Сторінка 1 з 1

ПовідомленняДодано: 08 вересня 2006, 00:36
Лю
Шановні колеги, якою є Ваша думка з такого приводу? В 1997 році подружжя купило нерухоме майно, договір був оформлений на дружину. В 1998 році чоловік помер. В Спадковому реєстрі бачу - що спадкова справа була заведена тоді ж. Зараз вдова хоче продати своє майно. Витяг БТІ був даний на неї. Чи можна посвідчувати такий договір? Цікавить Ваша думка.

ПовідомленняДодано: 08 вересня 2006, 12:10
igor
На кого була заведена спадкова справа?

ПовідомленняДодано: 08 вересня 2006, 16:59
Vолодимир
"Послідовність дій наступна:1. дружина (у випадку відсутності інших спадкоємців по закону або за заповітом) отримує спадщину на частину, що належала померлому чоловіку.2. якщо це нерухомість або авто – реєструє своє право власності.3. отримує витяг з реєстру права власності для відчуження в якому буде відображено два правовстановлюючих документа.4. надає нотаріусу документи про право власності (у тому числі –свідоцтво про отримання спадщини), технічний паспорт, витяги з реєстру прав власності і т.п."

ПовідомленняДодано: 08 вересня 2006, 19:52
КОС
"Тобто Ви, Vолодимир, встановлюєте зараз практику таку, що не брати свідоцтво про смерть і писати заяву, що ""вона вдова..."", а оформляти спадщину ітільки після того - продаж. Я Вас розумію і згодна, але чи будуть вчиняти так інші нотаріуси. Думаю, для єдиної практики явно необхідні розяснення МЮУ."

ПовідомленняДодано: 08 вересня 2006, 21:08
nota
"КОС, обратите внимание на ст. 1226 ГК. Точка зрения Vолодимира правильная. Если не оформить наследство на долю умершего супруга, и продать по ""старой схеме"" Ваш договор может оспариваться в суде и будет признан не действительним в части имущества супруга. А разьяснение Минюста ничего не даст, есть Закон."

ПовідомленняДодано: 09 вересня 2006, 20:57
КОС
"Я згодна з цим, але дуже мало нотаріусів згодні з цим (інша частина - взагалі не розуміє) і вчиняють по простому. Але виходить так: я відсилаю до державного нотаріуса за отриманням спадщини, вона відмовляє з ""великими очима"" дивлячись на мене. Мало того, деякі члени кваліфкомісії також так не вчиняють, то як же вони будуть перевіряти нас. А чому роз""яснення необхідні, так тому, що якщо вже МЮУ рох""яснить, то не буде подвійного тлумачення, і всі будуть змушені вчиняти саме так."

ПовідомленняДодано: 11 вересня 2006, 19:49
nota
"В отношении ""великих очей"" государственного нотариуса. Попытайтесь подтвердить свою правоту п. 241 Инструкции, которым предусмотрено, что по заявлению наследников и с согласия пережившего супруга нотариус может выдать свидетельство о праве собственности. К тому же единственная утвержденная Минюстом форма свидетельства о праве собственности супругу (форма 19) касается именно такого случая."

ПовідомленняДодано: 11 вересня 2006, 19:57
nota
Да, и еще. П. 45 Инструкции говорит, что в лучае когда вдова (вдовец) подает об этом нотариусу заявление, то в этом заявлении должно быть так же указано, что имущество не находиться в общей совместной собсвенности (чего не было в старой Инструкции). Ясно, что законодатель поменял отношение к данному вопросу (ст. 1226 ГК о которой уже шла речь, аналогичной не было в старом ГК), данные изменения естественно отразила и наша Инструкция.

ПовідомленняДодано: 17 вересня 2006, 23:37
Лю
Дякую всім за допомогу!