Сторінка 1 з 1

ПовідомленняДодано: 17 листопада 2009, 16:42
Віталіна
ШАНОВНІ НОТАРІУСИ! Така ситуація: гр. А здійснила обмін квартири на іншу квартиру без згоди чоловіка (квартира належала їй на підставі договору дарування). Після укладення договору міни невже виникає спільна власність (?!) , тобто потрібна згода чоловіка,якщо гр. А буде здійснювати наступне відчуження? Якщо ні, то де це передбачено. БУДУ ДУЖЕ ВДЯЧНА ЗА ВІДПОВІДЬ.

ПовідомленняДодано: 17 листопада 2009, 16:49
Sanex
Я вважаю, що квартира і залишиться особистою приватною власністю, автоматично вона не може стати спільним сумісним майном, а написано це в договорі міни, де вказано що попередня квартира належала на підставі договору дарування. З будинками складніше, там потрібно дивитись чи були в шлюбі здійснені якісь добудови.

ПовідомленняДодано: 17 листопада 2009, 16:51
СКІФ
А якщо міна провадилась з доплатою ?

ПовідомленняДодано: 17 листопада 2009, 16:53
lyuda
ВВажаю, що якщо був рівноцінний обмін майна, то нотаріус в тексті зазначає, відчужувана кварира є особистою приватною власністю, оскільки набута нею шляхом отримання дарунку.Якщо міна була на більшу квартиру з доплатою за спільні кошти подружжя, то виникає спільна сумісна власність, якщо гр.А не надасть заяву про те, що кошти, які доплачуються є її особистою власністю. Крім того, в цій ситуації я б взяла заяву від чоловіка гр.А про те, що йому відомо, що квартира, що придбавається гр.А за договором міни є її особистою власністю, оскільки набувається за особисті кошти. Це описується в договорі, тоді з правовустановлюючого документу буде вбачатися, що воно є особистою власністю подружжя.Якщо ж доплачуються спільні кошти подружжя, з урахування того, що осоновна частина все ж іде від квартири, яка є особистою власністю гр.А, то подружжя може набути квартиру в спільну часткову власність з визначення ідеальних часток, а саме наприклад гр.А 7/8 квартири а її чоловікові 1/8

ПовідомленняДодано: 17 листопада 2009, 17:22
Katafeyka
по идее так и должно быть, вот только Стаття 57 СК. Майно, що є особистою приватною власністю дружини, чоловіка 1. Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є: 1) майно, набуте нею, ним до шлюбу 2) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставідоговору дарування або в порядку спадкування 3) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, якіналежали їй, йому особисто.как и по приватизации, однозначно в законодательстве не закрепленопоэтому, делайте вывод сами

ПовідомленняДодано: 17 листопада 2009, 18:12
Sanex
на №5, вы правы, ситуация по СК не однозначная, но если исходить из положений ЦК, где мена это грубо говоря вид купли-продажи, то можна это подвести под ч.3 статьи которую вы указали.