Сторінка 1 з 1

ПовідомленняДодано: 02 лютого 2007, 18:49
Оksana
Хочеться дізнатися думку колег Ситуація така. Продається частка в спільній частковій власності. Продавець надсилає повідомлення співвласникам з пропозицію скористатися переважним правом, вказавши ціну. А через тиждень в звязку із збільшенням ціни надсилає інше повідомлення з більшою ціною. Питанння1. Якщо співласник на протязі місяця побажає скористатися своїм правом і придбати за ту ціну яка була запропонована раніше. Чи має для нього значення збільшення ціни, тобто чи повинен продавець продати йому за першою ціною, чи ні?2. Чи повинен продавець чекати місяць з моменту першого повідомлення щоб надіслати друге повідомлення з новою ціною.3. Через який час може продавець ( якщо співвласник не забажав скористатися своїм правом) продати свою частку за ціну меньшу ніж була запропонована співвласнику?.

ПовідомленняДодано: 02 лютого 2007, 18:49
Оksana
Ситуація така. Продається частка в спільній частковій власності. Продавець надсилає повідомлення співвласникам з пропозицію скористатися переважним правом, вказавши ціну. А через тиждень в звязку із збільшенням ціни надсилає інше повідомлення з більшою ціною. Питанння1. Якщо співласник на протязі місяця побажає скористатися своїм правом і придбати за ту ціну яка була запропонована раніше. Чи має для нього значення збільшення ціни, тобто чи повинен продавець продати йому за першою ціною, чи ні?2. Чи повинен продавець чекати місяць з моменту першого повідомлення щоб надіслати друге повідомлення з новою ціною.3. Через який час може продавець ( якщо співвласник не забажав скористатися своїм правом) продати свою частку за ціну меньшу ніж була запропонована співвласнику?..

ПовідомленняДодано: 02 лютого 2007, 18:54
Альвиора
Ціна це важливий момент і він грає не останню роль. А може співвласники могли купити за раніше названу ціну. Тому вважаю, що необхідно чекати проходження строку після 2-ї заяви.

ПовідомленняДодано: 02 лютого 2007, 18:59
OLYA
Я думаю, однозначно, власник може продавати за більшою ціною і коли хоче. Головне, щоб не було порушено переважне право на продаж співвласника. Те що він послав пропозицію з меншою ціною - ми ж не змусимо його договір укласти. Головне щоб він якщо вже ціну збільшив, то повідомив співвласників і всіх вимог дотримав...Пит 3 - НІ !!! Він не скористався правом купити за більшу ціну, а за меншу може б купив.

ПовідомленняДодано: 02 лютого 2007, 22:33
victoria
Если совладелец получил заявление и не использовал своё право преимущественной покупки, т.е. прошёл 1 месяц со дня вручения (значит отказался), то продавать можно и за большую сумму без дальнейшего уведомления совладельца.

ПовідомленняДодано: 03 лютого 2007, 13:41
evictia
У відповідності до п. 55 нашої Інструкції заява учасника спільної часткової власності про відмову від права переважної купівлі або фактична відмова учасника спільної часткової власності, який протягом одного місяця (для нерухомого майна) або десяти днів (для рухомого) не здійснив свого права на переважну купівлю, ДІЙСНА ПРОТЯГОМ ТРЬОХ МІСЯЦІВ. Цей строк обчислюється з дня подання заяви про відмову або з дня, наступного за останнім днем зазначеного місячного (десятиденного) терміну. У разі посвідчення угоди купівлі-продажу частки спільного майна ЗА БІЛЬШУ ЦІНУ порівняно з тією, що була запропонована в переданому повідомленні, але з дотриманням інших визначених умов, подання ДОКАЗІВ ПОВТОРНОГО ПОВІДОМЛЕННЯ УЧАСНИКІВ СПІЛЬНОЇ ЧАСТКОВОЇ ВЛАСНОСТІ НЕ ВИМАГАЄТЬСЯ.

ПовідомленняДодано: 05 лютого 2007, 18:01
OLYA
Так. Але я зрозуміла що питання не в тому. А в тому чи може Продавець продати за меншу ціну, яка була раніше запропонована, а не за більшу.

ПовідомленняДодано: 07 лютого 2007, 21:07
Щаслива
За більшу ціну продавець має право продати без повторного про це повідомлення учасника спільної часткової власності, продавець не може продати за меншу ціну, ніж вказана в заяві