Сторінка 1 з 1
Додано:
07 вересня 2006, 21:42
andy
Купується квартира чоловіком і жінкою (по 1/2 частці), що не перебувають у шлюбі (факт. шлюбні відносини). Кредит - тільки на ім/'я чоловіка. Тобто іпотека по факту укладається іпотекодавцем-боржником (чоловік) та іпотекодавцем-майновим поручителем (жінка). Чи можливо взагалі таке, якщо, наприклад, вказати в договорі купівлі-продажу про факт повного розрахунку з боку жінки, а з боку чоловіка - протягом ... днів (після отримання останнім кредиту)?
Додано:
08 вересня 2006, 12:14
igor
З приводу другого абзацу то в іпотеку також буде братись 1/2 частина квартири що не є можливим без виділення частки в натурі. Я важаю що потрібно робити два договора купівлі-продажу, а в іпотеку брати цілу квартиру і жінка буде виступати майновим поручителем по договору.
Додано:
08 вересня 2006, 13:06
andy
Щоб зробити 2 договори потрібно зробити один (на 1/2 частку), а продавців 4 чоловік (2 дітей, є дозвіл опікунс.), потім направити в БТІ покупця на реєстрацію своєї 1/2 частки, отримання нового витягу, де співвласниками вже будуть з одного боку 4 чоловік, з другого - покупець частки, новий дозвіл опікунс. відділу...... Це ж такі проблеми
Додано:
08 вересня 2006, 17:01
Vолодимир
"1. Придбати квартиру по ½ кожному в одному договорі можливо і розбивка на два договори з урахуванням правових наслідків виграшу не додасть.2. для зручності коментарю переходжу на російську мову. Передать в іпотеку ½ доли в праве возможно, а вот для передачи конкретной части квартиры закон потребует выдела в натуре и соответствующее ограничение законом установлено именно для части. Относительно ипотеки доли в праве действующее законодательство ограничений не содержит.Більш обґрунтовано це питання розглянуто у новій книзі «Іпотека – аналіз, коментарі, практика застосування» яка буде презентована на семінарі 22-23 вересня 2006 року у м. Приморськ.3. відповідно:а) якщо банк задовольнить тільки іпотеку в ½ долі права власності, то це можливо при наявності нотаріально посвідченої згоди усіх співвласників. При цьому необхідно не забувати і про згоду, що витікає з фактичних шлюбних відносинб) але скоріш за все банк буде вимагати в іпотеку всю квартиру. Тому ½ долі це «іпотекодавець», а інші ½ долі в праві це «майновий поручитель».І відповідно, усі інші процедурні моменти як для п. а) так і для п. б)."