Сторінка 1 з 2

Додано:
02 вересня 2008, 11:56
alena_77
Существует мнение, чно по бессрочной доверенности делать передоверие нельзя. Законодательного обоснования этому я не нашла. Если кто-то поддерживает такое мнение - поделитесь почему. И делаете ли бессрочные доверенности, и соответственно передоверие по ним. Спасибо

Додано:
02 вересня 2008, 12:11
Летучая Мыша
ДЕЛАЮ передоверие только по своим доверенностям. Хотя оснований для отказа передоверить чужую не вижу.

Додано:
02 вересня 2008, 12:13
igor
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ у м. КИЄВІ01001, Україна, м. Київ-1, пров. Музейний, 2-Дтел.: 270-58-4021.06.2007 р. №06-727/33Приватним нотаріусам Завідувачам державних нотаріальних конторЗавідувачу державним нотаріальним архівомІнформаційний лист №4Щодо запобігання порушенню ч.2 ст.247 Цивільного кодексу УкраїниГоловне управління юстиції в м. Києві в межах компетенції, з метою запровадження єдиної нотаріальної практики, доводить до відома, що ч. І ст. 247 Цивільного кодексу України передбачено, що строк довіреності встановлюється у довіреності якщо строк довіреності не встановлений, вона зберігає чинність до припинення її дії. Таким чином, дана норма закону надає право видавати безстрокові довіреності.Згідно ч.2 ст.247 Цивільного кодексу України строк довіреності, виданої в порядку передоручення, не може перевищувати строку основної довіреності, на підставі якої вона видана. Згідно ч.І ст.251 Цивільного кодексу України строком є певний період у часі, зі спливом якого пов'язана певна дія чи подія, яка має юридичне значення. У відповідності з ч. 1 ст.252 Цивільного кодексу України строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами. Для виконання даних норм закону необхідно, щоб в основній довіреності, в якій передбачено право передоручення, зокрема був чітко визначений роками, місяцями, тижнями, днями або годинами строк її дії. Якщо строк дії основної довіреності не вказаний, неможливо видати довіреність в порядку передоручення в межах строку дії основної довіреності, а значить виконати вимоги ч.2 ст.247 Цивільного кодексу України.Враховуючи вищевикладене, з метою запобігання випадків порушення ч.2 ст.247 Цивільного кодексу України та унеможливлення видачі довіреності в порядку передоручення у зв'язку з відсутністю строку дії в основній довіреності, Головне управління юстиції в м. Києві рекомендує нотаріусам міста Києва роз'яснювати особам, що звернулися за посвідченням безстрокових довіреностей зміст ч,2 ст.247 та ч. 1 ст.252 Цивільного кодексу України, про що зазначати в тексті довіреності.Начальник Головного управлінняВикон.: Волохович-Вороніна О.М.Д.М.Сокуренко

Додано:
02 вересня 2008, 12:17
Vолодимир
Подивіться на Клубі Юристів висновок на цю тему , він також друкувався у МЕНі . Діюче законодавство обмежень на цю тему не має , а там вже від особистої практики .

Додано:
02 вересня 2008, 12:19
Весна :)
igor ну і??????? Ми мабуть це всі вже читали.Але це тільки субєктивна думка. Підстав для відмови в посвідченні передовіри не бачу, особливо з врахуванням того що існує ЄДРД. Мені цікаво яким чином колеги які самі наклєпали ці безстрокові, зараз відмовляють клієнтам:) Нікого не хотіла образити, але трошки треба було думати коли видавали такі довіреність про такі прості земні речі як куди їх дівати і скільки їх зберігати???

Додано:
02 вересня 2008, 13:05
ШП
Ну коль они уже есть такие, то мое мнение, делать передоверие возможно, только срок указывать там ограниченный, так как при передоверии срок доверенности не может превышать срока основной (п. 153 инструкции), можно бы было делать и бессрочное передоверие, но так как говорится все таки об ограничении (не может превышать!!!) срок пишу ограниченный.

Додано:
02 вересня 2008, 13:05
Тили-тили
А як же ЦК- довіреності без зазначення строку зберігають чинність до припинення їх дії?

Додано:
02 вересня 2008, 13:07
alena_77
Отказывать клиентам в бессрочной доверенности только потому, что в нотариальном деловодстве не предусмотрен срок их хранения нельзя. Можно добавить отдельный номенклатурный номер для них. Гражданкий кодекс ведь даёт людям такое право, как мы можем его ограничивать из за собственного неудобства. А передоверие по бессрочной, конечно - вопрос.

Додано:
02 вересня 2008, 14:10
igor
ВЕСНА*, alena_77 просила поради в кожного своя думка з цього приводу. Як сказав Vолодимир [qoute]а там вже від особистої практики .[qoute]

Додано:
02 вересня 2008, 14:42
нотар98
[qoute]Згідно ч.2 ст.247 Цивільного кодексу України строк довіреності, виданої в порядку передоручення, [B]не може перевищувати[/B] строку основної довіреності, на підставі якої вона видана.[qoute]...З цим важко не погодитись. Тобто законодавець встановив, що довіреність, видана в порядку передовіри, ніяким чином не може продовжити строк дії повноважень представників. Виникає просте запитання : А якщо основна довіреність повноваження представника строком дії [B]не обмежує[/B], та ще й надає право передовіри повноважень....? На це просте запитання Мінюст, на мій погляд, надав занадто складну відповідь(роз[qoute]яснення).

Додано:
02 вересня 2008, 15:09
igor
УЮ тільки [QUOTE]рекомендує нотаріусам міста Києва роз'яснювати особам, що звернулися за посвідченням безстрокових довіреностей [/QUOTE], нічого більше конкретного все інше на ваш погляд

Додано:
02 вересня 2008, 15:13
Vanda
ВЕСНА*, ну тай що, що [qoute]існує ЄДРД[qoute]? А якщо довіритель належним чином повідомив представника про скасування довіреності, а в ЄДРД запису про скасування не вніс?

Додано:
02 вересня 2008, 15:15
csara
Роблю - на термін дії основної довіреності.

Додано:
02 вересня 2008, 16:04
slip
А я не роблю передоручення по безстрокових

Додано:
02 вересня 2008, 17:05
VB
Взагалі не роблю безстрокових і більше ніж на 3 роки Відповідаю, що номенклатура архіву погоджена тілька на довіренності зі строкм 3 роки І то є чиста правда

Додано:
02 вересня 2008, 20:15
larik
якщо робити більше трьох років - то і оплата має бути вища. Але з огляду на те, що нотаріус посвідчує безспірні факти, то безстрокова довіреність може викликати багато спорів і породити негативні наслідки (Довіритель помер, транспортний податок не платиться Повіреним, аварії і т.і.), а тому вважаю їх треба уникати.

Додано:
02 вересня 2008, 21:17
Сонце
Справа не в тім, яка оплата. Дуже часто люди ці довіреності тулять куди можна і куди не можна. От наприклад, приходять і кажуть [qoute]ми тут дачку купили по довіреності[qoute] Держ акт старого ззразка, адреса жахлива [qoute]район 5 стовпа біля синього озера[qoute] строк довіреності лишився ще місяць, де люди колишні хазяїва ніхто не знає. А то ще гірше усі повимирали. Жодних розписок, щоб хоч через суд щось зробити можна було б. І коли ти їм пояснюєшь шось нормальне - у них очі по 5 копійок. От тобі і довіреності. А скажіть безстрокові скільки потрібно зберігати?????

Додано:
02 вересня 2008, 21:35
Доктор ZAZ
Помимо всего сказанного есть еще ст. 234, 235, 236 ГК. Ибо всем известно, что такое бессрочная генералка и клиенты не стесняются озвучивать чего им надоть. Давайте и дальше им заносить?

Додано:
03 вересня 2008, 14:18
igor
L браво!!!!

Додано:
03 вересня 2008, 14:22
Доктор ZAZ
LК сожалению (величайшему) мы живем в такой стране, где правовой нигилизм зашкаливает. Причем на всех уровнях. Начиная с пересичных и заканчивая президентом. Отсюда имеем то, что имеем.Я только за разумный предел в потокании сему. От бессрочных со всеми наворотами ну уж как то совсем нехорошо

Додано:
03 вересня 2008, 15:52
Доктор ZAZ
LМы о чём спорим? Можно делать или нет? Дак можно конешно! О разумном пределе? Так он, предел, действительно у каждого свой. Стандарт: заходят - нам бы продажку машинки оформить - генералочку бессрочную с правом передоверия. Мой предел мне не позволяет с радостным визгом от возможности заработать немножко денежков бросаться им такое ваять. Вот и всё. Если у кого по таким вещам широкая популярность в узких кругах и это основной источник дохода, дак пожалуйста, делайте, абсолютно ничего не имею против

Додано:
03 вересня 2008, 16:53
inna
безстрокових довіреностей не роблю тепер уже, максимум до 10 років.моя думка, щоб у безстрокових довіреностях не вказувати права передоручення і пояснювати людям, що передоручення неможливе, бо невідомий основний термін.

Додано:
03 вересня 2008, 17:04
ТТК.
Шановні! А де можна почитати про довіреність на 10 років, я знаю ст.247 п.1ЦК України до дня її припинення, а значить срок в ЄРД показує, не визначений, так що за десять, двадцять років,або безстрокові,де це є в ЦК?

Додано:
03 вересня 2008, 17:26
Доктор ZAZ
LЕще раз - мы о чём спорим??? МОЖНО!!! ДЕЛАЙТЕ!!! Закон предусматривает.По этой причине письменных отказов не выдаю, НО здравомыслящий человек (доверитель) доверенность на длительный срок не выдаст не говоря о бессрочке. Чревато многими негативными последствиями в будущем, о которых и в этой теме в том числе коллеги говорили. Достаточно внятно объяснить и вопрос исчезает. А потворствовать дебилам/жлобам/перекупщикам, извините, противно, наврное стар стал.L, без обид, работайте как считаете нужным, я изложил свою точку зрения и всё

Додано:
03 вересня 2008, 19:17
Доктор ZAZ
истина, как известно, в вине.Далее рискуем попасть в другую тему, совсем неблагодарную и ещё более печальную, типа этика, мораль, что такое плохо и тд.