Сторінка 1 з 1
Додано:
01 червня 2006, 22:04
Во как...
"Хотілося б почути думку інших нотаріусів з такого питання: державний нотаріус надіслав запит з проханням надати інформацію про те, хто є спадкоємцем по заповіту, який я посвідчувала (заповідач помер). По-перше, як я можу надати таку інформацію інщому нотаріусу з огляду на ст. 8 ЗУ /""Про нотаріат/"". По-друге, просить надати копію заповіту, як це зробити, адже у мене в справах заповіт на білому аркуші. Як практикують в ваших містах, просто не знаю як вчинити. Дати відповідь-грубе порушення ст.8, не дати-вона не може видати людям свідоцтво? "
Додано:
01 червня 2006, 22:18
Passer
А почему наследники сами не обратятся за дублмкатом?
Додано:
01 червня 2006, 23:06
V
Стаття 4 Закону України „Про нотаріат”. Права нотаріуса Нотаріус має право: витребувати від підприємств, установ і організацій відомостіта документи, необхідні для вчинення нотаріальних дійРозуміється комплексно. Ніщо не повинно бути на заваді набуттю законної спадщини.
Додано:
02 червня 2006, 11:47
V
Можливо і за Passerom.Стаття 42 (ч.1) - cтроки вчинення нотаріальних дій передбачає, що нотаріальні дії вчиняються після їх оплати в день подачі всіх необхідних документів. Надання документів є обов’язком заінтересованої сторони.Значить нотаріус не має права самостійно ініціювати збір документів. Нотаріус не може виступати активним учасником однієї із сторін, для встановлення фактів в інтересах останньої. Так як в цьому разі можлива персональна зацікавленість результатом розгляду, втрачається принцип неупередженості. Право нотаріуса на вимогу, дозволяється тільки в разі документального підтвердження неможливості отримання таких документів самим заявником – інвалідність, важка хвороба, неправомірна відмова посадової особи їх видати (в т.ч. приватним нотаріусом) подібне інше. Аналіз поданих документів надає право нотаріусу на остаточний висновок – долучити до справи конче необхідне про що повідомити заявника. Залишається питання в тому чи має право нотаріус вимагати ксерокопію заповіту, якщо в його справі повинен знаходитися оригінал? Наступне протиріччя.
Додано:
02 червня 2006, 13:20
Алекс
"""...Відповідно до статті 46 Закону України „Про нотаріат”, нотаріуси та інші посадові особи, які вчиняють нотаріальні дії, вправі витребувати від підприємств, установ і організацій відомості та документи, необхідні для вчинення нотаріальних дій. Для видачі свідоцтва про право на спадщину та для підтвердження родинних відносин нотаріус перевіряє факт смерті спадкодавця, час і місце відкриття спадщини, наявність підстав для закликання до спадкоємства за законом осіб, які подали заяву про видачу свідоцтва, склад спадкового майна, на яке видається свідоцтво про право на спадщину. В зв’язку з цим нотаріус готує запит до компетентних органів однієї із країн-учасниць Конвенції щодо отримання документів чи відомостей для необхідних для оформлення спадщини, зокрема, запит для отримання відомостей щодо реєстрації (прописки), копії актового запису про смерть, народження, шлюб чи розірвання шлюбу тощо. ...""Это из комментария ""Застосування положень Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах від 22.01.1993 року в частині надання правової допомоги, майнових правовідносин та спадкування"". Автор его ""Провідний спеціаліст Департаменту нотаріату та реєстрації адвокатських об’єднань Н.О. Бондарчук"".УРЛ: http://www.minjust.gov.ua/?do=dr&did=7593&sid=commentsНадеюсь, достаточно."