Сторінка 1 з 1
Додано:
12 вересня 2006, 12:45
nota
"Никакого отказа в данном случае быть не может. Да и никаких справок из Земотдела так же не нужно. В соответствии со ст. 5 ЗУ ""Об ипотеке"" предметом ипотеки может быть имущество, которое станет собственностью ипотекодателя в будущем. Поскольку законодатель увязал момент возникновения права собственности на землю с моментом получения госакта, то ипотекодатель (покупатель) передает в ипотеку земельный участок, который будет принадлежать ему в будущем, подтверждая данный факт договором купли-продажи, зарегистрированым в реестре прачинов. "
Додано:
12 вересня 2006, 12:48
andy
"Див. тему ""Одночасне посвідчення договору купівлі-продажу та іпотеки"" від 10.03.06."
Додано:
12 вересня 2006, 12:50
miriv
"Що стосується зем. ділянки, то, як на мене, в іпотеку можна передавати тільки майнові права на неї. Поки немає акту як правовстановлюючого документу (ст. 126 ЗК України) - немає і право власності. В договорі тоді слід вказати- ""будинок знаходиться на зем. діляннці площею ****, майнові права на неї належать на підставі ****"" + передбачити в договорі внесення змін у разі отримання акту та обовязок його виробити у строк ****Що стосується будинку - право власності на нього у БТІ зареєстрували, Витяг з реєстру є? Якщо так - проблеми у посвідченні договору не бачу. "
Додано:
12 вересня 2006, 14:00
nota
Вопрос к miriv- Какое имущественное право на зем. участок Вы будете передавать в ипотеку? Конретно назовите.
Додано:
13 вересня 2006, 16:06
Passer
"notaНу вы же не будете спорить что у покупателя возникает ""право""? А вот как оно называется???? - очень хороший (практически патовый вопрос) а по сему так и назавем его ""майнове право"" не конкретизируя. Я не думаю чтоб какой то суд на этом основании (ни как не названо) заявил об его отсутствии. "
Додано:
14 вересня 2006, 13:35
Passer
"arikИ чего это вам так весело то? (я вроде пальчик не показывал)Если вы желаете заверять договора про ипотеку земли принимая как документ на право собственности договор К.П. (без Гос Акта)- ваше право (мне не будет смешно, - скорее горько).Вы хоть сами то разобрались в том что написали? У меня создалось странное впечатление от вашего пылкого декламирования ""право - у покупателя - это ничто иное это право "" Так и хочнтся сказать БРАВО ну наконець то вы мне все объяснили N. B.надо себе єто где то записать - чтоб не забіть """"право"" у покупателя - это ничто иное, как право собственности"""
Додано:
14 вересня 2006, 18:51
VB
Вважаю, що право власності на земельну ділянку виникає у покупця на підставі ст.334 ЦК . Земельний кодекс - спеціальний закон але прийнятий раніше загального. Тому необхідно враховувати норми ЦК. Відповідно до ст. 81 Земельного кодексу гр.України набувають право власності на підставві придбання за договором купівлі продажу т.і. Ст.120 - перехід права власності на землю з переходом права на нерухомість. Якщо за ДКП виникає право власності на нерухомість, то і на зем.ділянку також. В ст.126 ЗК не вказано, що Державний акт є підставою права власності, він тільки посвідчує право. Вважаю, що при одночасному посвідченні договорів купвіл-і продажу та іпотеки будинку- землі можна не витребовувати Держакт. Опис правовстановлюючого документа не є суттєвою умовою договору, тому можна навіть це не описувати, а зробити службову відмітку. Якщо з якихось підстав не включати до предмету іпотеки зем.ділянку, а будинок включати, то заборону можна накладти тільки на будинок. Іпотекодавець може оформити Державний акт, продати цю зем.ділянку (обтяження немає). Іпотекодержатель не зрадіє, нотаріус буде крайнім, бо не роз'яснив йому наслідки вчинюваних дій
Додано:
14 вересня 2006, 21:15
andy
"Є ще ст. 125 ЗК, де зазначено, що право власності на земельну ділянку виникає після одержання її власником документа, що посвідчує право власності. Якщо трактувати буквально ""після одержання її власником"" - то виходить що акт на землю одержує вже власник. Але на мою думку тут закралася помилка: замість ""власник"" має бути зазначено ""особою"". Тобто поки акту немає - особа, що одержує акт, ну ніяк не може бути власником. "
Додано:
15 вересня 2006, 11:48
Passer
"Вообще в нашем законодательстве, к сожалению, очень популярны нормы которые ""подвешивают"" имущество. И если это как то оправдано по движемому (авто), то в отношении недвижимого - весьма странны. Желание государства держать все это под жестким контролем, путем введения требования гос регистрации - не новость в международной практике. И проблема не в этом, а в том, что механизм такой регистрации и сам по себе далек от совершенства , да и прописан ""коряво""."
Додано:
15 вересня 2006, 18:47
nota
"В МЕНе № 4 за 2006 г. есть статья Саутенко Н. В. ""Предмет ипотеки"" (стр. 37). Советую прочитать, только внимательно. ""Разжовано"" так, что не понять может только ребенок."