Сторінка 1 з 1

Додано:
05 лютого 2009, 00:42
Ліза
Шановні колеги! Ситуація така: подружжя за час шлюбу набуло таке майно:1) квартира, що зареєстрована на ім+я дружини2) нежиле приміщення, що зареєстровано на ім+я дружини3) 2/3 частин квартири, що зареєстровані - 1/3 на ім+я дружини, 1/3 - на ім+я чоловіка (приватизація з доплатою).Подружжя хоче, щоб квартира та нежиле приміщення належало на праві ОСОБИСТОЇ приватної власності дружині, а 2/3 чстин іншої квартири - чоловіку. Питання: як правильно це оформити?Спершу я вирішила зробити договір про поділ майна подружжя, відібрати правовстановлюючи документи, а їм видати по одному примірнику, які вони зареєструють в БТІ. Чи це правильно? Адже в новому правовстан. документів буде визначатися три об+єкти нерухомості??Далі я подумала, що є і інший варіант: зробити договір дарування 1/3 від імені жінки на чоловіка, а далі посвідчити шлюбний договір, в якому прописати що 2/3 є особистої приватної власністю чоловіка, а квартира та нежиле - дружини. Як ви вважаєте, що є правильним? і які документи я залишаю собі? Допоможіть, зовсім заплуталась!!

Додано:
05 лютого 2009, 01:03
Miri
---

Додано:
05 лютого 2009, 01:18
Ліза
що це означає?

Додано:
05 лютого 2009, 01:19
Miri
Извините, я думаю что мой пост был не правильный.

Додано:
05 лютого 2009, 01:24
Miri
Я просто думаю что 2/3 квартиры будет личной собственностью супруга (если жена ему подарит), то по условиям брачного договора закрепляеться за супругом 2/3 квартиры (она итак его личная собственность) а жене квартира и нежилое, не ставим ли мы в таком случае мужа в невыгодное материальное положение. Может это глупо, я только учусь.... поправьте меня.

Додано:
05 лютого 2009, 01:25
Ліза
Да ничего страшного.. договор назначила на пятницу - и вот, не могу расслабиться, грызут сомнения...а вдруг мой подил БТИ не зарегистрирует... или потом еще будут проблемы с отчуждением...((

Додано:
05 лютого 2009, 01:27
Miri
А разве БТИ регистрирует сразу несколько объктов по 1 правоустанавливающему.

Додано:
05 лютого 2009, 01:30
Ліза
Ограничений нет (например, в договоре мены тоже может быть несколько объектов), но меня все-таки что-то грызет... Да, я тоже думаю, что муж оказывается в невыгодном положении, и для адвоката есть лазейка для признания договора недействительным...поэтому и думаю о разделе..

Додано:
05 лютого 2009, 02:06
Miri
А можно выделить 1/2 часть из квартиры и нежилого мужу, а потом он свои части передарит жене? Раньше мы такое делали. А 1/3 квартиры жена тоже подарит мужу.

Додано:
05 лютого 2009, 12:52
Олена
3) 2/3 частин квартири, що зареєстровані - 1/3 на ім+я дружини, 1/3 - на ім+я чоловіка (приватизація з доплатою).це не майно, яке набуте за час шлюбу - це майно набуте в результаті приватизації кожному належить 1/3 на праві особистої власності, їх не можна включати в договір про поділ майна подружжя. Можна свою частку продати, подарувати, поміняти.Шлюбним договором Ви не можете міняти правовий режим майна, яке вже набуте.Так що обидва Ваші варіанти неправильні. Пропонуйте інший.

Додано:
05 лютого 2009, 14:41
Veдьмо4ка
[QUOTE]Шлюбним договором Ви не можете міняти правовий режим майна, яке вже набуте[/QUOTE]поддерживаю Олену, брачный договор в это варианте не выход:-)

Додано:
05 лютого 2009, 14:56
Miri
А какой здесь выход? И почему нельзя выдать свидетельство на 1/2 часть мужу, ведь инструкция разрешает.

Додано:
05 лютого 2009, 14:59
olga
Нулевой Аркан, не согласна - брачный договор - это выходп.5ст93СК [qoute]За шлюбним договором не може [B]передаватися у власність[/B] одному з подружжя нерухоме майно та інше майно, право на яке підлягає державній реєстрації[qoute]тогда как п.2. ст97СК [qoute]Сторони можуть домовитися про непоширення на майно, [B]набуте ними за час шлюббу[/B], положень ст.60 цього Кодексу і вважати його спільною частковою власністю або особистою приватною власністю кожного з них[qoute]

Додано:
05 лютого 2009, 15:11
Veдьмо4ка
ну не знаю, может я придираюсь:-)

Додано:
05 лютого 2009, 15:12
ПН.
Miri, хороший комментарий ст. 69 СК в редакции І.В. Жилинковой (письменное заявление супругов - завуалированный договор о разделе имущества, [qoute]это положение Инструкции не соответствует действующему законодательству и и не может применяться[qoute])

Додано:
05 лютого 2009, 15:14
Miri
Спасибо, а как же тогда разделить. Получиться в договоре [qoute]это мне и это тоже мне..[qoute]

Додано:
05 лютого 2009, 17:43
Стив
ПН, а о чём письменное заявление супругов- у меня нет коментария в ред. Жилинковой. А с брачным договором я не согласна. Я думаю, в ст.97 СК идёт речь об имуществе ,которое будет приобретено ими в период брака, но после заключения брачного дог. Т.е. брачным договором можно изменить режим имущества супругов ,которое БУДЕТ только приобретено. А по ст.93 по брачному договору недвижимое имущество не может передаваться в собственность одному из супругов.

Додано:
05 лютого 2009, 17:49
ПН.
п. 239 Инструкции

Додано:
05 лютого 2009, 18:42
Олена
Стив +1NiKa.U на Ваш №11 - дуже спірне питання. пошукайте на форумі - обговорювалося багато разів. Єдиної думки немає, але скоріше НІ ніж ТАК.

Додано:
05 лютого 2009, 18:49
Veдьмо4ка
Стив, то что я и имела ввиду:-)

Додано:
05 лютого 2009, 19:02
Олена
Нулевой Аркан, доброго дня. Мені вже навіть цікаво - чи знайдеться питання на яке ми з Вами дамо різну відповідь?

Додано:
05 лютого 2009, 19:05
Veдьмо4ка
Доброго, Олена!.. Уж не знаю, законодательство наше такое, таоке... многранное, разноплановое... (слов нет)...что возможно все-)

Додано:
05 лютого 2009, 19:08
Miri
А все-таки как правильно сделать этот раздел.

Додано:
05 лютого 2009, 19:09
Miri
0

Додано:
05 лютого 2009, 19:35
Love
По-перше, на 2/3 частки приватизованої квартири не поширюється режим спільної сумісної власності, оскільки це –квартира, придбана шляхом безоплатної приватизації житла. Якщо навіть є доплата за «лишні метри», то питання можна ставити про спільну сумісну власність подружжя на доплату, а не на квартиру.В даному випадку мова може йти про дарування 1/3 частки на ім’я чоловіка.Що стосується іншої квартири та нежилого приміщення, що зареєстровані на ім’я дружини, то, дійсно подружжя може укласти між собою шлюбний договір, в якому може домовитися про непоширення на майно, набуте за час шлюбу положень ст.60 СК України і вважати його особистою приватною власністю того з подружжя, на якого виданий правовстановлювальний документ (ст.97 СК України). Такий шлюбний договір буде підтвердженням того, що майно є особистою власністю одного з подружжя.З думкою Стива та Олени, що шлюбним договором не можна міняти правовий режим майна, яке вже набуте в шлюбі, не згідна.Про те, що можна змінювати шлюбним договором правовий режим майна, що вже є спільною сумісною чи особистою власністю, говорить п.2 ст.97 СК. У Вашому випадку Ліза якраз мова йде про зміну режиму спільної сумісної власності подружжя на особисту власність дружини.П.5 ст.93 СК до цього випадку відношення не має.А що стосується, п.4 ст.93 – «надзвичайно невигідного матеріального становища» чоловіка, а чи встановлений законом критерій визначення цього невигідного становища? Не встановлений. Тому, якщо подружжя домовилися про такий поділ, значить обом її вигідно поступати так, а не по-іншому.Я би посвідчила такий шлюбний договір, ще може би порекомендувала сторонам включити ще якесь інше майно, яке переходить у особисту власність чоловіка (але не нерухоме) .

Додано:
05 лютого 2009, 23:22
Deli
Вірно,Love, я з Вами згоден.Відразу видно, що шлюбні робили і не раз. Діяв би так само як ви.[QUOTE]З думкою Стива та Олени, що шлюбним договором не можна міняти правовий режим майна, яке вже набуте в шлюбі, не згідна.[/QUOTE]Я також, як Ви, вважаю, що законодавець не визначив саме яке майно у п.2 ст.97 СК: або таке, що [B]було набуте[/B], або таке, що [B]буде набуте[/B]. І окремою нормою зазначив: подружжя може домовитися про непоширення на майно, набуте за час шлюбу положень ст.60 СК України.Інше, що діяти такий договір починає з моменту реєстрації шлюбу, або з моменту посвідчення шлюбного, тобто якщо хтось-там заяву-згоду не зробив вчасно, і хоче наразі виправитися - то це не вийде з допомогою шлюбного....Love, а можно питання до Вас? Як ви розумієте відмову від шлюбного? Як договір про розірвання?Адже там у СК мова йде за заяву про відмову...І ще мені дуже подобається про закінчення дії - або з моменту подання заяви про відмову, або [B]з моменту укладення[/B] Пишу в договір цю статтю.

Додано:
06 лютого 2009, 02:46
Ліза
Шановні колеги, все ж таки вирішила робити поділ.Хоча не можу погодитися з колегами, які вважають, що не можна змінювати правовий режим вже набутого до укладення ШД майна - а як же пряма норма СК, яка і говорить про таку можливість в договорі? тобто непоширення режима спільної власності на майно, НАБУТЕ у шлюбі?? або навпаки?Далі. Скажіть, будь-ласка, приватизація-то взагалі не визнана СК як підстава набуття особистої приватної власності...так? але ми вважаємо її як таку лише у тому разі, якщо майно безоплатно перейшло громадянину (тобто держава ПОДАРУВАЛА громадянину)..але в моєму випадку немає ніякої безоплатної приватизації!!! саме тому я вважаю, що це є спільною сумісною власністю!Невже ви не отримуєте згоду другого з подружжя при договорі відчуження, якщо приватизація не безоплатна?Взагалі, мені дуже приємно, що моє питання викликало таку цікаву дискусію ))

Додано:
06 лютого 2009, 22:43
Love
Шановна Ліза! що стосується безоплатної приватизації квартири, рекомендую ще раз уважно прочитати ЗУ [qoute]Про приватизацію державного житлового фонду[qoute]. Навожу витяг з цього Закону:[qoute]Стаття 3. Способи приватизації [B]Приватизація здійснюється шляхом: безоплатної передачі громадянам квартир (будинків[/B]), кімнат у гуртожитках з розрахунку санітарної норми 21 квадратний метр загальної площі на наймача і кожного члена його сім'ї та додатково 10 квадратних метрів на сім'ю { Абзац статті 3 із змінами, внесеними згідно із Законом N 500-VI ( 500-17 ) від 04.09.2008 } продажу [B]надлишків загальної площі квартир [/B](будинків) громадянам України, що мешкають в них або перебувають в черзі потребуючих поліпшення житлових умов.Стаття 5. Порядок розрахунків при приватизації квартири (будинку) 1. Якщо загальна площа квартир (будинків), що підлягають приватизації, відповідає площі, передбаченій абзацом другим статті 3 цього Закону, зазначені квартири (будинки) передаються наймачеві та членам його сім'ї [B]безоплатно.[/B]3. [B]Якщо загальна площа квартири (будинку) перевищує площу, яку має право отримати сім'я наймача безоплатно, наймач здійснює доплату [/B]цінними паперами, одержаними для приватизації державних підприємств чи землі, а у разі їх відсутності - [B]грошима. [/B] Сума доплат визначається добутком розміру надлишкової загальної площі на вартість одного квадратного метра. ( Пункт третій статті 5 в редакції Закону N 3981-XII ( 3981-12 ) від 22.02.94 ).[qoute]

Додано:
06 лютого 2009, 22:55
Love
Шановний Deli! Ст.101 СК так нечітко виписана, що я беру і заяву від обох з подружжя та додатково посвідчую договір про розірвання шлюбного договору, в якому роблю відсилку за заяву та зазначаю момент припинення шлюбного договору. Законодавством не заборонено посвідчення такого договору. В таких ситуаціях я завжди в тексті договору роз'яснюю сторонам зміст ст.ст.4, 6 ЦК України.