Сторінка 1 з 1

ПовідомленняДодано: 24 листопада 2009, 14:00
Сти
Шанові колеги!нещодавно звернувся громадянин Російської Федерації з таким питанням:в 2001 році він був громадянином України і отримав у власність земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. В 2006 він набув громадянство Російської Федерації. У звязку з чим сільська рада вимагає щоб він позбувся земельної ділянки (продав, подарував будь-кому). ч.4 ст. 81 ЗК передбачено обовязок відчуження тільки в разі спадкування, перехідними положеннями ЗК передбачено мораторій на відчуження таких земель.Що ж робити громадянину та нотаріусу??? продавати чи ні??

ПовідомленняДодано: 24 листопада 2009, 14:35
Marysia.
продавати та/ або дарувати на основании того, что он гражданин россии, Я бы подложила все документы, письмо сельсовета с предложением [qoute]отчудить[qoute], (у него кстати был всего год и они могли бы и забрать так у него), справку что земля не переходила в собственность громады

ПовідомленняДодано: 24 листопада 2009, 14:53
VITAminka
ничего не делать!ст.81 предусматривает отчуждение в сучае наследования потому,что ст.22:4. Землі сільськогосподарського призначення не можуть передаватись у власність іноземним громадянам, особам без громадянства, іноземним юридичним особам та іноземним державам.предполагается,что негромадянин получить их кроме как наследованием не может.а вот кто и как может заставить отчудить нигде не написано.тем более мораторий!так что ваш громадянин РФ может послать громаду подальше,и попробуют они [qoute]забрать[qoute]землю - в суд - ничего себе в Украине собственность отбирабт!!! )

ПовідомленняДодано: 24 листопада 2009, 15:47
маг
Погоджуюся з VITAminka. Громадянин користується землею правомірно і може відчужити її тільки за власним бажанням.

ПовідомленняДодано: 24 листопада 2009, 15:53
Viktor-D
Підтримую №№ 3,4. На запит УНП до МЮ була відповідь з цього приводу, яка практично не прояснила ситуації - [qoute]тлумачення законів відноситься до компетенції ...[qoute].

ПовідомленняДодано: 24 листопада 2009, 15:54
lyuda
З однієї сторони - все вірно. Громадянин набув земелю С/г справомірно. Разом з тим, принцип, який закладений в ЗК, що іноземні громадяни не мають право мати у влаксності ЗД С/Г, всеж таки необхідно відчужувати. Поки що це лист з Сільрати, а потім може бути і рішення суду про зобовязання відчужити.Була на семінарі у Баранової, підіймалося таке питання. Дійшли висновку, що оскільки обовязок відчуження являється спеціальною нормою, то відчужувати можна. На такі землі мораторій не поширюється. На практиці такі випадки теж зустрічалися. При цьому нотаріус витребовавав всі документи (лист Сільради, паспорт громадянина іноземної держави, рішення про розпаювання і т.д.).

ПовідомленняДодано: 25 листопада 2009, 02:17
Х5.
У жовтні місяці прийшло розяснення нашого Головного управління та Держкомзему з вищевказаних питань. Відповідь однозначна - відчужувати можна тільки якщо земельна ділянка набута у порядку спадкування, в інших віпадках - ні.

ПовідомленняДодано: 25 листопада 2009, 13:09
Marysia.
Х5 - киньтесь в нас текстом разъяснения, пожалуйста, это всем будет полезно. Спасибо

ПовідомленняДодано: 27 листопада 2009, 21:58
Х5.
Враховуючи ч.4 ст.81, ч.4 ст.22, пункт [qoute]е[qoute] ч.1 ст.140, ч.1 ст.145 Земельного кодексу України, оскільки норма частини 4 ст.81 Земельного кодексу України є імперативною, то з метою уникнення порушення права власності на землю, іноземні громадяни , які набули у власність замальні ділянки сільськогосподарського призначення при прийнятті ними спадщини, мають право на відчуження таких земельних ділянок, прицьому дія пункту 15 Розділу Х [qoute]Перехідні положення[qoute] Земельного кодексу України на зазначені правовідносини не поширюється (лист Держкомзему № 12991/17/12-09 від 10.09.2009р.)