Сторінка 1 з 1
Додано:
10 березня 2006, 21:01
Во как...
Договір купівлі-продажу посвідчується одночасно з іпотечним договором. Предметом договору купівлі-продажу є будинок та земельна ділянка, відповідно і предметом іпотеки є і будинок, і земля. Як на практиці це можливо оформити? Чи доцільно буде посвідчувати договір купівлі-продажу будинку, договір купівлі-продажу землі, а потім посвідчувати договір іпотеки будинку (без реєстрації в БТІ) та договір застави майнових прав на земельну ділянку, оскільки, правовстановлюючим документом на земельну ділянку є Держ. акт??? Дякую за думки!
Додано:
10 березня 2006, 22:51
andy
Предметом іпотеки може бути нерухоме майно, що стане власністю іпотекодавця у майбутньому. На момент передачі в іпотеку земельної ділянки, щойно придбаної за договором к/пр, вона і є тим предметом, що стане власністю іпотекодавця в майбутньому, після видачі держакту. Документ підтверджуючий це - сам договір купівлі-продажу.
Додано:
11 березня 2006, 15:32
Во как...
Тобто, Ви вважаєте, що слід спачатку вчиняти договір іпотеки на майбутнє майно, а потім вже договір купівді-продажу? Я зробила договір купівлі-продажу, а потім на підставі нового договору купівлі-продажу посвідчила договір іпотеки. Мала б зробити інакше? Дякую
Додано:
11 березня 2006, 18:47
andy
"Маrina. Ви мене не вірно порозуміли. Я мав на увазі спочатку купівлю-продаж нерухомості (наприклад будинку і землі). Але на момент іпотеки (після купівлі-продажу) акту на землю у покупця не має, є тільки договір купівлі-продажу. Відповідно предмет іпотеки (земельна ділянка) стане власністю іпотекодавця у майбутньому, після видачі акту, адже він купив цю ділянку. Такий предмет іпотеки Законом ""Про іпотеку"" передбачений. У нас банки так і оформляють. Ще зазначають в договорі іпотеки обов'язок іпотекодавця оформити держакт на землю до такого-то числа і надати в банк відомості про це. Але заборона на будинок та земельну ділянку накладається при посвідченні договору іпотеки (за заявою іпотекодержателя)."
Додано:
24 березня 2006, 20:37
andy
Згідно статті 125 ЗК, яка має спеціальний характер по відношенню до норм ЦК України, за якими право власності переходить з моменту держ. реєстрації договору, право власності на зем. ділянку виникає після одержання власником документа, що посвідчує право власності (тобто Держакта). Мою думку по цьому питанню див. в темі „Право власності на земельну ділянку” за 13.02.2006 р.А з приводу законності одночасного оформлення купівлі та іпотеки вже сказано дуже багато на цьому Форумі, в журналі МЕН та є окрема думка Мінюсту.