Сторінка 1 з 1

Додано:
29 жовтня 2009, 22:23
lavanda
Уважаемые! Сегодня яростно обсуждался вопрос: оказываеться,невозможно оформить сделку если человек снят с регистрации (выписался) и не прописался, т.е. отсутствует штамп в паспорте о месте прописки. Хотелось бы услышать ваше мнение, на каком основании нотариус должен ему отказать заключить договор?

Додано:
29 жовтня 2009, 23:13
MG
Я не читала, що там яро сьогодні обговорювали з цього питання. Але: 1) якою нормою ЦК встановлено таке обмеження для «виписаних» ?2) є ЗУ «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» від 11.12.2003 року N 1382-IV, яким встановлено порядок реєстрації місця проживання особи (ст.6) цим же законом в ст.3 визначено поняття про[B]вільний вибір місця проживання чи перебування [/B]- право громадянина України, а також іноземця та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, на вибір адміністративно-територіальної одиниці, на території якої вони хочуть проживати чи перебувати [B]місце перебування [/B]- адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком менше шести місяців на рік [B]місце проживання [/B]- адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком понад шість місяців на рік Як правило в договорі зазначаємо [I]«який зареєстрований та проживає за адресою..» [/I]або інакше якось ( в кого як сформульовано) У випадку «не прописаного» пишемо [I]«який був зареєстрований за адресою… та проживає/або перебуває…»[/I]. Все зрозуміло, що вказане останнє місце реєстрації та місце фактичного проживання/перебування людини на день підписання договору. Зі зрозумілих причин люди міняють місце реєстрації. Вибачте, але мені особисто завтра прийдеться продавати квартиру, виписатися з неї. Після оформлення договору і одночасно отримання грошей я матиму змогу придбати собі квартиру в іншому місті (бо змінила округ) і якийсь час не матиму відмітку в паспорті про нову реєстрацію. То хіба це зашкодить мені укласти договір купівлі-продажу ?[B]ВЗАГАЛІ НЕ БАЧУ ПРОБЛЕМИ !!![/B]

Додано:
30 жовтня 2009, 13:02
lavanda
отож! але управління бачить, робить ссилку на шосту статтю і категорично проти

Додано:
30 жовтня 2009, 13:19
Чайка
Не вижу проблемы, мы по закону вообще должны указывать в договоре не место регистрации, а место проживания.

Додано:
30 жовтня 2009, 13:20
Katafeyka
мы не можем органичивать человека в правах, только потому, что он еще нигде не прописался- указываю адрес фактического проживания

Додано:
30 жовтня 2009, 13:30
S-phone.
[B]Стаття 6. Реєстрація місця проживання особиГромадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов’язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання........Особи, які перебувають більше одного місяця за межами адміністративно-територіальної одиниці, в якій зареєстроване їх місце проживання, і які мають невиконані майнові зобов’язання, накладені в адміністративному порядку чи за рішенням суду, або призиваються на дійсну військову службу і не мають відстрочки, або беруть участь у судовому процесі в будь-якій якості, зобов’язані зареєструвати місце перебування...........При зміні місця проживання в межах адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюється повноваження органу реєстрації, особа, яка зареєструвала місце проживання, або її законний представник повинні письмово повідомити про це відповідний орган реєстрації протягом семи днів.[/B]

Додано:
30 жовтня 2009, 13:31
lavanda
в том то и дело - удивлению не было предела! новости такие!

Додано:
30 жовтня 2009, 13:35
Чайка
И где написано, что при нарушении этой статьи, человек не может продать принадлежащую ему недвижимость?

Додано:
30 жовтня 2009, 13:36
nota
Отсутствие штампа о регистрации в паспорте гражданина не ограничивает его гражданские права. Также ныне действующее законодательство (в отличии от советствого законодательства) не содержит нормы о том, что паспорт является недействительным в случае отсутствии в нем данных о регистрации (прописке). Поэтому оснований для отказа в совершеннии какого-либо нотариального действия таким гражданином у нотариуса нет.

Додано:
30 жовтня 2009, 13:36
OLNIK
А ст.2 цього ж Закону-Реєстрація місця проживання чи місця перебування особи аюо її відсутність [U]не можуть бути[/U]умовою реалізації прав і свобод, пердбачених Конституцією, законами, міжнародними договорами України, або [U]підставою для їх обмеження.[/U]

Додано:
30 жовтня 2009, 13:43
lavanda
большое всем спасибо - успокоили!

Додано:
30 жовтня 2009, 13:45
notDen
в Конституции нет ограничений в реализации права гражданина, если у него нет регистрации

Додано:
30 жовтня 2009, 14:54
Scarlett
ну вы что, ну всегда оформляли. я например пишу: був зареєстрований за адресою ------, та знятий з реєстраційного обліку 30.10.2009.ну давайте не придумівать проблем себе и людям там, где их нет.

Додано:
30 жовтня 2009, 15:55
N-22
Стаття 6. Реєстрація місця проживання особи Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання. Не делаю никаких документов от лица, которое не зарегистрировано, со слов никаких данных о месте проживания не пишу. 10 дней дано Законом на регистрацию.

Додано:
30 жовтня 2009, 16:27
S-phone.
N-22+

Додано:
30 жовтня 2009, 16:30
Marysia.
N-22 :во-первых нотариус не паспортный столво-вторых - а если мы уезжаем в Росиию,(СНГ, европу) мы не перерегистрируемся там?, не смотря на то, что в документе процитированном выше это нас обязываетв третьих - а Конституция куда или где?

Додано:
30 жовтня 2009, 16:32
MG
наслідок недодержання 10-денного строку - штраф, а це вже не наша [qoute]парафія[qoute].

Додано:
30 жовтня 2009, 16:39
Nonna
вот именно10 [B]дней дано Законом на регистрацию.[/B] - а он с учета снялся - пришел продавать , а законом еще разрешено ходить без регистрации 9 дней......... - это уж если придерживаться даже Вашей позиции , N-22......mary , а Коституция там где и всегда...................

Додано:
30 жовтня 2009, 16:57
N-22
mary, на №16.Нотариус должен соблюдать требования всех Законов страны от имени которой он осуществляет нотариальную деятельность.А если мы уезжаем в Россию, по Закону РФ, лицо обязано зарегистрироваться в течении 3-х дней. В противном случае - 1-доставка в Райотдел, 2- протокол и штраф, 3-выдворение за пределы РФ . Проверено на личном опыте.

Додано:
30 жовтня 2009, 17:08
Сайрус
На №3.Пусть управление проверяет деловодство и организацию деятельности и не указывает удостоверять или нет договор нотариусу.

Додано:
30 жовтня 2009, 17:11
Светлана_П
А якщо громадянин прийнятий на консульський облік в Німеччині, про що є відмітка в паспорті для виїзду, внутрішній паспорт залишається в паспортному столі, місця проживання не зареєстроване, то мені треба відмовляти в продажу??? Він є громадянином України, пишу постійне проживання в Німеччині та тимчасове в Україні зі слів.

Додано:
30 жовтня 2009, 17:30
notDen
N-22 хоть Конституция там где и всегда...., но это наш главный закон

Додано:
30 жовтня 2009, 17:37
N-22
На №21.В этом случае требую справку с паспортного стола о том, где проживает гражданин. Со слов ничего не пишу, так можно и код со слов написать, в Конституции про регистрацию и код что-то ничего не написано. Конституция - главный Закон, регулирует общие гражданско-правовые отношения, а вопрос регистрации регулирует специальный Закон - его и применяем.

Додано:
30 жовтня 2009, 17:47
lavanda
Сайрус, ну так им же виднее, они трактуют Закон, Конституционный суд, блин

Додано:
31 жовтня 2009, 02:13
Прохффесор Ёпрст
[B]Lavanda[/B]:[QUOTE] …оказываеться,невозможно оформить сделку если человек снят с регистрации (выписался) и не прописался, т.е. отсутствует штамп в паспорте о месте прописки. [/QUOTE]Глупости. [B]MG[/B]: [QUOTE] Я не читала, що там яро сьогодні обговорювали з цього питання. Але: 1) якою нормою ЦК встановлено таке обмеження для «виписаних» ?2) є ЗУ «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» від 11.12.2003 року N 1382-IV, яким встановлено порядок реєстрації місця проживання особи (ст.6) цим же законом в ст.3 визначено поняття про вільний вибір місця проживання чи перебування - право громадянина України, а також іноземця та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, на вибір адміністративно-територіальної одиниці, на території якої вони хочуть проживати чи перебувати місце перебування - адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком менше шести місяців на рік місце проживання - адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком понад шість місяців на рікЯк правило в договорі зазначаємо «який зареєстрований та проживає за адресою..» або інакше якось ( в кого як сформульовано) У випадку «не прописаного» пишемо «який був зареєстрований за адресою… та проживає/або перебуває…». Все зрозуміло, що вказане останнє місце реєстрації та місце фактичного проживання/перебування людини на день підписання договору. Зі зрозумілих причин люди міняють місце реєстрації. Вибачте, але мені особисто завтра прийдеться продавати квартиру, виписатися з неї. Після оформлення договору і одночасно отримання грошей я матиму змогу придбати собі квартиру в іншому місті (бо змінила округ) і якийсь час не матиму відмітку в паспорті про нову реєстрацію. То хіба це зашкодить мені укласти договір купівлі-продажу ?ВЗАГАЛІ НЕ БАЧУ ПРОБЛЕМИ !!! [/QUOTE]Хорошо написано. Чётко. Верно. Правильно. :-)

Додано:
02 листопада 2009, 11:32
Vanda
вреднюга, а Ви не вірно робите, коли пишете [qoute]був зареєстрований за адресою ------, та знятий з реєстраційного обліку 30.10.2009[qoute], бо така інформація в документі не передбачена ні нашою інтсрукцією, ні законом. Бо відповідно до тієї ж інструкції та закону нотаріус повинний зазничити [qoute]місце проживання[qoute] особи, а не місце її реєстрації. І на теперішній час ніякий нормативіний акт не вказує нотаріусу як перевірити місце проживання особи. Взять хоч би той приклад, який навела в № 21 Светлана_П. Якщо Ви бачите, що громадянин України проживає закордоном постійно (по відмітці в її паспорті), то Ви ж тільки зі слів запишете її місце проживання, бо ніякий [qoute]паспортний стол[qoute] Німеччини не дасть някого Вам документу щодо цього

Додано:
02 листопада 2009, 18:43
ALEX I
А як Вам вимога п. 11 ПОРЯДКУ ВЕДЕННЯ РЕЄСТРІВ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ НОТАРІАЛЬНИХ ДІЙ:у графі 3 реєстру зазначаються ПІБ, місце проживання особи, для якої вчиняється нотаріальна дія. ч. 2 цього ж пункту - [qoute]гласит[qoute] у разі засвідчення вірності копії документа місце проживання особи, яка звернулася за вчиненням цієї нотар.дії, [U]може вказуватися з її слів[/U], якщо особу громадянина встановлено за документом, який не містить інформації щодо її адреси

Додано:
02 листопада 2009, 18:52
ALEX I
Мені дуже цікава думка колег з цього питання, бо в мене майже така ж ситуація. Прийшла до мене людина отримати свідоцтво про право на спадщину - громадянка України, в 2006 році виписана. Багато років проживає легально в Італії, в неї є якась італійська картка де зазначено її ПІБ, італ. ідент.код, є фотокартка та адреса її проживання на території Італії (все це на італ. мові). Я прийняла для себе рішення - відправити її до перекладача, перекласти документ, засвідчити вірність підпису перекладача - [I]і є документ який встановлює місце проживання [/I]. Оскільки я ще дуже молодий нотаріус, прошу ВАШОЇ КОЛЕГИ ПІДТРИМКИ!!! чи вірні мої дії

Додано:
03 листопада 2009, 18:01
Светлана N
согласна №9 полностью