Сторінка 1 з 1
Додано:
27 лютого 2007, 20:14
lenna
"Подскажите, читаю книгу ""Ипотека..."" где говорится что передача жилого дома в ипотеку без земельного участка который принадлежит собственнику на праве частной собственности является нарушением ст. 6 ЗУ ""О ипотеке"", а получила довідник нотариуса, где рассмотрен вопрос о передаче в ипотеку жилого дома без земельного участка, в связи с тем что собственник не успел получить гос. акт на землю, и такое допучкается, но ссылки на какой либо закон нет. У какого какие мнения по данному поводу?"
Додано:
27 лютого 2007, 21:35
Явва
"Мнение: в договоре пунктом ""...в 3-х денний термін після отримання Державного акту на право власності на землю оформити земельну ділянку в іпотеку"". Если есть решение о приватизации земли, то я думаю, что можно и заборону на землю сделать, чтобы земля не попала в ипотеку другому банку."
Додано:
27 лютого 2007, 21:37
SAVA
Право собственности на землю возникает с момента получения Гос Акта. Если нет Гос. Акта на землю, а дом в собственности нет запрета передать в ипотеку только дом. Другое дело когда есть Акт то только с землей
Додано:
27 лютого 2007, 23:59
lenna
А меня интересует ссылка на действующее законодательство, потому что закон об ипотеке, запрещает передачу дома без земли в ипотеку, а по поводу есть акт или нет, мы же проверить не можем только поверить на слово
Додано:
28 лютого 2007, 00:09
notaOV
Почему? Я при любой сделке с домами прошу справку упр.земресурсов о правовом статусе земли.Пишут: земля ....... - не приватизирована...
Додано:
28 лютого 2007, 00:12
notaOV
А если не будут брать - отключим газ.А если серьёзно - ссылаюсь на земельный кодекс, что дом и земля для обслуживания неразрывно связаны.
Додано:
28 лютого 2007, 01:49
VB
Гос.акт удостоверяет право собственности. Лично я не нашла ни одной статьи в ЗК о том, что право собственности на землю возникает с момента получения Гос АктаЕсли земля приватизирована - в ипотеку. Основания возникновения права собственности - договор или приватизация, наследство и т д Если есть такой документ, но нет еще гос акта - считаю можно в ипотеку
Додано:
28 лютого 2007, 12:43
lenna
Так можно дом передавать в ипотеку без земли или нет? И чем это предусмотрено?
Додано:
28 лютого 2007, 14:16
VB
Если земля в собственности - в ипотеку все вместе
Додано:
28 лютого 2007, 15:19
Во как...
VB, перегляньте ст. 126 ЗКУ, документом, що підтверджує право власності на землю є державний акт.
Додано:
28 лютого 2007, 16:10
SAVA
ЗЕМЕЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ…Стаття 125. Виникнення права власності та права користування земельною ділянкою 1. Право власності та право постійного користування на земельну ділянку виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації. 2. Право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди і його державної реєстрації. 3. Приступати до використання земельної ділянки до встановлення її меж у натурі (на місцевості), одержання документа, що посвідчує право на неї, та державної реєстрації забороняється. Стаття 126. Документи, що посвідчують право на земельну ділянку 1. Право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами. Форми державних актів затверджуються Кабінетом Міністрів України. 2. Право оренди землі оформляється договором, який реєструється відповідно до закону.…. ЗАКОН УКРАЇНИПро іпотекуСтаття 6. Умови передачі нерухомого майна в іпотеку …. Якщо будівля (споруда), що передається в іпотеку, розташована на земельній ділянці, яка належить іпотекодавцю на праві власності, така будівля (споруда) підлягає передачі в іпотеку разом із земельною ділянкою, на якій вона розташована. Якщо ця земельна ділянка належить іншій особі та була передана іпотекодавцю в оренду (користування), після звернення стягнення на будівлі (споруди) їх новий власник набуває права і обов'язки, які мав іпотекодавець за правочином, яким встановлено умови оренди цієї земельної ділянки (користування нею). ….. Вираз «Якщо» це умова. Іншими словами якщо у власності то тільки разом, а якщо не у власності? Заборони нема!
Додано:
28 лютого 2007, 16:37
dvita
А если в ипотеку хотят передать дом, принадлежащий жене, который стоит на земле, принадлежащей мужу? Договора пользования землей нет. Как быть?
Додано:
28 лютого 2007, 17:11
Во как...
Потрібно вирішити питання з землею: договір оренди землі, користування тощо. Але можливо у Вашому випадку як будинок так і земля є спільною сумісною власністтю подружжя, просто правовстановлюючі документи видані на різня імена. В такому разі іпотекодавцем виступають обоє - подружжя.
Додано:
28 лютого 2007, 19:31
VB
Marina!Стаття 126. Документи, що посвідчують право на земельну ділянку 1. Право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами. Форми державних актів затверджуються Кабінетом Міністрів України. Право собственности возникает до получения гос акта. Дом и земля должны быть в собственности у одного лица. Исключение - собственность тер. громад, где постоянное пользование или аренда
Додано:
28 лютого 2007, 20:57
Во как...
"VB, да, ""дом и земля должны быть в собственности у одного лица"", але то як має бути, ми бачемо, що не завжди так є. Тому треба виходити з ситуації яка склалася. Якщо будинок (правовстановлюючий) записаний на чоловіка, а земля на дружину - це не міняє форми власності. Це чи так чи інакше, є спільною сумісною власністю подружжя. А такий випадок можливий, коли будинок вже був у власності чоловіка, наприклад, а землю приватизували, але оскільки на чоловіка землю приватизувати не могли (використав право на приватизацію або по заяві відмовився від приватизації), землю приватизувала дружина. Такі випадки в районах є дуже часті. Тому, якщо відкрити Сімейний кодекс, можливо ""виїхати"" тільки на його нормах. Коли ми робимо іпотеку, ми ж вимагаємо згоду другого з подружжя!!! VB, а з приводу того, що ""право собственности возникает до получения гос акта"", це вірно, але якщо, наприклад, по договору дарування право власності обдаровуваного на дарунок виникає з моменту його прийняття, ми ж всеодно ВИМАГАЄМО правовстановлюючий документ, наприклад, на будинок, таж ситуація з землею, право власності виникло, але відсутній правовстановлюючий документ, тому якщо Ви натякаєте на те, що маємо право робити іпотеку на землю, державний акт на яку не видано, то тут можливий тільки договір застави майнових прав і ніяк не буде предметом сама земля, а тільки майнові права. "
Додано:
28 лютого 2007, 22:26
Таня
VBЗгідна. що момент виникнення права власності з моменту отримння Акту відноситься до приватизованих ділянок. (Читайте назву глави) А от документ що посвідчує це право власності-Акт. (несостиковочка)Marina- з приводу виникнення права власності з моменту прийняття (теж вопрос)
Додано:
01 березня 2007, 19:02
Во как...
"Тут куди не сунься - кругом ""вопрос"", маємо думати як зробити з найменшими втратами для себе."
Додано:
01 березня 2007, 21:11
victoria
Якщо з найменшими втратами для себе та банка - власник повинен бути один (або ж дружина та чоловік володіють в рівних частках кожен як будинком так і землею), бо в разі якщо в такому стані передати майно в іпотеку який же буде механізм реалізації будинку або землі, якщо один з іпотекодавців (власник будинку) не розрахується, а другий буде справно виконувати умови договору(власник землі)?