Сторінка 1 з 1

Додано:
05 лютого 2009, 14:36
Ольга Сергеевна
Спадкоємець пропустив строк для подачі заяви про прийняття спадщини. Звернувся до суду за продовженням пропущеного строку, а суд, відповідно до Постанови Пленуму Верховного суду України „Про судову практику у справах про спадкування” за № 7 від 30.05.2008 року, вимагає у нотконтори постанову про відмову. Роз'ясніть, будь-ласка, що Ви робите у таких випадках та надайте зразок постанови.

Додано:
05 лютого 2009, 15:06
Армани
лучше не постанову а роз'яснення, узнайте у вас суд принимает или нет, постанова если есть спор, а тут просто нарушение статьи закона.

Додано:
05 лютого 2009, 15:38
good
Для спадкоємця немає ніякого сенсу вимагати постанову про відмову, тільки витрачати зайвий час і гроші. Адже суд розглядатиме саме питання про законність постанови. А для продовження пропущеного строку, якщо вже суд вимагає, надати відповідь із нотконтори за зверненням спадкоємця.

Додано:
07 лютого 2009, 14:28
Netland
Подача заяви про прийняття спадщини не є нотаріальною дією.Про яку постанову може йти мова .

Додано:
07 лютого 2009, 17:19
OLNIK
Судам таке написав Пленум ВС.Може хай спадкоємець поклопоче перед судом про запит щодо наявності (відсутності) спадкової справи.Якщо спадкової справи нема, то зразу буде зрозуміло суду, що нотаріус не видає через пропуск строку.А якщо спадкова справа є- то мабуть треба спитати у спадкоємців, які прийняли спадщину, чи не дадуть вони своєї згоди на прийняття спадщини тим, хто пропустив.Ця вимога скоріше за все направлена на запобігання подачі позовів, у випадках коли є шанс врегулювати питання в позасудовому порядку.По аналогії з встановленням факту родинних стосунків, доки ЗАГС не видасть довідку, що А/З не збереглися, суд не розглядає.

Додано:
07 лютого 2009, 18:52
Арина
[qoute]Подача заяви про прийняття спадщини не є нотаріальною дією.Про яку постанову може йти мова[qoute].Netland, ось і так так вважаю, а наш суд - тільки постанову і все. Наш суд навіть умудрився письмово вимогу написати нотаріусу про надання постанови. Запит щодо наявності (відсутності) спадкової справи також надсилають.

Додано:
07 лютого 2009, 21:20
OLNIK
Все зрозуміло- не нотаріальна дія. Але для суду Постанова- як для нас міцні біло-червоні нитки.Хай звернеться за видачею свідоцтва, раз іншого виходу нема, а нотаріус хай напише постанову про відмову з посиланням на ст.68 Закону УКкраїни [qoute]Про нотаріат[qoute] ну і далі ЦК (строки принйняття та інше).Просто людина буде ходити по кругу (одному із усіх кругів ада)- се ля ві.