Сторінка 1 з 1

Додано:
18 листопада 2009, 16:45
Панда
Чи можливе вчинення виконавчого напису за договором застави ТЗ, якщо заставодавцем є майновий поручитель, а боржник помер?

Додано:
18 листопада 2009, 17:57
маг
Вважаю, що виходячи із ст. 20 Закону України [qoute] Про заставу[qoute] - можна вчинити виконавчий напис про звернення стягнення на заставлене майно [QUOTE][/QUOTE] Заставодержатель набуває право звернення стягнення [B]на предмет застави [/B] в разі, якщо в момент настання терміну виконання зобов'язання, забезпеченого заставою, воно не буде виконано, якщо інше не передбачено законом чи договором.[QUOTE][/QUOTE] Зверніть увагу, помер боржник, а звертається стягнення на заставлене майно. В той же час , до майнового поручителя переходить разом з правом вимоги забезпечена нею застава у встановленому законодавством порядку. Однак, якщо боржник помер, то право вимоги майновий поручиткль звертає у судовому порядку до спдкоємців. Однак слід детально перевірити договір застави, можливо там передбачено інше.

Додано:
18 листопада 2009, 19:09
sestra
У мене є взагалі сумнів щодо можливості вчинення виконавчого напису за договорами застави за участю майнового поручителя, оскільки у формі № 76 та у ст.287 Інструкції зазначено, що виконавчий напис повинен містити [qoute]найменування та адресу БОРЖНИКА, дату та місце його народження, місце роботи[qoute]. Якщо не додумувати, що боржник у цих випадках ототожнюється з майновим поручителем (заставодавем) то про останніх мова взагалі не йде. Що робити? Це спір?

Додано:
18 листопада 2009, 20:25
LCVL
на №3. я думаю, что раз исполнительная надпись является исполнительным документом, то должник здесь именно согласно ЗУ [qoute]Про виконавче провадження[qoute], т.е., то лицо, с которого взыскивается.

Додано:
19 листопада 2009, 16:16
Мэм
Должник умер, значит у него должны быть правопреемники. Нужно читать договор, и там должен быть пункт кассательно этого. И потом исполнительня надпись совершается в безспорном порядке. Т.е необходимо убедится, что есть просроченная задолженность и претензия залогодержателя к должнику, по основному договору. Если должник просрочил обязательство, тогда его поручитель является его солидарным должником и отвечает имуществом. А если у него до смерти не было проссрочки и он погашал кредит и перестал выполнять свое обязательство в следствии смерти, тогда только наследство.