Форум

Інформаційний ресурс

відчуження землі

Номер повідомлення:#1


Повідомлення Петя » 19 жовтня 2009, 17:29

Чи може нотаріус посвідчити договір відчуження зем.діл., якщо відсутній витяг з Державного реєстру земель?
Петя
 

Номер повідомлення:#2


Повідомлення СКІФ » 19 жовтня 2009, 19:02

Якщо дуже потрібні гроші - можна, от тільки нове свідоцтво за ті гроші не купиш !
СКІФ
 
Повідомлення: 2049
З нами з: 29 листопада 2006, 13:01
Дякував (ла): 2 раз.
Подякували: 1 раз.

Номер повідомлення:#3


Повідомлення Stonehenge » 19 жовтня 2009, 19:07

Нет.Нотариус не может.Соответственно вопрос: а чего ж это у вас там Вытяг [qoute]відсутній[qoute]. Лучше надо к сделке готовиться.
"...Если выпало в Империи родиться,
лучше жить в глухой провинции, у моря..."

Иосиф Бродский
Аватар користувача
Stonehenge
 
Повідомлення: 8606
З нами з: 26 листопада 2007, 16:06
Дякував (ла): 2454 раз.
Подякували: 5659 раз.

Номер повідомлення:#4


Повідомлення логос » 19 жовтня 2009, 20:11

В 128 зем код. не було в несено ніяких зін щодо усновних вимог до догов. куп-прод. зем діл. щодо необхідності витягу . Ситуація з витягом з Державного реєстру земель двояка, по різному читається постанова кму й№ 901 ( чи лише дя повернення Д,А,, чи в усіх випадках?) Зміст витягу не містить ніякої додаткової інформації ,ніж та яка викладена в Д.А., крім того , що у нас витяг дає не район , а область , і кошує він 350 грн. за якусь дискету в районі + дорога до Києва ( туди і назад- їздити треба 2 рази=75 гр Х 2=150 грн.)+ 20 грн. витяг в обл ДЗК Всього витрати на витяг коло 550 грн. Із-за [qoute]новостей[qoute] постанови Чи може бути визнаний договір незаконним із-за відсутності цього витягу у нотаріуса, і яким норативно- правовим актом передачено додавати цей витяг ( чи його копію ) в нотаріальні справу???
логос
 
Повідомлення: 535
З нами з: 06 лютого 2007, 19:27
Дякував (ла): 12 раз.
Подякували: 1 раз.

Номер повідомлення:#5


Повідомлення myro » 19 жовтня 2009, 22:32

Земельна ділянка належить на підставі договору купівлі-продажу, чи вимагаєте його при посвідчені купівлі-продажу цієї земельної ділянки?
myro
 

Номер повідомлення:#6


Повідомлення Петя » 19 жовтня 2009, 22:39

От і я про що!Район такі витяги не видає, мало того, вони навіть не знають про існування такого Державного реєстру земель.Але основне питання в тому, що згідно п.3 постанови №439 КМУ нотаріус простявляє відмітку на державному акті про перехід права власності на земельну ділянку за наявності витягу з Державного реєстру земель.А якщо такого витягу у Продавця немає, то чи може нотаріус посвідчити дог.к-прод. і залишити в своїх справах оригінал дер.акта без проставлення відмітки про перехід права власності?
Петя
 

Номер повідомлення:#7


Повідомлення Петя » 19 жовтня 2009, 22:43

На №3:Шановний(а) Stonehenge,усі документи для посвідчення договору є в наявності, а от витяга ЦЬОГО ніхто ще не бачив і навіть не знає яку він інформацію має містити, наші земельщики зовсім не чули про такий Дер.реєстр земель.Надали усну відповідь, що вони видають тільки витяги про відсутність обмежень обтяжень, та що зем.діл. не використовується як зем.частка (пай) і все!
Петя
 

Номер повідомлення:#8


Повідомлення Прохффесор Ёпрст » 21 жовтня 2009, 06:56

[QUOTE] …а от витяга ЦЬОГО ніхто ще не бачив і навіть не знає яку він інформацію має містити, наші земельщики зовсім не чули про такий Дер.реєстр земель.Надали усну відповідь, що вони видають тільки витяги про відсутність обмежень обтяжень, та що зем.діл. не використовується як зем.частка (пай) і все! [/QUOTE][I]Ну что это за географические новости?[/I]Откройте Приказ Госкомзема [qoute]Об утверждении Временного порядка ведения государственного реестра земель[qoute] от 02.07.2003 г. №174 (далее – [B]Приказ №174[/B]).В частности в ч. 5 пп. 1.2. Приказа №174 прописано:[QUOTE] Витяг з державного реєстру земель (далі - витяг) - це документ, який містить відомості, що надаються з бази даних АС ДЗК. [/QUOTE]В п. 13 Приказа №174 описывается процедура предоставления выписок (извлечений) из государственного реестра земель.Вместе с тем расценки за предоставление [B]выписок (извлечений) из государственного реестра земель [/B]приведены на официальном [I]web[/I]-сайте ГП [qoute]Центр ГЗК[qoute]:[QUOTE] Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку виконання земельно-кадастрових робіт та надання послуг на платній основі державними органами земельних ресурсів” від 01.11.2000 № 1619 послуги з ведення державного реєстру земель, що надаються при реєстрації документів, що посвідчують право на земельну ділянку та наданні витягів із державного реєстру земель, є платними.Ціни на зазначені послуги не можуть встановлюватися Центром ДЗК самостійно, оскільки вони є фіксованими та визначені спільним наказом Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства фінансів України та Міністерства економіки України “Про затвердження Розмірів оплати земельно-кадастрових робіт та послуг” (далі – Розміри оплати) від 15.06.2001 № 97/298/124, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 10.07.2001 за № 579/5770. [/QUOTE]Составляют в зависимости от количества точек координат (в пределах трёх категорий) от 5 до 30 грн. Мне лично выписки (извлечения) из государственного реестра земель известны с 2006 г. Несколько лет назад например если гос. акт. был [qoute]типа какой-то не такой[qoute], то есть вызывал у меня сомнения – отправлял клиентов за выпиской (извлечением). Клиентам польза, мне спокойствие за чистоту сделки. А если гос. акт был старого образца, то отправлял за справочкой о присвоении кадастрового номера. Благо сейчас кадастровый номер при сделках обязателен. Опять же польза клиентам, чистота сделки.[QUOTE] Чи може нотаріус посвідчити договір відчуження зем.діл., якщо відсутній витяг з Державного реєстру земель? [/QUOTE][I]Де-юре [/I]сегодня полагаю, не может.
Прохффесор Ёпрст
 

Номер повідомлення:#9


Повідомлення Stonehenge » 21 жовтня 2009, 12:46

На № 7.Присоединяясь к № 8, посочувствовать в Вашей ситуации не могу - в нашем регионе с этими Вытягами с 2004 года особенных трудностей не возникает.
"...Если выпало в Империи родиться,
лучше жить в глухой провинции, у моря..."

Иосиф Бродский
Аватар користувача
Stonehenge
 
Повідомлення: 8606
З нами з: 26 листопада 2007, 16:06
Дякував (ла): 2454 раз.
Подякували: 5659 раз.

Номер повідомлення:#10


Повідомлення Петя » 21 жовтня 2009, 13:16

Чомусь мене так ніхто і не зрозумів.Я мав на увазі зміни до постанови КМУ №439 від 06.05.2009 року, в яку були внесені такі зміни: Нотаріус у разі посвідчення цивільно-правового договору провідчуження земельної ділянки, видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку, а також вилучення державного акта у передбачених законом випадках із своїх справ з[B]а наявності витягу з державного реєстру земель[/B] проставляє на державному акті відмітку про перехід права власності на земельну ділянку такого змісту.А в разі відсутності даного витягу нотаріус посвідчує дог. відчуження та залишає в своїх справах оригінал держ.акту?Я ніде не зустрічав в нормативній базі обов[qoute]язкової вимоги витребування даного витягу для посвідчення дог.відчуження.Про наявність даного витягу говориться тільки в постанові КМУ №439!Може я десь щось пропустив, то допоможіть мені будь-ласка з посиланням на нормативні д-ти.
Петя
 

Номер повідомлення:#11


Повідомлення V » 21 жовтня 2009, 14:13

"Де-юре – так, хто б заперечував. Багато чого видумано, придумано чи навіяно різними інтересами можновладців.Розмова про де-факто. І географію держави не тільки по картах потрібно вивчати.Вам, Прохффесор Ёпрст, впевнено показують, що попри всі витівки високомірного Центру, на периферії таких витягів матеріально не існує, про них не всі земельщики знають, у багатьох регіонах не засновано самої бази і відповідно тому народу витяги не дають. Розмову Петя почав не про документ, який встановлює право власності або який його підтверджує, як то – державний акт. Так, державний акт на землю для договору відчуження потрібний. Розмова про нововидуманий Кабміном витяг. Для чого він потрібний і що врешті решт дає та про наслідки його відсутності в нотдокументах. В посиланнях бачимо [QUOTE]Витяг з державного реєстру земель (далі - витяг) - це документ, який містить відомості, що надаються з бази даних АС ДЗК.[/QUOTE] Тепер, які такі важливі відомості надаються з бази про що не зазначено в інших документах? - Ціна (оціночна вартість) землі – НІ. - Кадастровий номер – НІ- План розташування – НІ- Право власності (співвласності )– НІ- Наявність сервітутів (обтяжень, обмежень) – НІ- Підстава виникнення права власності –НІ- Цільове призначення землі – НІЩось пропущено? Наразі також не бачу жодної необхідності у витязі, відповідно не розумію вплив витягу на процес відчуження, на предмет, на «состязательность», на праводієздатність сторін, а відповідно не знаходжу причини визнання договору відчуження землі, без наявності вказаного витягу, недійсним. Звідси й висновок. Буквально читаючи ляпи законотворців, а саме [QUOTE]А в разі відсутності даного витягу нотаріус посвідчує дог. відчуження та залишає в своїх справах оригінал держ.акта[/QUOTE], можна витяг і не вимагати."
V
 
Повідомлення: 4119
З нами з: 25 листопада 2005, 14:07
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 1299 раз.

Номер повідомлення:#12


Повідомлення *Женская Логика* » 21 жовтня 2009, 14:16

вимагаю витяг відносно тих правочинів які відбулись після набрання чинності змін до ЗК..... а саме...є акт..робимо договір...відмітка наша...відмітка ДЗК.... наступний продаж....вимагаю витяг...... якщо на акті немає ніяких відміток витяг не вимагаю........
Полжизни выживаешь,
Полжизни доживаешь...
Аватар користувача
*Женская Логика*
 
Повідомлення: 6052
З нами з: 31 січня 2007, 14:11
Дякував (ла): 286 раз.
Подякували: 633 раз.

Номер повідомлення:#13


Повідомлення V » 21 жовтня 2009, 14:56

Прохффесор Ёпрст, не узнаю Вас в гриме:-) Стилем изложения мысли на Гліба больно похож. Как бы ни было, не уходите, рад толковому разговору. Вы работаете земельщиком или преподаете земельное право?
V
 
Повідомлення: 4119
З нами з: 25 листопада 2005, 14:07
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 1299 раз.

Номер повідомлення:#14


Повідомлення Петя » 22 жовтня 2009, 00:47

На №11.Шановний(а) V,накінець то мене хоть хтось зрозумів!!!Ура!!!А то [qoute][B]а чего ж это у вас там Вытяг [qoute]відсутній[qoute]. Лучше надо к сделке готовиться.[/B] і ще все подібне.Я коли в нашу управу з цим питанням звернувся,то ще досі відповідь чекаю і не знаю коли діждусь.Спасибі V за порозуміння!!!
Петя
 

Номер повідомлення:#15


Повідомлення Прохффесор Ёпрст » 22 жовтня 2009, 12:59

[QUOTE] Де-юре – так, хто б заперечував. Багато чого видумано, придумано чи навіяно різними інтересами можновладців. [/QUOTE]Эк Вас коллега на политику потянуло :)[QUOTE] Розмова про де-факто. І географію держави не тільки по картах потрібно вивчати. [/QUOTE]Про [I]де-факто[/I], так про [I]де-факто[/I]. Не возражаю. Хотя в Украине [I]де-факто [/I]и [I]де-юре [/I]сильно разнятся. [QUOTE] Вам, Прохффесор Ёпрст, впевнено показують, що попри всі витівки високомірного Центру, на периферії таких витягів матеріально не існує, про них не всі земельщики знають, у багатьох регіонах не засновано самої бази і відповідно тому народу витяги не дають. [/QUOTE]Коллега, могу Вас уверить, что даже в самых отдалённых структурных подразделениях ГП [qoute]Центр ГЗК[qoute] и в зем. ресурсах знают о выписках (извлечениях) из государственного реестра земель, и о справках [qoute]О правовом статусе земельных участков[qoute], и о выписках (извлечениях) из Поземельной книги, и пр. – Интернет, телефон, факс, телеграф, в конце концов, голубиная почта и сапоги скороходы делают своё дело. :)[QUOTE] Розмову Петя почав не про документ, який встановлює право власності або який його підтверджує, як то – державний акт. [/QUOTE]Я заметил. :)[QUOTE] Так, державний акт на землю для договору відчуження потрібний. [/QUOTE]Я обратного никогда не утверждал и полностью с данным утверждением согласен.[QUOTE] Розмова про нововидуманий Кабміном витяг. [/QUOTE]Спасибо, я заметил. Только вот [qoute]выписка (извлечение)...[qoute] придуманы не вновь, а уже седьмой год… Другое дело, что сейчас Кабмин своим Постановлением предусмотрел…. Дальше Вы знаете. На мой взгляд, это разумно. [QUOTE] Для чого він потрібний… [/QUOTE]Полагаю, что позволяет избегать возможных осложнений проведении сделок. Учитывая, что диалог в ключе – [I]де-факто[/I], а не [I]де-юре[/I], то можно сказать, без лишних витиеватых и труднопроизносимых слов, что – позволяет избежать лишней головной боли.[B]Реальных примеров необходимости [qoute]выписки (извлечения)...[qoute], на мой взгляд, можно приводить достаточное количество.[/B][QUOTE] Прохффесор Ёпрст, не узнаю Вас в гриме:-) [/QUOTE]Шифруюсь :-)[QUOTE] Стилем изложения мысли на Гліба больно похож. [/QUOTE]Нее… У меня другое Фамили[B]ё[/B]. :)[QUOTE] Как бы ни было, не уходите, рад толковому разговору. [/QUOTE]Спасибо.
Прохффесор Ёпрст
 

Номер повідомлення:#16


Повідомлення neirity » 22 жовтня 2009, 13:52

доброго дня. с початку по суті питання.для посвідченя [U]договору[/U] відчуження земельної ділянки, і, відповідно, для проставлення відмітки нотаріусом на ДА, витяг з реєстру земель [U]не потрібен. [/U]зверніть увагу на текст норми, на знаки пунктуації, врешті решт..[qoute]Нотаріус у разі посвідчення цивільно-правового договору про відчуження земельної ділянки, видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку, а також вилучення державного акта у передбачених законом випадках із своїх справ за наявності витягу з державного реєстру земель проставляє на державному акті відмітку про перехід права власності на земельну ділянку такого змісту:[qoute][U]умова [/U]щодо обовязковості витягу з державного реєстру земель [U]стосується лише випадку[/U], коли нотаріус [U]вилучає оригінал держакту[/U] зі своїх справ. Така ситуація можлива, коли спадкоємець померлого власника землі отримав свідоцтво, але не виготовив нового держакту на своє імя. За таких обставин, як ви всі знаєте (повинні знати!!!!!) спадкоємець може звернутися до нотаріуса з проханням виставити відмітку. Нотаріус в першу чергу надсилає до органів держкомзему запит з клопотанням надати інформацію щодо того виготовлявся новий держакт на спадкоємця чи ні. І якщо держакт не виготовлявся - вилучає зі справ старий держакт, ставить відміку та віддає власнику. А в якому документі міститься інформацію про те виготовлявся акт на спадкоємця чи ні????? ПРАВИЛЬНО: [U]у витязі з державного реєстру земель[/U].Ще питання?П.С. Относительно первых двух постов темы - не позорьтесь.
neirity
 


Повернутись в Загальний Форум

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів