Сторінка 1 з 1

ПовідомленняДодано: 16 грудня 2009, 14:56
ларис
Спадкоємець за заповітом змінила прізвище в зв’язку з укладанням шлюбу після складання заповіту.Чи необхідно у свідоцтві про право на спадщину за заповітом зазначати спадкоємцем є Іванова Віра Петрівна ( до реєстрації шлюбу Сидорова Віра Петрівна).І ще питання, по іншій спадковій справі : в заповідальному розпорядженні не вірно записаний рік народження спадкоємця, зрозуміло, що у спадкоємця одна дорога – до суду.Але в цій ситуації спадкоємець повинен прийняти спадщину у встановлені законом строки, тобто подати мені заяву, я як бути потім, яким шляхом піти спадкоємцю до суду - подати заяву про встановлення факту, що Вона та особа зазначена в заповіті це одна й та сама особа, або піти шляхом позовного провадження про визнання права власності на вклад у порядку спадкування, у цьому випадку треба буде писати постанову про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину, та у мене зависне заява про прийняття спадщиниУ кого є практика з цього питання

ПовідомленняДодано: 16 грудня 2009, 15:41
Буш
Встановлення фактів по окремому провадженню тільки тоді, коли виникнення права на спадкування залежить від доведення певного факту. По окремому провадженню тільки підтвердження неосорюваного права. В інших випадках - позовне провадження, так як це впливає на права та обов'язки інших спадкоємців. В даному випадку - позовна заява про визнання права на спадкове майно.Можливо позов про визнання недійсності розпорядження в цій частині.

ПовідомленняДодано: 16 грудня 2009, 19:04
ларис
Буш щиро дякую за допомогу

ПовідомленняДодано: 16 грудня 2009, 19:44
Буш
На що це впливає, якщо зазначати попереднє прізвище? Ні БТІ ні інші реєструючі органи не перевіряють зміст заповіту, родинні відносини тощо. Документи (копії) про зміну прізвища будуть в спадковій справі. Вважаю що непотрібно вказувати таку переміну прізвища.Але якщо спадкодавець змінив прізвище після складання заповіту? В такому випадку потрібно вказувати переміну прізвища, а також в запитах до БТІ і до нотаріусів.