Сторінка 1 з 1

Додано:
28 лютого 2008, 21:47
M@ARINA
1) Чи можливо після смерті відчужувача визнати договір довічного утримання (догляду) недійсним, в зв[qoute]язку з невиконанням умов договору набувачем? Прицьму ж, звісно, сторони - набувач та представники відчужувача (чит. спадкоємці, яких [qoute]кинули[qoute]) говорять кожен в свою користь. 2)пункт договору довічного [qoute]надати відчужувачеві довічно проживати............[qoute]. А якщо договір зареєстровано в БТІ після смерті відчужувача і право власності у набувача настало саме тоді. Чи має цей пункт договору в даному випадку право на існування?

Додано:
29 лютого 2008, 00:43
Сонька
1) У нас суд, вибачте, як дишло.... То ж можливі варіанти.....2) право власності виникло посвідченням цього договору, а для реєстрації цього права (яке вже виникло) в БТІ строк не встановлений. [qoute]надати відчужувачеві довічно проживати.....[qoute] - обов[qoute]язково має бути, і він ніяк не пов'язаний з реєстрацією.

Додано:
29 лютого 2008, 01:07
M@ARINA
Сьогодні якраз це питання розглядалось. Сторони мололи різну маячню, чіплялися до всього, але все нормально. Шукали хоть щось не таке. Дійшли до того, що надати право проживання може тільки власник, а власність виникає з моменту ДР. Начебто й так, але результат сторони все одно отримали-до смерті відчужувач проживав у , начебто своєму будинку, бо право власності у набувача не виникло (ст.748) й логічно, що він не міг надати право проживання. І чи ст.120 застосовується, тобто чи реєструється договір довічного утримання в реєстрі правочинів?

Додано:
29 лютого 2008, 02:53
nota
Договор пожизненного содержания на недвижимость подлежит регистрации в ДРП на основании ч. 2 ст. 745 ГКУ. Право собственности возникает у приобретателя в порядке ст. 334 ГК. Это прямо указано в ст. 748, т. е. с момента регистрации договора. Регистрация права собственности в БТИ обязательна, но на момент возникновения этого права у приобретателя никак повлиять не может. Иск о расторжении договора пожизненного содержания может подать отчуждатель или третье лицо, в пользу которого он был заключен, в связи с неисполнением договора. Это предусмотрено ч. 1 ст. 755 ГКУ. Право на подачу иска наследниками отчуждателя не предусмотрено законом. На мой взгляд, если иск подан отчуждателем при жизни и до вынесения решения последовала смерть истца, то в этом случае наследники могут вступить в дело на стороне истца. Но только в этом случае.

Додано:
29 лютого 2008, 02:55
nota
ХАРОШКО, только я не поняла причем тут ст. 120?

Додано:
29 лютого 2008, 12:16
M@ARINA
та то в мене післясудовий глюк, я мала на увазі ст.210 - державна реєстрація правочину

Додано:
29 лютого 2008, 15:30
Vivat
ХАРОШКО, а чому Ви не створюєте такі теми на Малому?