Сторінка 1 з 1
Додано:
04 лютого 2006, 22:24
andy
"В довіреності зазначаю, що довірителю роз'яснено, крім іншого, статті 1187 та 1188 ЦК. Стаття 1187 передбачає:""Шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом......."".В нашому випадку особа володіє транспортним засобом згідно усного договору доручення та виданої на підставі нього довіреності. Отже передбачати додатково в тексті довіреності про перекладення матеріальної по ДТП на представника немає сенсу. Це питання регулюється законодавством. Достатньо роз'яснити відповідну статтю і зазначити про це в довіреності."
Додано:
06 лютого 2006, 14:12
irina
Для того, щоб передбачити матеріальну відповідальність в разі ДТП, необхідно укладати договір позички, який і буде відповідною правовою підставою володіння транспортним засобом за ст. 1187 ЦК України.
Додано:
08 лютого 2006, 19:27
andy
Усний договір доручення і видана згідно нього довіреність на продаж а/м, окрім іншого, містять положення про можливість користування річчю, та відповідно і володіння в розумінні статті 1187 ЦК України, для забезпечення вчинення від імені довірителя юридичної дії (продаж). Тобто представник ВОЛОДІЄ, КОРИСТУЄТЬСЯ і РОЗПОРЯДЖАЄТЬСЯ а/м на відповідній правовій підставі. Не можна розпоряджатись і користуватись річчю не маючи (тримаючи) її в руках. Інакше представник не мав би право навіть виїхати на а/м до автосалону, щоб через нього реалізувати а/м. Якщо особа, що користується а/м, застрахує свою ЦИВІЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ за шкоду, завдану третім особам під час користування а/м - сплачує страхова компанія, якщо ні - сама винна особа.
Додано:
08 лютого 2006, 20:13
Олена
"Зазначеня в довіреності, що матеріальна відповідальність покладається на повіреного протирічить самій суті довіреності. За довіреністю повірений виконує будь-які дії від імені представляємої особи. Домовитись про покладення відповідальністі будь-на кого можна уклавши відповідний договір. В наведеному прикладі - договір позички або оренди автомобілю. Погодьтесь, що довіреності на користування автомашиною відповідно до діючого ЦК бути не може. Ми самі її вигадали, щоб не позбутися роботи, і кожен, як міг завуалював дійсні правовідносини. Ми, наприклад замінили слово ""користуваня"" словом ""експлуатація""."
Додано:
08 лютого 2006, 22:14
andy
Кроме ЦК есть ещё другое действующее законодательство, которое является специальным в вопросе эксплуатации транспортных средств, и которое регламентирует пользование транспортными средствами (об этом шла речь в МЕНе). Его никто не отменял. Так же как и касательно доверенностей на представление интересов, например в суде, которые ну никак не предусматривают подписание правочина, и выдача которых регламентирована ЦПК, КПК и другим зак-вом. Так что вопрос КОРИСТУВАННЯ достаточно спорный....
Додано:
09 лютого 2006, 15:47
pipa
Скажіть Олена а хіба старий ЦК передбачав довіреності на користування автомашиною?
Додано:
09 лютого 2006, 15:51
pipa
відповідати по ДТП буде тільки та особа яка спричинила це ДТП і якщо власник в момент ДТП лежить дома на дивані і дивиться телевізор то чому ж він повинен відповідати за шкоду якої не завдавав?!!
Додано:
09 лютого 2006, 17:09
nota
"Гражданский кодекс не ""старый"" не ""новый"" не содержал и не мог содержать права на выдачу доверенности на вождение авто. Поскольку в рамках ГК доверенность выдается на совершение сделки. Бывают случаи когда специальными законами или подзаконными актами предусмотрено совершать какие-либо действия по доверенности, как то право выдачи доверенности на подачу декларации, право на выдачу доверенности на представление интересов в суде и т. д. Раньше ""Правила дорожного движения"" разрешали управлять авто, если в нем отсутствует собственник, по доверенности. ""Сегодняшние"" Правила ... такого положения не содержат, а обязывают лицо, которое будет пользовать авто получать тимчасовий реєстраційний талон. Так что доверенности на вождение (как бы они нам выгодны не были) ушли в преданье. А по поводу ответственности, так ее несет ВЛАДЕЛЕЦ источника повышенной опасности, а не СОБСТВЕННИК, так зачем же подменять понятия."
Додано:
09 лютого 2006, 18:28
pipa
Правила дорожного движения п.2.12. Власник транспортного засобу має право: а) довіряти в установленому порядку користування ірозпорядження транспортним засобом іншій особіЯ веду до того що ні де прямо не було передбачено довіреності на користування автомашиною але ж всі робили і роблять, а чомусь лише після прийняття нового ЦК вирішили що такого робити не можна. А Правила дорожного движения діють з 2001 року і тимчасовий талон дають на підставі довіреності або заяви власника.