Сторінка 1 з 1
Додано:
08 вересня 2006, 16:37
OLYA
"Sos!!!!Колеги! Терміново потрібні Ваші поради. У мене така ситуація: Видано державний акт на землю, земельна ділянка площею 0,4000 га, ще старого взірця, по схемі видно, що ця земельна ділянка реально складається з двох окремих ділянок 0,1000 га та 0,3000 га. Я так розумію, що об/""єкт тут один. Якщо власник хоче продати 0,1000 га, то це буде договір купівлі- продажу частини земельної ділянки. Однак, згідно з довідкою тут присвоєно два кадастрові номери.Власник хоче продавати саме конкретні 0,1000 га, а не 1/4 частку зем. діл. (Є окремо схема у якій також вказано, що зем. діл. №1 = 1/4, №2 =3/4 ..........).Як писати у договорі /"" продати частину зем.діл. площею 0,1000 га, загальна площа зем. діл. 0,4000 га ...../"" чи /"" продати частину зем.діл. площею 0,1000 га, що становить 1/4 частку земельної ділянки, загальна площа зем. діл. 0,4000 га ...../"" , чи це теж не вірно???? Поряд з цим, на держ акті є відмітка про продаж 0,0500 га. Від співвласника я взяла відмову від переважного права на купівлю частки. Однак це не відображено у схемі, де вказано про те, що є зем. діл. 1 і зем.діл. 2, визначено частки ..... Чи варто взагалі цю схему брати до уваги, з неї щей не видно який кадастровий номер якій з ділянок присвоєний. Крім того, призначення зем.діл. - /""обслуговування господарських будівель/"", а самі будівлі не відчужуються."
Додано:
08 вересня 2006, 17:37
Слава
У Державні акти старого зразка вносили усі земельні ділянки, які приватизовувалися громадянином.Тому ділити їх на частки вважаю немає потреби.Просто вкажіть: відчужується земельна ділянка №, кадастровий №, загальною площею ________га.На Державному акті зробіть відмітку і все.
Додано:
08 вересня 2006, 17:54
OLYA
"Тобто Ви маєте на увазі, що тут 2 об""єкти цивільних прав з одним правовстановлюючим документом?"
Додано:
08 вересня 2006, 18:33
Летучая Мыша
только Вам придеться забрать себе гос.акт ориганал, а не копию, Пролавцу выдать копию договора, и он уже на себя вместе с Пролавцом будет оформлять новый гос.акт
Додано:
08 вересня 2006, 19:03
OLYA
Але тут ще один момент!Раніше інший нотаріус відчужив третій особі частку вказаної земельної ділянки. не визначаючи ідеальну част., а вказавши лише кількість метрів. Оригінал Акту не забрав, а зробив відмітку про відчуження на акті (акт старого зразка, а тому там є відповідні поля).
Додано:
08 вересня 2006, 19:04
OLYA
"Тобто він трактував це як єдиний об""єкт (без посилань на той чи інший кадастровий номер)."
Додано:
08 вересня 2006, 20:57
OLYA
"Але я так розумію, що якщо відчужувати одну із цих земельних ділянок, як окремий об""єкт, то треба щоб власник зробив на неї новий держ. акт.!!!!!!!!!!!!!!!!!!! А якщо він не хоче виробляти новий акт, і не хоче віддівати мені старий, і сторони згідні з тим, що виникає спільна власність то чи можу я продати це як частину????????????????????"
Додано:
09 вересня 2006, 18:10
andy
Это всё хорошо. НО. Стороны перед подписанием в чем то не договорились или договорились на другую площадь, или ещё что либо. А акты уже выданы, кадастровые номера присвоены (продедура выдачи актов, как мы все прекрасно знаем, достаточно долгая и дорогая). И что делать тогда???Мне кажется более предпочтительный вариант, когда нотариусу подается план отчуждаемой части участка (с указанием крайних точек, расстояния между ними в метрах), и отчуждается часть участка с выделением ее одновременно в натуре, т.е. договор не об отчуждении части в праве собственности, а договор отчуждения части имущества, т.е. договір відчуження ЧАСТИНИ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ, как отдельного объекта, можно даже назвать его договором отчуждения земельного участка (почему когда 2 собственника то есть возможность продать часть с выделением в натуре, а когда 1 собственник, то он часть продать не вправе?). Никакой общей собственности у покупателя с продавцом в будущем в данном случае не возникает. Кстати договоров таких оформил немало, и никто ещё не приходил с претензиями, что ему в чем-либо где-то отказали (имею ввиду выдачу нового госакта).Если на акте 2 зем. участка, то в случае продажи одного из них нотариус указывает в договоре о продаже конкретного участка (например № 1 площ. ___ га), отметка на акте о продаже, у себя копия акта, и всё.Теперь относительно актов:1. Старый акт на землю - вносить изменения в этот акт не запрещено, на обороте акта есть таблица для отметок о внесенных изменениях в характеристику земли, в которую заносятся данные об: довыделении собственнику земли, изъятии земли, отчуждении части земли, со ссылкой на решение местных органов власти, договор и т.п., на самом плане земли зем. органы делают соответствующие отметки.У нотариуса в деле остается: копия акта + план отчуждаемой части земли. Покупателю выдается новый акт на купленную землю.2. Новый акт на землю - вносить изменения запрещено (согласно Инструкции по выдаче актов: «2.9. Заповнення державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою покладається на Центр державного земельного кадастру при Держкомземі України, регіональні, районні та міські центри державного земельного кадастру та їх структурні підрозділи і інші землевпорядні підприємства та організації. Усі записи мають бути зроблені державною мовою, чітко і розбірливо, виправлення не допускаються.» Т.е. измения вносить запрещено, но не запрещено делать соответствующие отметки нотариусам. У нотариуса в деле остается: копия акта + план отчуждаемой части земли. Покупателю выдается новый акт на купленную землю. У продавца акт изымается зем. органами, аннулируется, и выдается новый на ту землю, что осталась.Возможно в случае с новыми актами лучше было бы оставлять оригинал акта у нотариуса, но о таком варианте никаких разъяснений пока не было.
Додано:
09 вересня 2006, 21:35
OLYA
Дуже дякую:)
Додано:
09 вересня 2006, 21:36
OLYA
Окреме велике спасибі Andy:)