Сторінка 1 з 2
Додано:
31 січня 2006, 17:38
*Женская Логика*
"У 2005 році мною були посвідчені договори купівлі-продажу недобудованого нерухого майна а саме квартир. У 2006 році покупці цих кваритр мають намір їх продати. З правовстановлюючих документів в них є тільки ці договори та витяги з реєстрів правочинів. Чи потрібно їм мати обов/""язково рішення суду про визнання за ними права власності на ці квартири??? (як я розумію таке рішення замінює нам довідку-характеристику БТІ)якщо в когось є айсікою ласкаво прошу 217-816-209"
Додано:
31 січня 2006, 18:01
irina
В 2005 році ви посвідчили договори купівлі-продажу недобудованого нерухомого майна і одночасно зареєстрували договори в Державному реєстрі правочинів. Отже, з моменту реєстрації у Набувача виникло право власності на недобудоване нерухоме майно. Для посвідчення договору купівлі-продажу необхідно мати висновок ескперта або довідку з БТІ про вартість недобудованого нерухомого майна, а також згоду другого з подружжя, якщо майно набувалося в шлюбі.
Додано:
31 січня 2006, 18:06
*Женская Логика*
а как же понимать нашу инструкцию...РОЗДІЛ 4ПОСВІДЧЕННЯ ДОГОВОРІВ ПРО ВІДЧУЖЕННЯ ОБ'ЄКТІВ НЕЗАВЕРШЕНОГО БУДІВНИЦТВА При посвідченні договорів відчуження недобудованого нерухомого майна нотаріус як правовстановлювальний документ вимагає подання рішення суду, що набрало законної сили, про визнання права власності на недобудоване нерухоме майно.
Додано:
31 січня 2006, 18:24
irina
"Цей пункт Інструкції застосовувався до тих випадків, коли в особи взагалі немає правовстановлювального документа, тільки документи про виділ земельної ділянки для будівництва і таке інше. Якщо ж як правовстановлювальний документ є договір купівлі-продажу, до того ж зареєстрований у Державному реєстрі правочинів, до суду звертатися не потрібно. Оскільки за ст. 334 ЦК України ""якщо договір про відчуження майна підлягає державній реєстрації, право власності у набувача виникає з моменту такої реєстрації"". Крім того останні зміни, внесені в ЦК Законом від 15.12.2005 року взагалі виключають участь суду у визнанні права власності на недобудоване нерухоме майно. Відтепер обєкти незавершеного будівництва можна відчужувати на підставі документів, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою для створення об'єкта нерухомого майна, проектно-кошторисної документації, а також документів, що містять опис об'єкта незавершеного будівництва. У Вашому випадку як правовстановлювальний документ є договір купівлі-продажу."
Додано:
31 січня 2006, 18:34
*Женская Логика*
Шановно колего я дуже Вам вдячна!
Додано:
31 січня 2006, 18:36
*Женская Логика*
Але ж у них мабуть змінився процент готовності і він може відрізнятися від того який був у 2005 році... в договорі так і вказувати попередній и теперішній?
Додано:
31 січня 2006, 20:18
pipa
"скажіть ""Хочу быть умной"" а як ви в 2005році посвідчили договори купівлі-продажу недобудованого нерухого майна, який тоді був правовстановлюючий документ? "
Додано:
31 січня 2006, 20:30
*Женская Логика*
я к правовстановлюючи документи були договори купівлі-продажу та витяги в реєстру правочинів.
Додано:
31 січня 2006, 20:36
*Женская Логика*
Мне наверное больше нужно было услышать такое же мнение как у меня самой существует...в своём роде поддержка...спасибо irinaя думала над справкой БТИ о %готовности...но пока нигде не вычитала, что это обязательный документ для такого рода договоров....
Додано:
31 січня 2006, 21:23
irina
БТИ если и даёт сейчас такие справки, то процент готовности не указывает, а только стоимость объекта. Процент готовности можно узнать из заключения эксперта.
Додано:
31 січня 2006, 21:27
Таня
Проаналізуйте останні зміни до цивільного кодексу з приводу недобудованого майна і з приводку довідки БТІ- який інший орган ще може дати довідку про стан готовності, цей документ необов'язковий згідно Інструкції, але ми як нотаріуси можемо витребовувати документи, які нам необхідні для вчинення нотаріальної дії. Якщо справа дійде до суду, то у Вас хоча би буде якийсь папірець
Додано:
31 січня 2006, 21:50
*Женская Логика*
"Предыдущие договора делались согласно экспертной оценки в которой и цена объекта указывалась, но вот некоторые коллеги всё же считают что нужно давать запрос на БТИ о %готовности, но зачем он (запрос) так никто ответить толком и не может и основания для этого у меня какие должны быть....вот даже продавец спрашивает ""а на каком основании Вы собиретесь это делать""....ответ так надо его не совсем удовлетворил.... законодатель то вносит изменения и дополнения, но пока поймёшь что куда и как...."
Додано:
01 лютого 2006, 13:44
*Женская Логика*
У 2004 році було винесено рішення суду - про те что право власності на це майно, а саме на квартири визнається за Петровою та Іваною на праві спільної сумісної власності. Також у 2004 році вони спільно продають їх громадянам Сидорову та Авдєєву. Правовстановлюючими документами є договори купівлі-продажу та Витяги з реєстру правочинів. У 2005 році кожний з них вже продають ці квартири окремим громадянам, деяки договори робила я....деєкі інші нотаріуси.... І ніяких повторних рішень суду ми не вимагали... до договорів я додавала експертну оцінку та рішення суду про яке говорила вище...
Додано:
01 лютого 2006, 14:29
*Женская Логика*
Прошу всё таки мне помочь понять ...как мне поступить правильно в этом году... а именно с куплей продажей квартиры, которая ещё недостроенна!!!!
Додано:
01 лютого 2006, 15:46
nota
"Совершенно согласна с Виталием и Leha. Регистрация права собственности на объект незавершенного строительства должна быть. Другое дело, что в настоящий момент вряд ли БТИ ее проведет. Пока не будут внесены изменения во Временный порядок эта норма будет ""мертвой"". Я бы, на сегодняшний день, не взяла бы на себя ответственность удостоверять такой договор."
Додано:
01 лютого 2006, 16:07
*Женская Логика*
Вообщем я тогда отложу этот до следующей недели...вроде в пятницу у нас коллегия....попытаюсь у коллег на коллегии выяснить....спасибо вам огромное)
Додано:
01 лютого 2006, 17:55
nota
"Спасибо, Виталий, за аргументированный ответ на поставленный вопрос. Дело в том, что ассоциация БТИ обратилась за резъяснением позиции нотариусов по возможности отчуждения объектов незаершенного строительства. Мое мнение было вполне сходно с Вашим, но коллеги понимали не так положения ст. 331 ГКУ. Теперь я уверена в своей правоте. Ответ написала, будем надеяться, что дело сдвинется в ""мертвой точки"". У кого будут какие-нибудь мысли по данному вопросу - пишите. Помоему наступают времена, когда к нашему (нотариусов) мнению начинают прислушиваться."
Додано:
01 лютого 2006, 18:15
*Женская Логика*
А как нужно было понимать ч.4 ст. 331 ГК Украины?
Додано:
01 лютого 2006, 18:55
nota
Что же здесь понимать. Право собственности то суд признал, но оно то должно быть зарегистрировано (ст. 182 ГКУ)
Додано:
01 лютого 2006, 19:33
*Женская Логика*
А бти не регистрирует... это дыра какаято в законодательстве...
Додано:
02 лютого 2006, 00:13
*Женская Логика*
"если быть какими категоричными...то все договора ипотеки где купленная только что квартира передаётся сразу в ипотеку, не проходя при этом гос регистрацию в бти....да ещё и ""заборону відчуження"" на неё сразу накладывают....являются грубыми нарушениями законодательства...."
Додано:
02 лютого 2006, 17:03
nota
"Пример неудачен. Одновременно заключать договоры купли-продажи и ипотеки при покупке этой недвижимлсти позволяет специальный закон ""Об ипотеке"" ст. 18. А вот исключения для недостороя я не встречала."
Додано:
02 лютого 2006, 18:17
*Женская Логика*
При этом статьи ГК Украины никто не отменял в части гос регитсрации....