Сторінка 1 з 1

ПовідомленняДодано: 28 січня 2006, 16:56
Вітал.if
Читайте мою статтю „Право користування житлом дітьми – членами сім’ї власника житла”, яка розміщена на головній сторінці сайту у рубриці новини „18.01 Увага діти!” та буде опублікована у першому номері журналу МЕН.

ПовідомленняДодано: 30 січня 2006, 16:29
Вітал.if
Добрый день!Да все правильно Wert.По моему мнению, согласие органа опеки и попечительства на совершение такой сделки нотариусу надо требовать только в том случае если отчуждатель (ипотекодатель) уведомляет другую сторону о наличии у него членов семьи-дитей, которые по закону имеют личный сервитут. Если же он утверждает в договоре, что таких не имеется – не вижу оснований нотариусу отказать в удостоверение сделки. Но в тоже время если нотариус видит, что дети у него есть, например, в паспорте его или совладельца жены, думаю стоит отказать.Лично я в договоре в гарантиях пишу следующий пункт:Я, ПРОДАВЕЦЬ, повідомляю ПОКУПЦЯ, про те, що: …6) членів сім’ї-дітей, які б мали право проживання (особистий сервітут, встановлений ст. 405 ЦК України) немає. Зміст законодавства, щодо права дітей (осіб до 18 років)-членів сім’ї на проживання (особистий сервітут) та те, що для здійснення будь-яких правочинів стосовно нерухомого майна, право користування яким мають діти, потрібна попередня згода органів опіки та піклування та правові наслідки вчинення правочину без надання такої згоди мені нотаріусом роз’яснений та зрозумілий.

ПовідомленняДодано: 30 січня 2006, 20:24
Бриз
Коллеги, правильно ли я поняла, при удостоверенни договора ипотеки мы тоже требуем соголасие органов совета опеки и попечительства, если пользователи недвижимости - дети?

ПовідомленняДодано: 30 січня 2006, 23:12
Таня
Повністю згідна з Віталієм. Неможливо практично перевірити наявність дітей. Хіба що якщо відчужується квартира, в якій зареєстровані батьки, краще взяти ще довідку форми-3. Це як би мовити для зігріву душі.

ПовідомленняДодано: 01 лютого 2006, 18:50
Вітал.if
Навпаки Тетяно не треба гріти душу, тобто не треба вимагати ніяких довідок форми-3.Тому що, таким чином, як завжди, відповідальність покладуть на нотаріуса. А ми з вами в силу обставин, що склалися не можемо перевірити наявність такого сервітуту. Та і не треба цього робити. Треба тільки роз’яснити про наслідки вчинюваного правочину. Більш того, наявність зареєстрованих осіб у житлі, відносно якого вчиняється правочин, не означає, що у них є особистий сервітут. Наприклад, оскільки, ст. 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» встановлено, що для реєстрації особа подає: письмову заяву, паспортний документ, квитанцію про сплату державного мита або документ про звільнення від його сплати, два примірники талона зняття з реєстрації та реєструючому органу забороняється вимагати для реєстрації місця проживання подання особою інших документів може виникнути ситуація коли без відома власника зареєструвалася інша особа. У цієї особи є діти, але ця особа з власником не проживає, не веде з ним спільного господарства, взаємних прав та обов’язків у них не виникає, тому вона не є членом сім’ї власника житла та особистого сервітуту у неї та у її дітей не виникає і ніякої згоди органу опіки та піклування не вимагається у разі вчинення власником правочинів, щодо свого майна. І що, чим допомогла форма-3?Тому не треба намагатися перевірити те, що взагалі неможливо перевірити…..Сьогодні я відмовив сторонам у посвідченні договору купівлі-продажу квартири та наступної її іпотеки, оскільки у паспортах власників (дружини та чоловіка – спільна сумісна) є відмітка про наявність дітей. Але вони мені надали довідку форми-3, де взагалі ніхто не зареєстрований. Інший же нотаріус, посвідчив ці два договори не замислюючись та відіславшись на якусь довідку. По-перше, хотілося б запитати, що, відсутність реєстрації дітей є підставою для припинення права користування (особистого сервітуту)? По-друге, що, наявність дітей не є підставою для встановлення сервітуту? Більш того, для того нотаріуса, якій посвідчив ці договори (якщо він читає) у покупців (іпотекодавців), до речі теж є відмітка про наявність дитини.Тому, хотілося б почути, думку автора законопроекту.

ПовідомленняДодано: 01 лютого 2006, 19:41
Во как...
"Хочу поділитися думкою, ситуація виникла просто кумедна: в зв""язку з тим, що у квартирі прописана дитина(користувач майна), власник не має можливості відчуджити квартиру, але цей чоловік був дуже кмітливий і вирішив цю проблему. Він ""зняв"" дитину з реєстрації і зареєстрував її в іншому житловому будинку. Але тоді взагалі смішно, виходить, щоб відчуджити квартиру, де зареєстрована дитина, необхідна згода органу опіки і піклування, а щоб ""виписати"" дитину з цієї квартири-нічого??? Як тоді можливо захищати дітей, адже, як я зрозуміла, саме для цього існує ст.12 ЗАКОНУ???"

ПовідомленняДодано: 02 лютого 2006, 19:18
Admin-Юкон
Шановні відвідувачі Форуму!!!Просимо звернути Вашу увагу, що ряд тем та питань, які Ви обговорюєте цілком можливо розглядалися на нашому Форумі і раніше. Тому перед відкриттям нової або при пошуку певної теми використовуйте меню «Правка» - «Найти на этой странице» або Ctrl+F. Це дасть змогу зберегти Ваш час, уникнути дублювання і більш повно висвітлити відповідь на цікаву для Вас тему.З найкращими побажаннями,Адміністрація сайту.