Форум

Інформаційний ресурс

ІСПИТИ (з 28.10.09)

Номер повідомлення:#211


Повідомлення нюська » 03 листопада 2009, 17:02

з приводу наведених вище задач є щеПЛЕНУМ ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ П О С Т А Н О В А 30.05.2008 N 7 Про судову практику у справах про спадкування
нюська
 

Номер повідомлення:#212


Повідомлення И так бывает » 03 листопада 2009, 17:15

МMV я шоке от этого :[qoute]Самое интересное - если в завещании указано, что имущество завещается на троих (например) в равных долях, то это считается [qoute]обстрактным[qoute] и оно(имущество) остаётся охваченым завещанием и наследуется наследниками по завещанию!!!!!!!!![qoute] Бред получается, ведь если у нас в свидительстве о праве собственности написано в равных долях, то это считается общей часчичной собственностью. А тут выходит что это уже не доля. ПРОСТО БРЕД!!!!!!!!!!!!!!!!! Но что делать их мнение это закон, главное себе это в голову вдолбить!!!!!!!!!!!!
И так бывает
 

Номер повідомлення:#213


Повідомлення sem » 03 листопада 2009, 17:24

нюська, Цей пленум не врегульовує питання, якщо спадкоємець за заповітом помер до відкриття спадщини. Жоден діючий НПА не врегульовує та й в недіючих ніде нічого не має. Тільки в пленумі (пост 206), є хоч щось, але він стосується старого кодексу і не ясно чи можна його застосовувати чи ні. Мені здається, що саме так і вирішуються такі задачі, як написано в пленумі.
sem
 

Номер повідомлення:#214


Повідомлення annwell » 03 листопада 2009, 17:53

sem, [B]я ж наголосила на методичних рекомендаціях,[/B] це не НПА, але і Постанова Пленуму, має рекомендаційний х-тер.Щодо спадкування трьох в рівних частках. ЦЕ НЕ ДУМКА МІН ЮСТУ, ЦЕ ДУМКА НАУКОВЦІВ!!!!!!!!!!!!! і така несинітниця!!!!!!!!!!!!!!!Домисли науковців - їхній репертуар, кожна думка має право на життя, але чи близька вона до істини???????????????????????????
annwell
 
Повідомлення: 171
З нами з: 02 вересня 2008, 18:50
Дякував (ла): 13 раз.
Подякували: 23 раз.

Номер повідомлення:#215


Повідомлення annwell » 03 листопада 2009, 17:59

Ви знаєте, оце мене розсмішило оце [qoute]трьоє в рівних частках - абстрактне поняття[qoute]. А хіба 1/3 - це не абстрактне?????????????? Воно ж тільки в заповіті - і те, і те. А виділ в натурі буде ідентичним, хоч 1/3 хоч на троьх в рівних частках!!!!!!!. Ій Богу, науковці...Це ж треба, без жодного посилання на НПА, таке придумати [qoute]АБСТРАКТНЕ[qoute]!!!
annwell
 
Повідомлення: 171
З нами з: 02 вересня 2008, 18:50
Дякував (ла): 13 раз.
Подякували: 23 раз.

Номер повідомлення:#216


Повідомлення И так бывает » 03 листопада 2009, 18:05

Народ еще одна пакосная задачка:Подружжя похилого віку (гр. Б. та гр. Н.), їх 28 – річний син (інвалід ІІ групи) з невісткою та двоє їх повнолітніх дітей (К. та О.) проживали однією сім’єю у приватизованій ними квартирі.20 квітня 2004 року Б. помер, залишивши заповіт за яким належний йому автомобіль мав перейти до внука О.У Б. та Н. є ще двоє неповнолітніх дітей, які проживають окремо.Визначте вартість майна, яке спадкує кожен з членів сім’ї, якщо до його скла¬ду входять: житловий будинок (60 тис. грн.), автомобіль ВАЗ-2103 (6 тис. грн.), вклад у банку (800 грн.) та речі звичної домашньої обстановки та вжитку 2 тис. грн.У меня вышло следующее:машина: по 1/8 (то есть по 750 грн. каждому) обязательная доля жене, сыну инвалиду и 2 несовершеннолетним детям. И 4/8 внуку О ( 3000 грн.)Все остальное имущество (вклад - 200 каждому, дом - 15000 каждому, вещи - 500 грн. каждому) по 1/4 между женой, сыном - инвалидом и двумя несовершеннолетними детьми!
И так бывает
 

Номер повідомлення:#217


Повідомлення И так бывает » 03 листопада 2009, 18:08

annwell не придерайтесь к словам, это я так выразилась, потому что не нашла других слов к этой ситуации. Все что вы говорите правильно, но суть остается одно, должны четко указываться доли в дробях!
И так бывает
 

Номер повідомлення:#218


Повідомлення И так бывает » 03 листопада 2009, 18:15

Еще такой вопрос кто знает. Входит ли в обязательную долю наследник, которому на момент смерти наследодателя исполнилось 17 лет, но он уже находится в зарегистрирован браке и на основание чего?
И так бывает
 

Номер повідомлення:#219


Повідомлення sem » 03 листопада 2009, 18:34

cт. 1241 - малолітні, неповнолітні ........ (обовьязкова частка)ст. 6 СК - неповнолітньою вважається дитина у віці 14-18 роківа повна чи не повна дієздатність не має різниці, так як і жінка 55років, але вона працюєп 4 частина 3 розділ 1 медоч. реком.Така дитина має право на обовьязкову частку
sem
 

Номер повідомлення:#220


Повідомлення annwell » 03 листопада 2009, 18:48

[B]И так бывает[/B],якщо я могла Вас чимось образити, то ВИБАЧТЕ!!!Але взагалі-то,я коментувала інформацію з пост 205, я, пардон, навіть не дочитала ваш пост, хоча,я так розумію, Ви теж бурхливо відреагували))))).Я дивуюся з думок, суджень науковців, ЯКЕ Є НІЧИМ НЕ ОБГРУНТОВАНЕ.[qoute]Все что вы говорите правильно, но суть остается одно, должны четко указываться доли в дробях![qoute]А ось тут, прочитавши Ваше речення, хочу запитати, А ХТО ВСТАНОВИВ ЦЮ СУТЬ, І ДЕ НАПИСАНО ПРО ТАКИЙ ОБОВ ЯЗОК? Щодо 17-річної особи, до дивіться ч.4 [B]Методичних рекомендацій[/B] : [qoute]Якщо [B]неповнолітня особа набуває повної цивільної дієздатності (у разі реєстрації шлюбу[/B] особи, яка не досягла повноліття, або у випадку, якщо особа, яка досягла шістнадцяти років, працює за трудовим договором, а також якщо неповнолітня особа записана матір’ю або батьком дитини) [B]вона також зберігає за собою право на обов’язкову частку[qoute] [/B]
annwell
 
Повідомлення: 171
З нами з: 02 вересня 2008, 18:50
Дякував (ла): 13 раз.
Подякували: 23 раз.

Номер повідомлення:#221


Повідомлення MMV » 03 листопада 2009, 18:51

для annwell на №215 [I]Воно ж тільки в заповіті - і те, і те. А виділ в натурі буде ідентичним, хоч 1/3 хоч на троьх в рівних частках!!!!!!![/I]В данном случае нас и должно интересовать только то, что в завещании и ничто другое!!!!!т. к. сама суть завещания не только в том чтобы назначить наследников, а и в том (особенно когда завещание на всё) чтобы [B]лишить остальных права на наследование[/B]!!!!!!!!!! И все те источники, которые я назвал основываются именно на этом (кстати с посыланиями на НПА)!!То есть, в случае когда завещание составлено на всё имущество на троих (троих - как пример) в равных долях - мы рассматриваем это ещё и как отстранение всех, помимо этой тройцы, от наследования!!!! поэтому при смерти кого-либо из них, либо отказе - его доля делится между остальными наследниками по завещанию!!!!!!!!!!!!А в случае с определёнными по 1/3 долями - мы рассматриваем как чёткое определение доли наследства для каждого из наследников. Поэтому в этом случае доля умершего или отказавшегося переходит в закон!!!!!!!!!!!
MMV
 

Номер повідомлення:#222


Повідомлення И так бывает » 03 листопада 2009, 18:58

Согласна что ничем не обгрутоване, но у нас нет другого выбора как прислушаться к этим [qoute]думкам[qoute]. Мне тоже это очень не нравиться, в законодательстве это нигде не написано, но исходя из тех кто сдал или несдал экзамен, выходит комиссия ( по крайней мере мне так кажется) тоже так думает. Вообщем издеваются они над бедными [qoute]стажистами[qoute] ) Лично мои убеждения в том, что если умер, то эта часть есть открыта и наследуется между наследниками по закону. Такой мысли придерживается и мой нотариус со стажем 20 лет (при чем она раньше была в комиссии). Она говорит что всегда так было. Но лично для себя я не могу определится что эта комисиия от НАС ХОЧЕТ!!!!!!!!!!
И так бывает
 

Номер повідомлення:#223


Повідомлення MMV » 03 листопада 2009, 19:07

Я придерживаюсь той позиции, которую выше описал только в теории!!!!!А что касается практики - считаю, что нужно воспользоваться нормой - [qoute]заповіт тлумачиться лише самими спадкоємцями, а в разі якщо вони не можуть прийти до спільної думки - [B]СУДОМ[/B][qoute]!!!!!
MMV
 

Номер повідомлення:#224


Повідомлення annwell » 03 листопада 2009, 19:09

[B]MMV[/B], дайте мені, буль ласка, відповідь на єдине питання:словосполучення [qoute]по 1/3 частці кожному[qoute] ідентичне з [qoute]кожному у рівних частках[qoute], коли в заповіті зазначено трьох спадкоємців ?????Якщо не погодитесь, обгрунтуйте, будь ласка, як юрист, а не [qoute]аби було[qoute], з посилання на НПА, або хоча б на підзаконні НПА. Дякую.
annwell
 
Повідомлення: 171
З нами з: 02 вересня 2008, 18:50
Дякував (ла): 13 раз.
Подякували: 23 раз.

Номер повідомлення:#225


Повідомлення sem » 03 листопада 2009, 19:13

пост. 216дружина, син-інвалід, двоє неповнолітніх дітей (всього їх чотири) - спадкують буд. кожний (15тис.), вклад кожний(200), речі домашнього вжитку кожний (500 грн.).Загальна частка частка кожного складає 15 тис. + 500 грн + 200 грн = 15700 Обовьязкова частка складала б 60тис.+ 6000+800 +200=68800/8=8600 грн., а вони отримують більше 15тис., тобто авто повинно дістатися онуку за заповітом (6 тис.), оскільки нічиїх прав тут не порушено.А з речами домашнього вжитку спадкоємці за законом повинні розібратися між собою. Дружина і син-інвалід мають переважне право на виділ тих речей в натурі - ст.1279, і якщо вони захочуть скористатися цим правом то двом неповнолітнім дітям необхідно буде відшкодувати вартість речей домашнього вжитку за рахунок іншого майна. Хоча в даній ситуації скоріш за все всі чотири отримають по 15700, оскільки яким чином їм можна відшкодувати, за рахунок іншого майна я не розумію, вкладу не хватає, а з часток будинку ж не будуть кілька сантиметрів віділяти неповнолітнім.В даній задачі і вказані суми, оскільки їх потрібно рахувати, але в умі, в усякому разі для мене, це дуже складно.
sem
 

Номер повідомлення:#226


Повідомлення Valeeri » 03 листопада 2009, 19:15

И так бывает, я с вами полностю согласна по поводу того что если умер, то эта часть открыта и наследуется между наследниками по закону(этой мысли тоже придерживается мой нотариус, стаж у которого больше 20 лет и тоже была в комиссии).
Аватар користувача
Valeeri
 
Повідомлення: 313
З нами з: 08 жовтня 2009, 18:51
Дякував (ла): 17 раз.
Подякували: 4 раз.

Номер повідомлення:#227


Повідомлення annwell » 03 листопада 2009, 19:19

[B]И так бывает, [/B] я знову Вас не дочитала. ЦІЛКОМ згідна з Вашою і Вашого нотаріуса позицією.Цілком!! Принаймні, знову ж таки МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ підтверджують ЦЮ ПОЗИЦІЮ!! , ПРОШУ ПОМІТИТИ, НЕ УТОЧНЯЮТЬ 1/3, рівно, не рівно, порівну .
annwell
 
Повідомлення: 171
З нами з: 02 вересня 2008, 18:50
Дякував (ла): 13 раз.
Подякували: 23 раз.

Номер повідомлення:#228


Повідомлення sem » 03 листопада 2009, 19:29

annwell, та Ви й самі знаєте, що це питання НІДЕ, НІЯК і НІЧИМ не врегульоване, а є тільки роздуми практиків, науковців, хоча є ще й задачі на які, недайбоже попадуться, і потрібно давати якусь відповідь, а хотілося б дати правильну.
sem
 

Номер повідомлення:#229


Повідомлення annwell » 03 листопада 2009, 19:43

sem, Я звикла ЗАВЖДИ посилатись на правові норми, якщо це питання не врегульоване, тоді воно спірне,ось тоді його можна доводити. І завдання це юриста. Я не заперечую думки науковців (ДЯКУЮ,ЩО ВОНИ Є))))))),не дай Боже, але деякі речі, є не обгрунтованими, тому висловлюю свою думку. А щодо правильної відповіді, то тут треба бути хитрішими і прислухатись до позиції Мін юсту,тести то їхні. Бо на співбесіді, я думаю їм буде приємно))))))))))), коли ми згадаємо їхню позицію, а не якогось науковця, якщо тільки науковець це не буде член комісії)))))))))))))))))))))))))))))))).
annwell
 
Повідомлення: 171
З нами з: 02 вересня 2008, 18:50
Дякував (ла): 13 раз.
Подякували: 23 раз.

Номер повідомлення:#230


Повідомлення MMV » 03 листопада 2009, 19:52

Якби це питання було врегульоване НПА, або хоча б на підзаконними НПА!!!! Не було б цієї дискусії!!!Свою точку зору я виклав в №211!!!!!!!Нажаль нормативна база Українського законодавства ДУЖЕ НЕВИЧЕРПНА, тому і мають місце постанови пленуму ВСУ, різноманітні коментарі, рекомендації та розяснення!!!! Раджу їх читати, а не кричати: [qoute]Я дивуюся з думок, суджень науковців, ЯКЕ Є НІЧИМ НЕ ОБГРУНТОВАНЕ[qoute]!!(№220)!!
MMV
 

Номер повідомлення:#231


Повідомлення MMV » 03 листопада 2009, 19:54

ЕКСПЕРТНО-ПРАВОВИЙ ВИСНОВОК щодо ситуації коли заповіт було посвідчено у визначених частках, але один із спадкоємців помирає до відкриття спадщиниwww.yurradnik.com.ua/forum/spad-visn_1.doc
MMV
 

Номер повідомлення:#232


Повідомлення sem » 03 листопада 2009, 19:56

Хтось ще вирішує задачу з п.216, бо в нас з [B]И так бывает[/B] відповіді не зходяться?
sem
 

Номер повідомлення:#233


Повідомлення MMV » 03 листопада 2009, 20:10

на №216Спадкоємці за законом: дружина, 28 – річний син, двоє неповнолітніх дітей (якщо всі вони подали заяви про прийняття) - спадкують по 1/4 житлового будинку, вкладу у банку та речей звичної домашньої обстановки та вжитку. кожен!!!! в грошовому еквіваленті - 15700грн.Спадкоємець за заповітом: онук О. спадкує автомобіль ВАЗ-2103 (6 тис. грн.)!!!!Обов'язкова частка з майна охопленого заповітом не виділяється тому, що вона менша ніж частка успадкована за законом!!Ще цікаво куди ж поділась частка квартири зі спадкового майна, адже написано, що квартира приватизована на всіх проживаючих включно з померлим!!??????
MMV
 

Номер повідомлення:#234


Повідомлення annwell » 03 листопада 2009, 20:19

MMV, домовимся,що одне одного на цьому форумі не будемо ображати.Репліка [qoute]кричати.....[qoute] не доречна. Я Вам поставила чітке запитаня:[qoute]словосполучення [qoute]по 1/3 частці кожному[qoute] ідентичне з [qoute]кожному у рівних частках[qoute], коли в заповіті зазначено трьох спадкоємців ?????[qoute]. [B]Ви на нього не відповіли. [/B].
annwell
 
Повідомлення: 171
З нами з: 02 вересня 2008, 18:50
Дякував (ла): 13 раз.
Подякували: 23 раз.

Номер повідомлення:#235


Повідомлення sem » 03 листопада 2009, 20:59

Дійсно, звідкись взялась квартира. Але в задачі ж вказано склад спадкового майна і туди входить цілий житловий будинок, а якщо є ще й 1/5 частина квартири, то це тільки збільшує частки спадкоємців за законом.
sem
 

Номер повідомлення:#236


Повідомлення annwell » 03 листопада 2009, 21:17

Задача не коректна.1. Приватизована квартира (її часина,що належала спадкодавцю) чомусь не входить до складу спадщини??2. Вклад та житловий будинок- є спільною власністю подружжя (нічого ж не сказано,що цей вклад і будинок придбані спадкодавцем до шлюбу)3. Автомобіль з задачі є його особистою власністю.Якщо це все не враховувати, то погоджуюсь з відповідями у пості 225 та 233.
annwell
 
Повідомлення: 171
З нами з: 02 вересня 2008, 18:50
Дякував (ла): 13 раз.
Подякували: 23 раз.

Номер повідомлення:#237


Повідомлення MMV » 03 листопада 2009, 21:40

Для annwellСлідкуйте за думками:- все майно по 1/3 кожному - конкретно визначені частки для кожного із спадкоємців!!!!- все майно на трьох (без визначення часток) - ідентичне: все майно на трьох в рівних частинах (бо якщо частки не визначені - вони є рівними)!!!!а тепер вертаємся до постанови пленуму ВСУ (№206-sem) Частиною 1 ст. 544 Цивільного кодексу ( 1540-06 ) передбачено загальне правило, згідно з яким конкретно визначена у заповіті частка спадкоємця, який відпав, переходить до спадкоємців зазаконом і розподіляється між ними у рівних частках. Якщо ж спадкодавець заповідав все своє майно (без визначення часток) призначеним ним спадкоємцям (спільне закликання до спадкування), відповідно до ч. 2 цієї ж статті частка спадщини, що належала б спадкоємцю, який відпав, переходить до інших спадкоємців за заповітом і розподіляється між ними в рівних частках і в тих випадках, коли є інші спадкоємці за законом.вот такие вот размышления!!!!А щодо коректності висловлювань, annwell, зверніть увагу на останнє речення в №224!!!!!!!
MMV
 

Номер повідомлення:#238


Повідомлення Graal » 03 листопада 2009, 22:58

Задачі зі спадщини дійсно складні та на жаль і думки науковців різні. Питання та задачі по спадщині розглядаються ще в журналі Мала енциклопедія нотаріуса № 2 (44) квітень 2009 року. Я в ньому знайшла і багато нового. Наприклад така задача: Після смерті громадянина П. залишилася спадщина, до якої входить земельна ділянка вартістю 45000 грн. з житловим будинком, що знаходиться на цій земельній ділянці, вартістю 227000грн. автомобіль вартістю 29000 грн. та акції на загальну суму 5000 грн. Усе майно належало померлому на праві особистої приватної власності відповідно до шлюбного договору, укладеного з дружиною Ю. На автомобіль та акції померлий П. залишив заповіт на користь своєї працездатної доньки 3. Інше майно не охоплене заповітом. Крім доньки 3., спадкоємцями першої черги є неповнолітній син Ж. та працездатна дружина Ю. На які частки та кому нотаріус повинен видати свідоцтво про право на спадщину? Може кому цікаво її вирішити самому, а я поки відсканую відповідь.
Graal
 

Номер повідомлення:#239


Повідомлення annwell » 03 листопада 2009, 23:10

[B]MMV[/B], жаль, що це не сайт знайомств.При всій повазі до Вас. Подивіться, будь ласка, на рік Постанови (1984), точніше на чинність, а також на ст.544 ЦК, що втатив чинність,більше того цю статтю було змінено 1985,1994 р., тому вона навіть в 90-х роках була вже нечинною.Вибачте, але якщо б Ви в суді таке дали обмотивування, то....Я веду до того, що ми, юристи,повинні завжди розуміти що і на основі чого ми доводимо.Ви мене не переконали, на жаль.(я розумію, що можливо цього і на меті не було, але все ж....). Питання для мене залишається відкритим щодо [qoute]спадкування в рівних частках[qoute], я вважаю, це ідентичним конкретно визначеним часткам.Трьом спадкоємцям заповідано все майно в рівних частках, хіба це не буде по 1/3 кожному.Пардон, ЦЕ ВЖЕ МАТИМАТИКА 7 КЛАС. Інша річ, коли трьом спадкоємцям заповідано все майно(без визначення часток), тоді ще можна посперечатись щодо переходу спадщини до спадкоємців за заповітом, хоча Мін юст, ще раз наголошую, це варіант ВЗАГАЛІ виключає (читайте Методичні рекомендації)[B]Дякую за відповідь. І вибачте, за некоректне останнє речення в №224.[/B]
annwell
 
Повідомлення: 171
З нами з: 02 вересня 2008, 18:50
Дякував (ла): 13 раз.
Подякували: 23 раз.

Номер повідомлення:#240


Повідомлення РАМАМБАХАРАММАМБУРУМ » 03 листопада 2009, 23:21

Здоровеньки були!!!Із запізненням (вибачте) але повертаюся до задачі, бо щодо її вирішення я не дійшла кінцевого висновку...Після смерті батька – Сергія, який заповів квартиру своїм дітям – Анатолію, Марії та 5-річному Дмитру. Через місяць помирає Анатолій, не встигнувши прийняти спадщину за батьком, Марія відмовляється від своєї частки на користь неповнолітніх дітей Анатолія Ганни та Вікторії. На спадщину претендують дружина померлого Анастасія, його батьки (90 років). Квартира Сергія та Анастасії знаходиться на праві спільною сумісної власності.ОТЖЕ:1 / 2 — Анастасії свідоцтво про право власності як виділене з спільного майна подружжя1 / 2 частка квартири, що є спадковим майном спадкується таким чином: 1 / 24 батькові, 1 / 24 матері (за ст. 1241 ЦКУ виходячи з того, що якби не було заповіту, то було б 6 спадкоємців за законом — Анатолій, Марія, Дмитро, дружина Анастасія, 90-річний батько, 90-річна мати) 10 /24, спадкується між спадкоємцями за заповітом. У заповіті частки спадкоємців не визначені.Оскільки Марія відмовилася від спадкування за заповітом не на користь інших спадкоємців за заповітом, її відмова приймається, але заповідане майно ділиться між іншими спадкоємцями за заповітом — Анатолієм та Дмитром. - по 5 /24.Оскільки син Анатолій помер після Сергія, то за трансмісією те, що йому належало б за заповітом спадкується його неповнолітніми дітьми Ганною та Вікторією (ст.1276, ч.4 ст.1268 ЦКУ) — 5 /24 : 2 = по 5 / 48 виходить 1 /2 (Анастасія - свідоцтво) + 1 / 24 (батько 90років) + 1 /24 (мати 90років) + 5 / 24 (Дмитро за заповітом) + 5 / 48 (Ганна за транмісією) + 5/ 48 (Вікторія за трансмісією) = 1Маю сумнів щодо того, що частка Марії все ж таки не спадкується дітьми Анатолія, оскільки вони все ж таки закликаються до спадкування за трансмісією на частку заповіданого їх батькові. І якщо Марія писала свою відмову вже після смерті Анатолія, знаючи, що його діти все ж таки будуть закликатися до спадкування за трансмісією після Анатолія, то цілком логічна її відмова на їх (Ганни та Вікторії) користь...тоді 10 / 24 : 3 = по 10 / 72 = по 5 / 36. 10 / 36 (5 /36 від батька Анатолія та 5 /36 від Марії) спадкують Ганна та Вікторія — по 5 /36 та 5 / 36 Дмитро за заповітом. Шановні, “скорегуйте” мої думки))) Головне питання у тому, що [B]якщо спадкоємці спадкують за трансмісією після спадкоємця за заповітом, то вважається, що вони теж спадкують за заповітом чи ні[/B]? А якщо ні, то як?? За законом???? Чи у нас буде ще один вид спадкування - “за трансмісією”????
РАМАМБАХАРАММАМБУРУМ
 

Поперед.Далі

Повернутись в Загальний Форум

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів

  cron