Сторінка 1 з 1

ПовідомленняДодано: 16 грудня 2009, 19:39
vasilisa
Доброго дня! Чи правільно я роблю, підкажіть, будь ласка.Звернулася жінка, яка придбала квартиру в шлюбі та є титульним власником цієї квартири. Чоловік хоче подарувати свою частку. Згідно ст.64 СК, все можливо, але технічно як бути? Дзвонила в БТІ, відповіли, що Довідку-характеристику для поділу спільного майна подружжя видають. То я роблю спочатку Договір про поділ с.м.подружжя, реєструється майно в БТІ на двох. Потім береться інша Довідка-характеристика, вже на 1/2 частину чоловіка та укладається Договір дарування. Чи правильно я думаю? Завчасно вдячна за відповіді.

ПовідомленняДодано: 16 грудня 2009, 19:41
OLNIK
Кому чоловік хоче подарувати?

ПовідомленняДодано: 16 грудня 2009, 19:43
vasilisa
Своїй дружині(ст.64 СК)Чи можна це зробити ОДНИМ договором?

ПовідомленняДодано: 16 грудня 2009, 20:01
Notik
ПОдумали - без виділу ніяк.

ПовідомленняДодано: 16 грудня 2009, 20:08
OLNIK
А змішаний договір- поділу з одночасним даруванням.Є стаття (64 СК), яка без видІлу між подружжям це дозволяє.І не суперечить няким нормам ні нормам ЦК, ні нормам СК.Головне, правильно все розписати в такому договорі.

ПовідомленняДодано: 16 грудня 2009, 20:34
Notik
OLNIK, я щось не можу зрозуміти самої процедури.Довідку БТІ бере дружина? для чого - для відчудження?В договорі пишемо, що право власності у дарувальника підтверджується тією самою довідкою БТІ? Але ж там дружина. Розписуємо, що майно в спільній сумісній і тд. тд. тд.?Що потім БТІ нам реєструє? 1/2 залишається у дружини на підставі старого пр/уст док-ту, а 1/2 на підставі договору дарування (по ст.64)? Так там частин немає. Чи просто дог дарування є невід[qoute]ємно частиною пр/уст.док?Ви праві,Головне, правильно все розписати в такому договорі.Але ж що потім заспіває БТІ, коли їм прнесуть такий договір на реєстрацію?

ПовідомленняДодано: 16 грудня 2009, 20:37
Notik
Якщо в когось є якісь міркування з цьго приводу, поділіться, будьласочка, бо питання таке виникає часто, але на сьогодні мені здається, що процедурно це не дуже можливо. А ХОЧЕТЬСЯ!

ПовідомленняДодано: 16 грудня 2009, 20:57
OLNIK
Я вважаю, що договір поділу є самостійним договором, на підставі якого реєструється право власності.Основний договір, на підставі, якого виникло це право залишається у нотаріуса.В змішаному договорі -поділу та дарування- треба зазначити, крім всього іншого,що [qoute]внаслідок укладення цього договору на (майно зазначити) в цілому виникає право особистої приватної власності у дружини (ФІО), зокрема- на 1/2 частку як таке, що набуте нею в період перебування у зареєстрованому шлюбі і поділене між подружжям, та -на 1/2 частку як таке, що подароване їй (ФІО дарувальника)[qoute].Нічого БТІ не має співати, повністю змінився правовстановлювальний документ, перереєструвати треба і все. І кожен з нотаріусів буде бачити, що звідки взялося і яких згод вимагати не потрібно.

ПовідомленняДодано: 16 грудня 2009, 21:07
Notik
Тобто ми робимо одним договором одночасно поділ і дарування, а не дарування без виділу, як передбачає ст.64.

ПовідомленняДодано: 16 грудня 2009, 21:18
OLNIK
На пов.9А де в ст.64 СК написано[QUOTE]а не дарування без виділу, як передбачає ст.64.[/QUOTE].Там написано цивільно-правові угоди між подружжям без виділу частки у спільній сумісній власності.Хто казав про виділ? І хто сказав, що поділ і дарування - це не цивільно-правова угода?Як на мене, то тому і спрощений порядок укладення між подружжям (саме подружжям) таких договорів, що правовий статус їхнього спільного сумісного майна визначений законом (ст.60,61 СК) і вище закону ні ми , ні навіть подружжя не може вистрибнути. )))Якщо хоче вистрибнути вище один одного- то це вже спорт, ой, тобто спір- і не наша справа, а суду.

ПовідомленняДодано: 16 грудня 2009, 23:53
Калина
Згодна з із повідомленням OLNIK за № 5Такий договір робила у 2004р.А нещодавно бачила подібний договір. Він змішаний, в якому був поділ спільної сумісної власності, а саме визнання права власності на 1/2 частку будинку за дружиною и в цьому ж договорі купівля-продаж цієї частки будинку колишнім чоловіком. Таким чином, на цілий будинок у чоловіка два правовстановлювальних документа: 1) ДКП цілого будинку на чоловіка, на якому списана 1/2 частка будинку, та після цього за ним вже зареєстрований не цілий будинок, а 1/2 2) змішаний договір про поділ та КП частини будинку, за яким за чоловіком зареєстровано право власності на 1/2ч.

ПовідомленняДодано: 17 грудня 2009, 03:00
vasilisa
Знову прогалина в технічному вирішенні цього питання.Дзвонила в БТІ та розмовляла з начальником відділу реєстрації, відповідь така:- Не зареєструємо змішаний договір, бо немає реєстрації права власності за чоловіком його 1/2 частини при поділі. То про яке право власності чоловіка, а саме право РОЗПОРЯДЖЕННЯ(дарування) частиною може йти мова?То що робити? Так як в повід.№1?

ПовідомленняДодано: 17 грудня 2009, 04:00
мышка - норушка
vasilisa, если БТИ говорит, что не зарегистрирует, то делайте двумя договорами

ПовідомленняДодано: 17 грудня 2009, 14:28
Notik
vasilisa, как раз об этом я и говорила в №6. Видела такой договр. БТИ зарегистрировало. Но не все БТИ это делают.

ПовідомленняДодано: 17 грудня 2009, 15:05
OLNIK
Господа, БТИ не может давать правовую оценку договора удостоверенного нотариусом.Оно, БТИ, не дает правовую оценку решениям суда, а было ли раньше зарегистрировано, не было ли, оно регистрирует - резолютивную часть решения- право собственности судом установленное.Потому иговорила и говорю, супружеское право собственности оно не из видения БТИ возникает, да даже не из моего, а напрямую из закона.Не называйте этот договор никак, просто ДОГОВОР, и главное в нем расписать, у кого возникает право собственности в результате именно этого ДОГОВОРА. Этот пункт для БТИ и должен быть единственным главным, [qoute]ревизия[qoute] договора, удостоверенного нотариусом- это не функция БТИ.Это компетенция суда.Не регистрирует БТИ, бо госрегистратор, так этот ГОСРЕГИСТРАТОР тоже решение выносит об отказе, или об- да. И любое из них можно оспорить.Почему мы пытаемся всем угодить, всем абсолютно-начиная с запятых по нашим правилам и заканчивая техниками из БТИ,- когда есть ЗАКОН напрямую предписывающий право лица и для нас и для всех [qoute]техников[qoute] обязательный.