Сторінка 1 з 1

ПовідомленняДодано: 10 лютого 2006, 13:35
Виталий
"Чи можливе відчуження земельної ділянки, цільове призначення якої - /""для ведення особистого селянського господарства/"", виходячи з норм п.15 Перехідних положень Земельного кодексу."

ПовідомленняДодано: 10 лютого 2006, 13:50
Алекс
"Відповідно до пункту 15 Перехідних положень Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи, які мають у власності земельні ділянки для ведення селянського (фермерського) господарства та іншого товарного сільськогосподарського виробництва, а також громадяни України – власники земельних часток (паїв) не вправі до 1 січня 2007 року продавати або іншим способом відчужувати належні їм земельні ділянки та земельні частки (паї), крім передачі їх у спадщину та при вилученні земель для суспільних потреб. -------------------------------------Верховна Рада України прийняла в цілому законопроект № 9059 ""Про внесення зміни до Земельного кодексу України"" I. Доповнити пункт 15 розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України абзацом такого змісту:""Угоди (у тому числі довіреності), укладені під час дії заборони на відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), встановленої абзацом першим цього пункту, в частині відчуження зазначених ділянок та земельних часток (паїв), а так само в частині передачі прав на відчуження зазначених ділянок та земельних часток (паїв) на майбутнє є недійсними з моменту їх укладення (посвідчення)"". II. Прикінцеві положення 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. 2. Кабінету Міністрів України, Генеральній прокуратурі України забезпечити організацію проведення перевірок щодо правомірності посвідчення угод (довіреностей) в частині відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також в частині передачі прав на відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв) на майбутнє, передбачених пунктом 15 розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України, та вжити відповідних заходів реагування. "

ПовідомленняДодано: 10 лютого 2006, 14:01
andy
Оскільки прямої заборони на відчуження ділянок з таким цільовим призначенням ЗК не містить, відчуження їх є можливим

ПовідомленняДодано: 10 лютого 2006, 15:47
Слава
"Особисте селянське господарство- це в минулому особисте підсобне господарство і звичайно відчуження можливе, таке роз""яснення було дано управлянням земельних ресурсів.Прошу терміново дати відповідь хто знає, чи потрібна згода дружини на відчуження земельної ділянки чоловіком, якщо вона є громадянкою Росії?"

ПовідомленняДодано: 10 лютого 2006, 15:51
*Женская Логика*
"Теж саме стосується і Державного акту, в якому написано ""для ведення особистого селянського господарства""?????тобото...якщо з""явится громадянин з:1. Державним актом, в якому будет напино призначання - ""для ведення особистого селянського господарства""2. з довідкою про обмеження обтяження3. з експертною або нормативною оцінкою4. з дружиною ТО ПОТРІБНО ВІДМОВИТИ В ПОСВІДЧЕНІ ПРАВОЧИНУ????"

ПовідомленняДодано: 10 лютого 2006, 16:08
Слава
"Алекс, напишіть будь-ласка коли прийнятий в цілому законопроект № 9059 ""Про внесення зміни до Земельного кодексу України"" ?"

ПовідомленняДодано: 10 лютого 2006, 16:18
Алекс
10:17:22 Поіменне голосування Поіменне голосування про включення до порядку денного проекту Закону про внесення зміни до Земельного кодексу України (щодо відчуження земельних ділянок) (№ 9059) За-348 Проти-0 Утрим.-0 Не гол.-53 Всього-401 Рішення прийнято 10:18:02 Поіменне голосування Поіменне голосування про проект Закону про внесення зміни до Земельного кодексу України (щодо відчуження земельних ділянок) (№ 9059) - в цілому За-349 Проти-0 Утрим.-2 Не гол.-48 Всього-399 Рішення прийнято 10:18:13 Слово з місця Асадчев Валерій Михайлович Кінець виступу: 10:18:56 9.02.2006Вот тут про него все:http://www.rada.gov.ua:8080/pls/zweb/webproc4_1?id=&pf3511=26841

ПовідомленняДодано: 10 лютого 2006, 16:38
Слава
Що буде з договороми, які уже укладено і нові власники виготовили Державні акти?

ПовідомленняДодано: 10 лютого 2006, 17:36
andy
"Ув. ""Хочу быть умной"". Вы наверное невнимательно читаете сообщения на Форуме. Речь идёт о том, что земельные участки с целевым назначением ""для ведення особистого селянського (або раніше - підсобного) господарства"" могут без проблем отчуждаться их собственниками, запретов ЗК не содержит. Ув. ""Гута"". Речь в принятом законопроэкте идет о том, что сделки (доверенности) с землями для товарного сельскохозяйственного производства, для ведения фермерского хозяйства и зем. частки (паи) будут недействительными С МОМЕНТА ОПУБЛИКОВАНИЯ ЭТОГО ЗАКОНА. Т.е. если раньше собственники таких участков могли заключить предварительный договор на такой участок, либо выдать доверенность на распоряжение такими участками, по которым в будущем представитель после снятия моратория смог бы распорядится этим имуществом, признаются недействительными с момента их заключения."

ПовідомленняДодано: 10 лютого 2006, 17:52
*Женская Логика*
Я сообщение Алекс10.02.2006 восприняла буквально...вы уж извините, но я ведь хочу быть...а не сеть умная)

ПовідомленняДодано: 10 лютого 2006, 18:02
Слава
"аndy- дуже дякую за роз""яснення."

ПовідомленняДодано: 10 лютого 2006, 19:05
Доктор ZAZ
Цитирую : на відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), встановленої ……, в частині відчуження зазначених ділянок та земельних часток (паїв), а так само в частині ПЕРЕДАЧИ прав на відчуження зазначених ділянок та земельних часток (паїв) на майбутнє… Вопрос. Будет ли данный закон, в случае его принятия, основанием для признания предварительных договоров недействительными? Моё мнение – нет. В проекте этом речь идет о ПЕРЕДАЧЕ ПРАВ на отчуждение в будущем, т.е. о доверенностях. Как известно предварительный договор обязывает стороны заключить основной договор в будущем и произвести расчеты – по предварительному не происходит отчуждения и передачи прав на отчуждение. Как будет трактовать этот закон прокуратура несложно догадаться. Очередной закон «понимай, как хочешь»

ПовідомленняДодано: 10 лютого 2006, 21:31
Виталий
"Шановна Гута, якщо можливо надійшліть на ел.адресу роз""яснення упр. зем.рес. ел.адреса: vitavd@bigmir.net, дякую."

ПовідомленняДодано: 10 лютого 2006, 21:43
andy
Согласен с Наталія, проблем с такими доверенностями может быть очень много. Для избежания таких проблем в данном случае, мне кажется, нужно будет смотреть на дату выдачи доверенности. Если дата доверенности, выданной с правом изменения целевого назначения земли и распоряжением в дальнейшем участком, до опубликования (вступления в силу) данного Закона - можно оформлять сделку. Если после - вопрос спорный. Наверное нужно будет писать постановление об отказе в сделке, чтобы можно было оспорить его через суд, а затем - по результатам суда. Хотя относительно предварительных договоров - в основном договоре данный предв. договор может не упоминаться (как это часто происходит). Ведь стороны могут нотариусу об этом договоре ничего не сказать. Но всё же лучше будет поменять покупателя (с которым никаких договоров, в т.ч. предварительных, не заключалось).

ПовідомленняДодано: 11 лютого 2006, 14:55
andy
"Якщо продаж здійснюється за довіреністю, в якій буде передбачено зміну цільового призначення ділянки, нотаріусу буде відомо про це. А продаж земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства з селянським господарством за законом ""Про особисте селянське господарство"" немають нічого спільного. Відчужується земельна ділянка, а не ""селянське господарство"". "

ПовідомленняДодано: 11 лютого 2006, 18:51
andy
"Якщо цільове призначення з відомостей у довіреності не змінювалось, то ніякого значення дані зміни до ЗК не мають. Такі довіреності, видані на приватизацію з подальшим відчуженням земельної ділянки з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, є нормальними, і нотаріус може у будь-який час вчинити за ними правочин. Якщо ж вказано ""земельні ділянки"", і одна з них є для товарного с/г виробництва (але в довіреності про це не вказано), можливо в цій частині довіреність буде недійсною. Але все ж таки, якщо з довіреності НЕ ВИДНО, що цільове призначення змінилось, нотаріус НЕ МОЖЕ відмовити у вчиненні правочину. Якщо ж коли небудь випливе факт зміни цільового призначення за такою довіреністю - нотаріуса вини в цьому не буде. "

ПовідомленняДодано: 12 лютого 2006, 16:09
Слава
"Виталий! На жаль вислати роз""яснення в письмовій формі не можу, так як воно давалось в усній формі начальником управління земельних ресурсів на семінарі нотаріусів області. Але цитую дослівно: ""Земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства-це не товарна земля, - це в минулому (тобто за старим ЗК) підсобне господарство і ви маєте право його відчужувати. Ще до речі стояло питання про доцільність виготовлення Продавцем нового Держ.акту на з/д якщо ним продано її частину і є відмітка нотаріуса про продаж. Відповідь прозвучала, що достатньо відмітки і немає потреби виготовляти новий Держ.акт Продавцем. Звичайно було б дуже добре якби ми мали цьому підтвердження конкретне на ""папері""."

ПовідомленняДодано: 13 лютого 2006, 15:18
Виталий
Гута, дуже вдячний за увагу.