Сторінка 1 з 1

Додано:
02 квітня 2009, 12:59
Новая перспектива
Доброго дня! Син та мати хочуть укласти між собою договір про сплату аліментів на утримання. За яким син зобо'язується сплатити мамі кошти за 10 років(тих що прошло від коли вона почала потребувати утримання) і потім кожного місяця сплачувати. Питання.1) чи потрібна згода батька (чоловіка матері) на те щоб їй надавалось утримання?2) чи портібна згода дружини сина?3) Чи потрібна згода органів опіки і піклування (мати непрацездатна і потребує утримання)?

Додано:
02 квітня 2009, 13:12
Мэм
Ну опека уж точно тут не причем она же дееспособна. согласие мужа я думаю тоже не нужно, эти выплаты будут являтся лчной собственностью так как связанны с ее состоянием здоровья. ну а согласие супруги сына можна взять, лишним не будет, но если она откажеться, то это тоже не является основанием для отказа в совершении нот. действия. так как сын исполняет свою обязанность, а не имеет право. в конце концов его суд может обязать выполнять свой долг без согласия жены.

Додано:
02 квітня 2009, 13:13
Алиса
долг может и его.. а вот деньги - семейные)

Додано:
02 квітня 2009, 13:15
Мэм
да дабы все было хорошо, из этого списка необходимо только согласие супруги

Додано:
02 квітня 2009, 13:16
Новая перспектива
Так на рахунок жінки я згоден! А ось де вказано що аліменти є особистою власністю, підкажіть будьласка.

Додано:
02 квітня 2009, 13:30
OLNIK
А где этот сын был 10 лет, с момента когда мать началануждаться в содержании.И почему аж таким кардинальным способом решать этот вопрос о содержании.Согласие супруги сына нужно взять. Алименты не есть личной собственностью супруга, как и пенсия и другие доходы, они лишь связаны исключительно с личностью получателя.Надо бы со всех сторон выяснить, там видимо уже спор.

Додано:
02 квітня 2009, 13:36
Новая перспектива
ятакож так думаю! требе перестрахуватись!

Додано:
02 квітня 2009, 14:09
Danna
Скажите, а разве можна взыскать с него алименты за целых 10 прошедших лет??? Ведь с таким же успехом можна сказать, чтобы он заплатил за 20 или 30 прошедших лет! Разве нет какой-то нормы, которая регламентирует выплату алиментов за прошедшее время??? Я нашла статью в СК, которая регулирует взыскание алиментов за прошедшее время, но касательно детей...И еще, а чем подтверждается, что ей требовалось содержание 10 лет назад?

Додано:
02 квітня 2009, 16:06
baba-galamaga
Мені теж здається, що там якісь непрості відносини або це чергова вигадка адвокатів, щоб показати куди цей син витрачає кошти, по типу, він утримує матір і сплачує їй 10000 грн. в місяць. Навіщо йти до нотаріуса і укладати такий договір, кожен нормальний син і так утримує свою непрацездатну матір.До того ж, питання мене зацікавило, я відкрила СК Глава 17 обов'язок повнолітніх дочки, сина утримувати батьків та його виконання. Читаємо ст. 202 СК: Підстави виникнення обовязку повнолітніх дочки,сина утримувати батьків [qoute]Повнолітні дочка, син зобовязані утримувати батьків, які є непрацездатними [B]і потребують матеріальної допомоги[/B][qoute] Факт непрацездатності встановити можна, а факт потреби в матеріальній допозі?Потім, що стосується розміру аліментів, то це взагалі прерогатива тільки суду (ст. 205 СК), на скільки я зрозуміла, він враховує різні обставини: і заробіток сина, і матеріальний і сімейний стан і т.д.Я розумію, що є воля сторін і свобода договору, але чогось не подобається цей договір. В будь=якому разі, якщо розмір аліментів встановлений не судом, а договором, необхідна згода дружини.

Додано:
02 квітня 2009, 16:09
N-22
Насчет взыскания за 10 лет - спорно, даже судом взыскиваются на более чем за 3 года ( срок исковой давности).

Додано:
02 квітня 2009, 17:02
Marysia.
наверное сынку хочется избежать налогообложения- не иначе, думаю эти суммы будут списаны с общего дохода и т.о. нотариус встает между ним и налоговой системой. Что-то не тем тут попахивает, как бы и свобода договора, но как бы и левак какой-то

Додано:
02 квітня 2009, 18:17
N-22
А м.б. он хочет выехать за границу, и чтоб выпустили - договор представить, а не согласие мамы на выезд (как вариант).