Сторінка 1 з 1
Додано:
12 березня 2006, 18:32
КОС
"Таке питання виникло в мене у зв/""язку з неоднозначним тлумаченням деякими нотаріусами /""накладення заборони/"" (речення друге частини 7 ст.55 - після її змін від 15.12.2005). Я особисто вважаю, що ці зміни в ч.7 ст.55 з-ну /""про нотаріат/"" внесені невірно. Оскільки одні нотаріуси вважають, що дослівно /""накладення заборони/"" - це нотаріальна дія (яка реєструється в реєстрі нотаріуса), а от в ЄРЗаборон зареєструвати обтяження об/""єкту забороною його відчуження - це необхідно було назвати /""реєстрація/"". Якщо читати буквально, то з моєї точки зору виходить, що /""накладення заборони за повідомленням іпотекодержателя/"" нотаріусом виконується таким чином: тільки після того, як ми посвідчили договір, надали сторонами по примірнику, далі банк оформляє заяву про обтяження об/""єкту забороною його відчуження (згідно додатків) і тільки після цього нотаріус накладає в своєму реєстрі заборону, на примірниках договору вчиняє посвідчувальний напис про накладення заборони, згідно тієї ж заяви банку реєструє це обтяження в комп/""ютерному реєстрі, і після всього повертає примірники договорів іпотеки з повідомленнями про реєстрацію заборони в комп-рі. Такі дії зробити нотаріусу, який знаходиться райцентрі, дуже важко. Оскільки для того, щоб написати повідомлення про реєстрацію обтяження, представник філії (керуючий) повинен мати в своїй довіреності відповідні повноваження, яких йому ніякий банк не надав (це на сьогодні в довір., які вже посвідчуються з 14.01.2006 банки зазначають такі повноваження, а до 2006 - немає повноважень і не могло бути, бо зміни вступили в дію 14.01.2006) Скажіть свою думку з цього приводу і як нотаріуси в райцентрах поступають в таких випадках?."
Додано:
13 березня 2006, 14:13
andy
"Якщо в тексті довіреності є вказівка ""подавати від імені .... відповідні заяви"", то навіщо ускладнювати собі життя. Заяв може бути безліч, всіх не передбачиш. Тільки щодо заяв про те, що майно не є спільною сумісною власністю, наша Інструкція містить вказівку про обов'язковість зазначення такого в тексті довіреності. Моя думка - перешкод щодо заяв не існує.А ось щодо накладення заборони ""за повідомленням іпотекодержателя"" (ст.73 З-ну ""Про нотаріат"") дійсно є деякі неузгодженості, оскільки напис про заборону на договорі іпотеки достатньо об'ємний, на кожному договорі доволі суттєво відрізняється, тому після прошиття договору іпотеки його в комп'ютерний спосіб ""за повідомленням..."" вже не надрукуєш, а вручну писати зовсім незручно. Виходи є два: 1. Друкувати напис на договорі, але дані про заборону (реєстровий номер та печатку) проставляти тільки після подання відповідної заяви. 2. Виготовити штамп про заборону з прочерком в місці зазначення нерухомого майна, на яке накладається заброна, і проставляти його на договір після подання заяви. "
Додано:
13 березня 2006, 14:20
Слава
Після підписання договору іпотеки сторонами, банк дає повідомлення про накладення заборони. Я реєструю у вхідну документацію і в ЄР заборон.У реєстрі нот.дій заборону реєструю як окрему нот.дію і повідомлення про реєстрацію обтяження віддаю Іпотекодержателю, який до речі повідомлення мені направляє інколи не в день посвідчення договору, а наступного дня. На примірниках договору нічого не роблю.Після змін до закону, вважаю, що заборона це проблема банків, а не наша.
Додано:
13 березня 2006, 15:49
Vlad_999
Коллеги. вот насчет регистрации забороны. Все-таки куда ее нужно записывать в реестр нотариальных действий или в реестр для реестрации заборон? Я лично регистрирую в реестр для регистрации запретов. Получается, например, ипотека р. № 1234, заборона р. № 25. Дякую за відповідь.
Додано:
13 березня 2006, 17:45
nota
"Уважаемые нотариусы, читайте внимательно Закон, в частности изменения в ст. 55. Запрет по ""повідомленню"" ипотекодержателя накладывается лишь в случае, когда в ипотеку передается имущество, на которое право собственности у ипотекодателя возникнет в будущем (когда право собсвенности возникнет ипотекодержатель даст повідомлення и вы наложите запрет), если же передается в ипотеку недвижимость, которая уже находится в собсвенности у ипотекодателя, то никакого повідомлення не нужно, запрет накладывается при удостоверении договора ипотеки."
Додано:
13 березня 2006, 18:54
andy
"Для Vlad999. Заборона регистрируется в 2 реестра (нот. действий и заборон), имеет 2 номера: 1-й из реестра заборон, через дефис - номер из реестра нот. действий. Nota! Скажите пожалуйста, как Вы собираетесь накладывать заборону ""за повідомленням іпотекодержателя"" - регистрация в нот. реестре (кто будет расписываться?), как будете разыскивать все экземпляры договора ипотеки чтобы проставить надпись про заборону? "
Додано:
13 березня 2006, 19:38
Доктор ZAZ
andy согласен,что заборона отдельное нотдействие с регистрацией в реестре нотдій (кто спорить то станет?). Только почему в удостоверительной надписи по забороне на договоре ставить через дефис № реестра заборон? Реестр заборон (не электорнный, а книга, которую мы ведем) к нотдействиям никакого отношения не имеет. В остальном думаю nota права. Кто мешает нотариусу, удостоверяя ДКП и следом ипотеку, взять у банка сообщение заранее о том, что банк просит наложить заборону на объект Пупкина (пусть и без ссылки на № ипотечного договора) и под это сообщение сделать заборону как делали раньше?
Додано:
13 березня 2006, 20:46
Vlad_999
"Все-таки не понятно, п. 252 Інструкції про порядок вчинення нот дій... четко указывает на то, что регистрировать необходимо в реестре для регистрации заборон, как исключение. Почему необходимо еще и в реестре нот. действий регистрировать? Это подтверждает и п. 25, что все нот действия регистрируются в РЕЕСТРАХ (а не реестре). По ""повидомленню"" - согласен с Nota. "
Додано:
13 березня 2006, 21:10
КОС
"Частково згодна з Nota і Sten (дякую Вам за те, що підказали, що саме я неуважено прочитала).Частково, тому що: дійсно, НАКЛАДАЄМО керуючись п.102 та 251 Інстр. (тобто на примірниках договорів одночасно викладаємо два посв. написи: про посвідчення договору іпотеки і про накладення заборони), також реструємо цю нот.дію в реєстрі ЗАБОРОН (п.252), але РЕЄСТРУВАТИ В Єдиному реєстрі заборон від....(копм.) необхідно все-таки за повідомл.банку (ч.2 п.252) - згідно Положення про Єдиний реєстр заборон ... (в цьому Положенні тільки за заявою встановленого зразку)Щодо реєстрів, то вважаю, що в РЕЄСТРІ ЗАБОРОН - згідно п.252 Інстр. Адже в цьому р. є навіть графа ""стягнуто держмита"". Думаю, МЮУ передбачило це для зручності (всі заборони разом, не розкидані по роках)"
Додано:
14 березня 2006, 14:33
viktor_lug
"КОС, я с Вами согласен во всем, кроме того, что в электронный Единый реестр запрещений должны регистрировать только на основании заявления ипотекодержателя. Ситуация: удостоверен договор ипотеки, на его основании наложено запрещение на отчуждение квартиры, зарегистрировано в ""бумажном"" реестре запрещений заявления ипотекодержателя о регистрации запрещения нет - в электронном Едином реестре запрещений регистрация не произведена через месяц без согласия ипотекодержателя заложенная квартира продается - только лишь потому что не было записи в электронном реестре, и нотариус, удостоверявший договор купли-продажи заложенной квартиры не знал о существовании запрещения - и не мог знать. Кто в таком случае будет нести ответственность?"
Додано:
15 березня 2006, 20:14
Passer
andyО какой надписи на договоре может идти речь?ст. 251. Накладання заборони провадиться шляхом вчинення напису про це на повідомленні установи банку,,,,,,,,
Додано:
15 березня 2006, 20:28
Passer
"Я так понимаю:1. банк подает два экземпляра уведомления2. Нотариус регистрирует его в журнале наложения запретов, в верхнем углу отметку ""зареєстовано в реєстрі для реєстрації заборонза №_____ від _____""(спорно).3. делает надпись про наложение запрета на обоих экземплярах и регистрирует в реестре нот. д.4. указывает номер реестра нот.д. на надписи(только его)4. приступает к электр регистрации5. возвращает один екземпляр банку, с наилучшими пожеланьями "
Додано:
15 березня 2006, 21:55
andy
"Для Passer.Вариант ""на повідомленні"" проходит только в случае:""251. Накладання заборони провадиться шляхом вчинення напису про це на повідомленні установи банку, іншої юридичної особи про видачу позички на будівництво, капітальний ремонт чи купівлю житлового будинку, квартири...""При ипотеке: ""Накладання заборони за спадковим договором, договором ренти, довічного утримання (догляду), застави житлового будинку, будівлі, садиби, квартири, дачі, садового будинку, гаража, земельної ділянки, іншого нерухомого майна, а також при видачі свідоцтва про право на спадщину спадкоємцям фізичної особи, оголошеної померлою, провадиться шляхом відповідного напису про це на договорі або свідоцтві про право на спадщину.""Кроме этого в форме Повідомлення не предусмотрено графы для наложения запрета. Это нонсенс."
Додано:
16 березня 2006, 16:35
Passer
"Вот именно это вариант (про видачу позички на будівництво, капітальний ремонт чи купівлю житлового будинку, квартири..."") я и подразумевал - как наиболее рапространенныйВот какая петрушка получается%1. если договор (ипотека) не заверялся пр выдае позичк, то на основании чего наоржить запрет (банк все таки не суд)2, Если заверялся, то согласно абз 2 ст 251 ""Повідомлення"" вообще не предусмотрено и я так понимаю, запрет надо накладывать ""автоматом"" , на основании соотв. пункта договора.Я не хочу настаивать на своём варианте. И мне самому хочется глянуть в глаза составителю этих статей и форм. Но вот на чем делать надпись и когда - ВОПРОС. И важен он для нас столько в плане ""что скажет юстиция"" . а скорей в плане судебных исков на правильность наложения и на что ссылается нотариус при наложении запрета и на чем делает надпись (хотя в принципе ст 251 дает право выбора) "
Додано:
17 березня 2006, 14:13
КОС
"Щодо накладення заборони по ч.1 п.250 (за повідомленням банку .... про видачу позики на будівництво...) - цей пункт еренесено з колишньої інструкції (ще за 1978 рік, здається) Тобто тоді не було в практиці Ощадбанку ще ніяких застав. Просто нотаріусу направлялося два примірники повідомлення (яке на вигляд було на звичайному аркуші А4, надрукована в типографіях, а я знаю і бачила це тому, що я проходила стажування в ДНК). Тому, по щодо такого накладення заборони, яке вже давно не практикується банками (вони не надсилають повідомлення, а укладають договори іпотеки) ми можемо не думати. А от по ч.2 п.250 (при посвідченні договору застави, ренти ....), я ще раз повторю свою думку: мені все зрозуміло як накладати ""в бумажному вигляді"" заборону, але як строго витримати вимоги Положення про Єдиний реєстр заборон ... не відомо. Звичайно Viktor, для того щоб не бути крайньою , я ще по-старому реєструю заборону в комп. не чекаючи повід. банку (але ж Згідно положення його таки потрібно вимагати !). Можливо, якщо ми всі будемо ставити банки до відому, то все це потрохи зміниться в нашу сторону? "
Додано:
19 березня 2006, 19:16
КОС
Sten, щодо п.2.1.1 - згодна звами, а щодо реєстрів - ні. П.25 містить загальні норми, а ч.2 п.252 - спеціальна норма, тому ми повимнні керуватися нею і реєтрувати в реєстрі заборон.