Сторінка 1 з 1
Додано:
10 березня 2007, 15:13
ksen
"Колеги така ситуація, думки у всіх різні, посвідчуємо договір купівлі-продажу житлового будинку та земельної ділянки, договір к-п житлового будинку реєструємо в БТІ беремо витяг на нового власника, договір к-п земельної ділянки реєструємо в земельних ресурсах і уклдаємо договір з землевпорядною організацією на виготовлення державного акту. Далі все це майно передаємо в іпотеку, для придбання нерухомості, договір був з розстрочкою платежу. Питання: 1.Що буде предметом іпотеки житловий будинок та земельна ділянка під ним (в тому числі і ОСГ - огород) чи тільки будинок, що розташований на земельній ділянці, що перебуває у користуванні. З зазначенням в договорі, що після отримання Держ.акту на землю вона стає предметом іпотечного договору та на неї накладається заборона. 2. На що накладаємо забоорону відчуження та реєструємо іпотеку: тільки на дом, чи на дом та на землю??? 3.Чи на землю накладаємо заборону на підставі Договору про внесення змін та доповнень, тоді ще питання посвічувальний напис на заборону де робиться на Договорі про внесення змін та доповнень?? 4. Як розумієте ч.4 ст.5 ЗУ ""Про іпотеку""???"
Додано:
10 березня 2007, 18:45
freezy
"Предметом іпотеки в цьому випадку будуть два обєкти і будинок і земля (яка стане власністю іпотекодавця в майбутньому право на отримання якої виникає на підставі договору к-п, як раз ст.5. ЗУ ""Про іпотеку""). В цьому випадку заборону накладаємо на 2 обєкта іпотеки. Договором про внесення змін і доповнень потім замінюємо трактовку землі і документ власності на землю.З повагою.А в принципі дуже приємно почути в особи, що запитує, грамонту відповідь на своє запитання. Дякую"
Додано:
10 березня 2007, 18:45
freezy
Заборону накладаємо на договорі іпотеки
Додано:
10 березня 2007, 20:58
Сонце
Яка земельна ділянка. Відкрийте Земельний кодекс. Право власності на зем. ділянку лише тільки після отримання державного акту на землю. А до цього - яка іпотека. У нашому регіоні такі іпотеки роблять лише після отримання держ. акту. а далі все звичайно. Не далі чим місяць назад були такі клієнти, що за 2 тижні умудрились отримати новий держ. акт на землю, а потім спокійно оформити іпотеку на землю. Як новий власник. Без усіх проблем (користування і т. ін.) Навіщео вам потрібні проблеми?
Додано:
10 березня 2007, 23:41
freezy
"2 СонцеУважно почитайте спеціальний закон ""Про іпотеку""Ст. 5""Предметом іпотеки також може бути об'єкт незавершеногобудівництва або інше нерухоме майно, яке стане власністюіпотекодавця після укладення іпотечного договору, за умови, щоіпотекодавець може документально підтвердити право на набуття ниму власність відповідного нерухомого майна у майбутньому. Обтяженнятакого нерухомого майна іпотекою підлягає державній реєстрації увстановленому законом порядку незалежно від того, хто є власникомцього майна на час укладення іпотечного договору.""З повагою "
Додано:
12 березня 2007, 12:19
ksen
Дякую за обговорення мого питання, я розділяю думку freezy, та мої колеги вважають правильною думку Сонце, тому і ставила це питання, щоб побачити як вважають нотаріуси інших регіонів. З повагою
Додано:
12 березня 2007, 18:26
notarius 71
"Приємно прочитати чемну відповідь на запитання, бо є практика некоректної зненважливої відповіді ""Магістра"" після якої спілкуватися на Форумі немає ніякого бажання. Нам достається роль пасивного наглядача.Хотів би спитати та запитання залишається без відповіді."
Додано:
12 березня 2007, 23:39
freezy
Заходьте і питайтеся, Магістри, як правило для дискусії :)))))
Додано:
14 березня 2007, 22:45
Явва
В нашому регіоні також думки різні на тему договорів к-п з відстрочною (розстрочкою) платежу + послідуюча іпотека (див. п.6 ст.694 ЦКУ) Одні посвідчують договори іпотеки, інші - так, але з ньюансами. Право на заставу товару, проданого в кредит зберігається у продавця до моменту оплати товару.Маю надію на обговорення.