Сторінка 1 з 1
Додано:
28 листопада 2009, 13:00
Anatoliy
Шановні колеги, при посвідчення договору оренди нежилих приміщень між 2-ма юрособами, необхідно (чи бажано) перевіряти орендодавця за реєстром заборон та податк-х застав? Розумію, що це не відчуження і прямо перевірка не передбачена, але все-таки, яка існує практика? Дякую.
Додано:
28 листопада 2009, 13:51
Marysia.
Инструкция п.107. При посвідченні договору про найм або позичку будівель, інших споруд (їх частин), належних фізичним та юридичним особам на праві власності, [B]нотаріус вимагає витяг з Реєстру прав власності на нерухоме майно в населених пунктах, де органи БТІ не підключені до Реєстру прав власності, довідку-характеристику БТІ,[/B] а в місцевостях, де інвентаризація не проведена, - довідку відповідного органу місцевого самоврядування [B] і, для огляду, правовстановлювальний документ про належність наймодавцю (позичкодавцю) майна, що здається в найм (позичку).[/B] При посвідченні договору найму (оренди) або позички транспортного засобу нотаріус вимагає для огляду документ, що підтверджує право власності фізичної та юридичної особи на цей транспортний засіб. Рухоме проверяю у всех. В данном случае это больше касается арендаторов(т.к. они тратят деньги)
Додано:
28 листопада 2009, 14:12
acus
Я перевіряю заборону, бо, наприклад, якщо таке майно перебуває в іпотеці і договір передбачає заборону передачі в орнеду без згоди банку, можуть бути проблеми.
Додано:
28 листопада 2009, 14:15
Anatoliy
Marysia, дякую. Довідка-характеристика надана, інші док-ти також.Чи правильно я Вас зрозумів, що бажано перевірити за реєстром обтяжень рухомого майна (чи податкових застав) обидві сторони і не потрібно перевіряти за Єдиним реєстром заборон нерух.майна?
Додано:
28 листопада 2009, 17:14
ВІК
Если не проверять наличие забороны на предмет аренды, то возможно нарушение ч.2. ст.586 ГК (передача в пользование предмета залога с согласия залогодержателя)
Додано:
01 грудня 2009, 13:14
M@ARINA
я перевіряю орендодавця