Сторінка 1 з 1

ПовідомленняДодано: 23 листопада 2009, 17:07
ukrnot
Ситуація: померла бабушка, яка мала рішення суду, за яким за нею визнано право власності в порядку спадкування на 1/2 частину квартири та 1/2 частину земельної ділянки. Рішення набрало законної сили, але бабушка не встигла зареєстувати за собою право власності в БТІ та отримати державний акт на землю. Знаю що треба відправляти до суду, але кажуть що є така практика, що БТІ за запитом нотаріуса реєструє право власності за померлою. Чи є така практика у вас і наскільки це вірно? адже право власності припиняється зі смертю.А земельну ділянку все одно в судовому порядку, і хто буде відповідачем - відповідна рада? і позов подавати за місцем знаходження майна?

ПовідомленняДодано: 23 листопада 2009, 17:12
Marysia.
а кому выдадут ДА? А почему право собственности прекратилось? прекратилось право его реализовать в натуре (не прекращается же право на авторство со смертью автора!). В данном случае право собственности, принадлежавщее ранее соответствующему, но к сожалению, умершему владельцу, в порядке наследования переходит к его наследникам или спустя 5 лет как отумершее переходит к громаде.

ПовідомленняДодано: 23 листопада 2009, 17:26
ukrnot
так это понятно, что в порядке наследования переходит, только как правильно оформить? если брать справку в БТИ, так она будет не на умершую бабушку, а на другого человека. И ч. 2. ст. 1299 ЦК - право власності на нерухоме майно виникає у спадкоємців з моменту державної реєстрації цього майна???

ПовідомленняДодано: 23 листопада 2009, 17:30
Mariana 81
Позов до суду буде про встановлення факту, що пр. власності на земельну ділянку перейшло до спадкоємців. Рішення суду буде документом на підставі якого видадуть ДА (тобто їм не потрібно оформляти землю в нотаріуса). Щодо реєстрації в БТІ, то в нас (Львів) реєструють за запитом нотаріуса (у зв'язку із заведенням СС).

ПовідомленняДодано: 23 листопада 2009, 17:40
ukrnot
дякую Mariana 81, я так і вважала, хотіла пересвідчитись чи реєструють так БТІ. а в судовому порядку у вас в окремому провадженні (про встановлення факту) такі справи розглядають? я гадала, що це має розглядатись в позовному провадження - про визнання права власності в порядку спадкування за спадкоємцями цієї бабушки, тільки цікавило хто буде відповідачем? і куду подавати позов? за місцем знаходження майна?

ПовідомленняДодано: 23 листопада 2009, 17:52
Mariana 81
Відповідача немає, бо немає спору. Згідно ч. 1 ст. 126 ЗК - Право власності на земельну ділянку посвідчується [B]державним актом[/B], крім випадків, визначених частиною другою цієї статті. Отже саме право власності не оспорюється, немає лише відповідного документу, який це право підтверджує. Заяви до суду подають за місцем знаходження майна.

ПовідомленняДодано: 23 листопада 2009, 17:56
ukrnot
зрозуміла, ще раз дякую Mariana 81!