Сторінка 1 з 1

ПовідомленняДодано: 30 вересня 2006, 11:43
Нота
Нещодавно розглядалася тема на форумі про майно подружжя. Я зіткнулася з такою ситуацією і хотілося б почути Ваші відгуки щодо мого твердження.Отже, будинок придбаний за договором к-п у шлюбі на чоловіка. Подружжя хоче щоб цей будинок став особистою приватною власністю дружини і після смерті чоловіка не було жодних запитань по цьому питанню.Подружжя в шлюбі.Судячи з попередньої теми щодо цього я зрозуміла що потрібно брати витяг у БТІ і видавати свідоцтво на 1/2 частину цього будинку на дружину, а іншу 1/2, що залишилася, дарувати (щоб утворилася особиста приватна власність).У МЕНі № 1(13) за лютий 2004 року я знайшла заяву про видачу свідоцтва про право власності на частку в спільному майні (будинку) жінки та чоловіка, що проживають однією сім/'єю, але у шлюбі не перебувають та відповідне свідоцтво.Чи можна зразки цих свідоцтв використати в моєму випадку, але трішки переробивши їх на шлюбні відносини? І чи є свідоцтво на частку в спільному майні документом, що підтвердить особисту приватну власність, адже подружжя перебуває в шлюбі?Ще знайшла у підручнику зразок договору про поділ спільного майна подружжя (виділ ідеальних часток).Може краще цей договір, який припиняє спільну сумісну власність. А іншу 1/2 подарувати, як зазначалося мною раніше.Як Ви гадаєте?

ПовідомленняДодано: 30 вересня 2006, 14:44
ksen
Вважаю, що зараз треба робити поділ спільного майна подружжя, а не видавати Свідоцтво.

ПовідомленняДодано: 30 вересня 2006, 15:47
Нота
Проконсультувавшись в свого колеги він також оворить за договір про поділ, але не робив ще такого. Хто може вже посвідчував, яка процедура?Обов'язковий витяг БТІправоустановчий ми залишаємо у себе, а примірник (1 чи 2 теж питання) видаємо подружжю вони йдуть до БТІ, де реєструють за собою по 1/2 частину будинку. ???Якщо ні, то поправтне мене, будь-ласка.А потім беручи знову витяг БТІ на відчудження 1/2 частини нерухомості і зареєстрований договір про поділ до нотаріуса йдуть і чоловік свою 1/2 дарує дружині, а на примірнику правоустановчого (про поділ) робимо відмітку про відчудження цієї частки дружині?

ПовідомленняДодано: 30 вересня 2006, 16:04
andy
Нота! Ви трішечки заплутались. Поділ будинку (квартири) і поділ спільного майна подружжя - це зовсім різні речі. В першому випадку ОДИН об'єкт нерухомого майна, що знаходиться у спільній власності, ділиться в натурі між співвласниками. В другому випадку - ділиться спільне майно подружжя (принаймні два об'єкти: нерухомість, рухомість...). Продивіться статтю 69 СКУ, і Вам стане все зрозуміло. Такий договір поділу може укладатись як у шлюбі, так і після його припинення. Наприклад, подружжя придбало під час шлюбу автомобіль, зареєстрований за дружиною, та квартиру, зареєстровану за чоловіком. Нотаріус може посвідчити договір поділу спільного майна подружжя таким чином, що одному з них перейде в цілому квартира, іншому – автомобіль. Для укладення даного договору необхідно витребувати усі документи як для звичайного договору відчуження. Якщо правовстановлювальні документи оформлені не на тих осіб, кому майно переходить у власність, після посвідчення договору необхідно робити перереєстрацію майна у відповідних органах.

ПовідомленняДодано: 02 жовтня 2006, 11:26
Нота
Я не думаю, що я заплуталась, адже я мала на увазі договір про поділ спільного майна подружжя (виділ ідеальних часток). Чому я обов'язково повинна за цим договором, як Ви,andy, говорите, ділити два і більше предмета спільної власності. А припустимо, що подружжя придбало в шлюбі лише будинок, і ВСЕ. Судячи з вищевикладеного і мною і Вами в моєму випадку я повинна видати Свідоцтво на 1/2 одному з подружжя, так?

ПовідомленняДодано: 02 жовтня 2006, 12:56
andy
"Форми свідоцтва немає. Отже нотаріус не вправі її ""створити"" на власний розсуд. Перша ж перевірка Вас за це ""похвалить"". Я розумію, що є Закон. Але ще є і Інструкція про ""Форми.."", якою ми керуємось. Треба робити так, щоб ""комар носа не підточив"", читай - відмовляти в видачі свідоцтва. У мене також був випадок, коли був лише один ""цінний"" об'єкт - квартира. Тим не менше було домовлено про перехід у власність одного подружжя даної квартири, іншому - рухоме майно, з доплатою (телевізор, пральна машина, гарнітур меблів тощо). Думаю що якщо подружжя купило квартиру, принаймні щось з рухомості також купило."

ПовідомленняДодано: 02 жовтня 2006, 14:09
Passer
"Поддерживаю andyЕдинственный вопрос - это ""Все майно, а може це не все майно"" - считаю очень скользким и практически не решабельным. Но и проблем у нотариуса, в связи с этим вопросом, не может быть. Коль стороны так ркшают - то как нотариус проверит - все или нет? Да и обязательства проверять данный факт у нотариуса нету.Да гипотетически Такой договор ""Про поділ спільного майна подружжя"", в котором указано не все имущество - можно оспаривать, но вы скажите какой нельзя?НотаА чем вас не устраивает п.2 ст 64 СК ? мне кажется он вполне подходящий к вашему случаю."

ПовідомленняДодано: 02 жовтня 2006, 16:36
Нота
п.2 ст. 64 не устраивает, т.к. если 1/2 можно подарить, то оставшаяся 1/2 всё равно останется совместной собственностью, а нужно что бы весь дом перешёл в частную собственность жены. Вот я и предлагаю вариант: поделить, они всё имущество делить не хотят и речь совсем не идёт о телевизоре, холодильнике и другой утвари, речь идёт о доме. У мужа со здоров'ем не лады, и не хочет, чтобы после его смерти этот дом был раздроблен на части. Завещание, но там возможны варианты обязательной доли. Вот вся суть проблемы.

ПовідомленняДодано: 03 жовтня 2006, 17:05
Во как...
Я робила таким чином (і, до речі, вже пережила перевірку з МЮ ): посвідчувала договір про поділ квартири, що є у спільній сумісній власності, вимагала всі документи, як на купівлю, але правовстановлюючий документ повертала з відміткою. Після чого дарувалв частину, як Ви і зазначали. Просто для подружжя, згідно СКУ, все це можливо зробити в одному договорі, спочатку зазаначити про частини, а потім дарувати. Але я не хотіла гратися і робила окремо. Зробила вже десятки таких договорів, проблем не було. Складного нічого не має.

ПовідомленняДодано: 03 жовтня 2006, 18:04
andy
Marina. Норма СКУ виписана некоректно. Ви зробили не поділ, а визначення часток, а в СКУ йде мова зовсім не про визначення часток, а про виділ (ч. 2 ст. 64 СКУ). При поділі між двома особами спільна власність взагалі припиняється, виникає особиста власність кожного на виділене майно. А як можна зробити поділ квартири??? У неї що, є 2 самостійні виходи, чи може в Витягу з БТІ було зазначено кому які приміщення переходять? Крім того договір поділу ніяк не є додатком до правовстановлювального документу, а самостійним таким документом (ч. 1 п. 59 Інструкції говорить про визначення часток, коли такий договір є додатком, а ч. 3 цього ж пункту Інструкції - про поділ/виділ). Скажіть, якою нормою СКУ передбачено можливість відчуження одним з подружжя своєї частки у спільній сумісній власності БЕЗ ЇЇ ВИЗНАЧЕННЯ?

ПовідомленняДодано: 04 жовтня 2006, 03:24
V
ч. 2 ст. 64 СКУ. Право подружжя на укладення договорів між собою. Договір про відчуження одним із подружжя на користь другого з подружжя своєї частки у праві спільної сумісної власності подружжя може бути укладений без ВИДІЛУ цієї частки.Пишуть виділ, а розуміють визначення, або встановлення частки. Суть статті в усуненні перепон та спрощенні самої процедури укладення між подружжям усіх договорів.Некоректно, не то слово.