Сторінка 1 з 1
Додано:
08 грудня 2009, 16:38
Olimpiya
Шановні нотаріуси, допоможіть будь ласка розібратися:Чи міг нотаріус до травня 2009 року проставити відмітку про відчуження частини земельної ділянки від цілого? Яким нормативно-правовим актом передбачено таке повноваження? Старою чи новою інструкцією? Кодексом? Чим саме ? Де таке написано?Чи може нотаріус на сьогоднішній день залишити у себе державний акт в архіві, коли посвідчує куп-продаж? (а покупцю дати тільки договір КП щоб той отримав новий держакт). На яких підставах цей держ акт ложить собі в архів?
Додано:
08 грудня 2009, 16:38
Olimpiya
0
Додано:
08 грудня 2009, 16:54
Светлана N
1-нет2-нотаріус на сьогоднішній день не залишає у себе державний акт в архіві.
Додано:
08 грудня 2009, 17:52
lamb.rdx
[QUOTE]а каким НПА предусмотрено, что после 01.05.2009 г. такое стало можно?[/QUOTE]Див. Постанову КМУ від 6 травня 2009 р. N 439, там все зазначено, в т.ч. і на підставі чого передбачено новий порядок посвідчення права власності на землю: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=439-2009-%EF
Додано:
08 грудня 2009, 18:08
Olimpiya
Відмітки могли здійснюватися на нот договорах, свідоцтвах(якщо приватизація), тощо, але не на держ актах. Такий ДА підлягає заміні.Я також глибоко переконана, що на сьогоднішній день нотаріус не може прийняти державний акт з відміткою згідно якої продано частину, а також у тому, що не можна посвідчувати договір КП цього [qoute]залишку[qoute] земельної ділянки.У кого є заперечення???
Додано:
08 грудня 2009, 18:19
Olimpiya
І ще:1. Зменшилась площа, а на держ акті площа більша.
Додано:
08 грудня 2009, 20:00
Віталіна
05 березня 2009 р. був прийнятий Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що посвідчують право на земельну ділянку, а також порядку поділу та об’єднання земельних ділянок», який набув чинності 2 травня 2009 р. Цей закон закріпив норму, що відчуження частини земельної ділянки з виділенням її в окрему земельну ділянку здійснюється лише після отримання її власником державного акта, що посвідчує право власності на сформовану нову земельну ділянку. У разі якщо державним актом на право власності на земельну ділянку було посвідчено право власності на декілька земельних ділянок, відчуження однієї з них здійснюється після виготовлення державного акта, що посвідчує право власності на кожну з цих ділянок. До прийняття цього закону на практиці зустрічалося, що нотаріуси посвідчували договір купівлі-продажу частини земельної ділянки без виділення та отримання акта і проставляли відмітку на держ. акті про відчуження частини землі, [B][U]оскільки до прийняття Закону українське законодавство не регулювало чітко продаж частини земельної ділянки[/U][/B].
Додано:
08 грудня 2009, 20:22
Olimpiya
Дякую, Віталіна.АЛЕ ЯКЩО українське законодавство не регулювало чітко продаж частини земельної ділянки до прийняття Закону, то постає питання про правомірність їх посвідчення.ПИТАННЯ ВИРІШЕНО:У ВІДДІЛІ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОГО РАЙОНУ(ЗЕМ ДІЛ ЗНАХОДИТЬСЯ У КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОМУ РАЙОНІ) ДАЛИ ЧІТКУ ВІДПОВІДЬ : ДЕРЖ АКТ З ТАКОЮ ВІДМІТКОЮ ПІДЛЯГАЄ ЗАМІНІ. ДОГОВІР КП БЕЗ ЦЬОГО РОБИТИ НЕ МОЖНА, БО ПОТІМ ПРАВО ВЛАСНОСТІ ЗА ПОКУПЦЕМ НЕ ЗАРЕЄСТРУЮТЬ.ОТЖЕ ЯКЩО ДЕРЖАКТ ПІДЛЯГАЄ ЗАМІНІ, ТО ТАКІ ВІДМІТКИ ПРО ВІДЧУЖЕННЯ ЧАСТИНИ ЗРОБЛЕНІ БЕЗПІДСТАВНОВСІМ ДЯКУЮ
Додано:
08 грудня 2009, 20:45
Віталіна
Olimpiya, щодо заміни держ. акта, то правильно, але ж не буде визнаний недійсний договір частини земельної ділянки. Відмітки не безпідставні, доказувати не буду.
Додано:
09 грудня 2009, 00:41
Stonehenge
[B]Olimpiya[/B]!Я бы на Вашем месте не утверждала бы так категорично.[QUOTE]ОТЖЕ ЯКЩО ДЕРЖАКТ ПІДЛЯГАЄ ЗАМІНІ, ТО ТАКІ ВІДМІТКИ ПРО ВІДЧУЖЕННЯ ЧАСТИНИ ЗРОБЛЕНІ БЕЗПІДСТАВНО[/QUOTE]Это новое законодательство (про отметки) - оно ещё [qoute]обкатывается[qoute] :)Дело в том, что без оригинала госакта с этой отметкой [B]госакт не заменят.[/B]Сначала делаются две необходимые отметки: нотариусом и ОЗР, после чего только собственник з/у может просить заменить госакт.
Додано:
09 грудня 2009, 12:14
lamb.rdx
№8l[QUOTE]amb.rdx, вопрос не в том, на основании чего ОТМЕТКА, а в том на основании чего происходит відчуження частини земельної ділянки від цілого[/QUOTE]Вибачте, не відразу зрозумів в чому питання. При відчуженні частини земельної ділянки від цілої, на частину, яка відчужується виготовляється окремий державний акт.Докладніше див. ЗУ [qoute]Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що посвідчують право на земельну ділянку, а також порядку поділу та об'єднання земельних ділянок[qoute]: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1066-17
Додано:
09 грудня 2009, 14:11
Olimpiya
Stonehenge, скажіть будь-ласка чим було передбачено таке повноваження щодо проставлення відмітки? Старою чи новою інструкцією? Кодексом? Чим саме ?Дайте відповідь і питання буде вичерпаноЯкщо держ акт підлягає заміні, значить з такою відміткою він перетворився на документ,який не відповідає вимогам законодавста. а ДЛЯ ТОГО ЩОБ НЕ ПІДЛЯГАВ ЗАМІНІ ТРЕБА БУЛО ЗРАЗУ РОБИТЬ ДВА АКТА І ПРОДАВАТИ НЕ ЧАСТИНУ, а ЦІЛУ ЗДЯ небуду доказувать, Ви можете думать інакше. Це ваше право.
Додано:
09 грудня 2009, 22:07
FINA.
Віталіна на №12 +100
Додано:
09 грудня 2009, 22:12
FINA.
До травня робила договора продажу частки земділянки в трьох примірниках. продавцю і покупцю по примірнику, робила відмітки, пояснювала сторонам що бажано отримати продавцю новий акт. Відчуження частки вважаю робити було можно до травня , ідеальної частки земділянки. не виділеної в натурі. Якщо хотіли виділити в натурі - проект відведення на підставі цього договору - нові акти. Більше доказувати вже не буду. вже було 100 разів по форуму.
Додано:
10 грудня 2009, 00:57
Stonehenge
к № 16[QUOTE]Stonehenge, скажіть будь-ласка чим було передбачено таке повноваження щодо проставлення відмітки? Старою чи новою інструкцією? Кодексом? Чим саме ?Дайте відповідь і питання буде вичерпано[/QUOTE]пункт 21 Инструкции 1994 года (абз.10)пункт 28 Инструкции 2004 года