Сторінка 1 з 1

ПовідомленняДодано: 24 травня 2006, 15:04
andy
"ч. 2 ст. 121 Зем. кодекса: ""Розмір земельних ділянок, що передаються безоплатно громадянину для ведення особистого селянського господарства, може бути збільшено у разі отримання в натурі (на місцевості) земельної частки (паю).""У мене був подібний випадок: при оформленні в натурі зем. паю райдержадміністрація своїм розпорядженням одночасно змінила цільове призначення земельної ділянки з товарного с/г виробництва на особисте селянське господарство. В зем. відділі повідомили - це в їх компетенції, нотаріус не вправі піддавати сумніву поданий йому правовстановлювальний документ (з приводу легітимності рішення/розпорядження РДА). Отже - перешкод в оформленні відчуження немає."

ПовідомленняДодано: 25 травня 2006, 15:51
andy
Думаю, что в нашу компетенцию не входит проверять наличие у покупателя земель (что 5 соток с/г земель покупает, что 5 гектаров). В данном случае, наверное, факт наличия земли будет проверяться по реестру земель при выдаче нового гос. акта. Но это только моё мнение.

ПовідомленняДодано: 29 травня 2006, 18:21
Во как...
Чи є такі земельні ділянки спільною власністю подружжя??? Чи потрібна згода другого з подружжя на відчуження такої землі??? Адже зміна цільового призначення може коштувати певних грошей для власника, а ці гроші можуть (і скоріше за все) бути спільними . ДЯКУЮ

ПовідомленняДодано: 29 травня 2006, 23:10
andy
На мою думку ніякої спільної власності у подружжя не виникає. Земельна ділянка була приватизованою (безполатно набутою), такою ж і лишається після зміни цільового призначення. Покращення ділянки не відбувається, як це можливо при реконструкції квартири чи будинку, після якої вже необхідно отримувати згоду подружжя.