Сторінка 1 з 1
Додано:
01 вересня 2006, 17:01
andy
"Є приватизована квартира (4 чоловіки: чоловік, жінка, невістка, син невістки). Чоловік помер, після його смерті жінка оформляє спадщину через суд на його частку - є рішення суду, зареєстроване в БТІ, на 1/4 частку. Цю 1/4 частку жінка хоче подарувати своєму сину, який не є співвласником, та який не є чоловіком невістки. Як бути з законом /""про безпритульних дітей/"": чи перевіряти наявність двох інших співвласників, їх вік (невістка зрозуміло є повнолітньою, але син невістки, співвласник - помер 2 роки тому, спадщина після його смерті не оформлялась, наразі невістка має 6-місячну дитину, яка згідно довідки ЖРЕР зареєстрована в квартирі). Тобто чи отримувати на 6-місячну дитину, яка є онуком дарувальника, дозвіл органів опіки і піклування. Стосунки між жінкою і її невісткою неприязні, тобто заяву на дозвіл опікунс. вона не напише. ЧИ може закрити на всі ці речі очі і оформляти дарування???"
Додано:
01 вересня 2006, 17:47
Lina
andy, дитина зареєстрована в квартирі, а не в частці квартири, належній невістці. Не ризикуйте
Додано:
01 вересня 2006, 18:59
Слава
А якщо посилатися на те, що син невістки має приватизовану 1/4 частку квартири (якщо я правильно зрозуміла, що це він) і робити дарування. Адже право малолітнього ніяк не ущемляється.
Додано:
01 вересня 2006, 19:35
andy
Діло в тому, що син невістки, який є співвласником квартири, помер 2 роки тому, і спадщина на його частку не оформлялася (ця інформація - зі слів дарувальтельки, фактично перевірити це ніяк не можливо, оскільки в наявності є тільки довідка ЖРЕР з 2-ма прописаними у квартирі: невісткою і її новим 6-місячним сином, який не є співвласником, і із-за якого і виникає питання законності оформлення договору дарування без дозволу органів опіки). Крім того подано дивний витяг з БТІ: в ньму вказана одна жінка, документ підстава - рішення суду, в графі частки - 1/4 частка у праві власності. І все. Більше ніяких співвласників, ніяких часток. Питання не виникло б, якщо би в довідці ЖРЕР не фігурували діти до 10 років.
Додано:
01 вересня 2006, 19:42
igor
"Згідно положення З.У. ""Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей"" Для здійснення будь-яких правочинів стосовно нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким мають діти, потрібна попередня згода органів опіки та піклування.Тобто згода потрібна правочини щодо нерухомого майна, теоретично в вашому випадку правочин вчиняється щодо права на частку в спільній частковій власності, але теорія є теорією а практики по даному питаню ще немає, і тому я вважаю що теоретично це зробити можливо, але практично я сам би цього не робив і вам не радив, ви добре знаєте нашу судову владу. Краще на мою думку, зробти відмову, з посиланням на названий закон, а суд би Вас зобовязав з посиланням на теорію."
Додано:
01 вересня 2006, 19:46
Andre vs
Дитина має право користуватися квартирою - і це вимагає отримання дозволу органів О та П. Ви самі вже побачили декілька підстав для відмови. Якщо так багато сумнівів - навіщо ризикувати?
Додано:
02 вересня 2006, 21:14
andy
Питання в тому, igor, що закон чітко не каже, чиї діти маються на увазі: діти власника, чи взагалі діти. В квартирі може бути зареєстрована сім'я з 4-х чоловік, навіть не обов'язково родичі, яка має 2-х дітей до 10 років. Так що, власник квартири (наприклад - по спадщині), не вправі її продати без дозволу ОіП? А де ж тоді гарантоване право власника на вільне розпорядження своєю власністю? Я дійсно відмовив в оформленні цього договору і запропонував скласти заповіт. Але питання про дітей стоїть: чиї діти маються на увазі???????
Додано:
04 вересня 2006, 10:54
Летучая Мыша
во внимание принимаються ВСЕ малолетние несовершеннолетние дети которые прописаны и просто проживают в квартире. И без разрешения опекунского совета часть квартиры подарить нельзя.
Додано:
04 вересня 2006, 11:45
igor
Згоден з вами Марина, але я наголошував не на тому чиї діти, а на тому, що відчуджується не нерухомість а право на частку в нерухомому майні.
Додано:
04 вересня 2006, 14:55
Летучая Мыша
у меня был в практике договор дарения 1/2 части квартиры - брат-сестре, в этой квартире проживал и был прописан ребенок сестры, и с разрешения опекунского совета я оформляла 1 /2 ч.кв-ры, с указанием, что право пользования в этой квартире имеет ребенок.
Додано:
04 вересня 2006, 18:42
Passer
Почти аналогичный случай у меня сейча. Правда согласие опекунского у них есть. Говорят что без особой волокиты и довольно быстро (учытывая что у нас исполком заседает только 2 раза в месяць) его получили. И я с чистой душой и без головных болей заверяю этот договор. ЧЕГО И ВАМ ВСЕМ ЖЕЛАЮ.