Сторінка 1 з 1
Додано:
05 вересня 2006, 13:52
=L.M=
" Батько має намір подарувати дочці житловий будинок, в якому зареєстровані дочка (обдаровувана) і її малолітні діти, чи потрібна згода органів опіки й піклування стосовно дітей, адже права малолітніх не порушуються і діти залишаються проживати з матір/""ю в цьому будинку? Заздалегідь вдячна за відповідь. "
Додано:
05 вересня 2006, 14:12
Нота
Вважаю, що не потрібна, і з вашою думкою згодна. Право користування у дитини не порушується і не порушиться.
Додано:
05 вересня 2006, 14:43
*Женская Логика*
в данном случае я бы всё же перестраховалась и взяла бы ..... малоли что папе потом в голову стукнет и он захочет отобрать обратно дом.....и отсутствие данного дозволу будет причиной признать договор недействительным.....я так думаю....лишним этот дозвил не будет....
Додано:
05 вересня 2006, 14:57
Passer
"lesjaБоюсь ""Хочу быть умной"" права. Дело в том, что нам не дано право решать - ущемляются права детей или нет. А муж и жена - очень опасная ситуация , и не исключена попытка (с очень большой вероятностью), что в последствии отець решит передумать. и единственным основанием станет - ""недотримання вимог законодавства з боку нотар., а саме не виконано вимог ч. 4 ст. 12 Закону України „Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей” """
Додано:
05 вересня 2006, 17:47
Нота
Підставою для розірвання договору дарування в позовній заяві це може й буде, але в судовому засіданні навряд. Договір не розірвуть, це не буде досить вагомою підставою. З тексту запитання я зрозуміла, що це не чоловік та дружина, а батько дарує своїй дочці, а малолітня - є його онука. Її право користування житлом не порушиться, оскільки це матері вирішувати де буде проживати дитина до 10 років, і далі лише за згодою між ними, і батько (дід), в даному випадку, не матиме до неї ніякого відношення.А якщо б дарували дитині - ви б вимагали згоду ОПП?
Додано:
05 вересня 2006, 18:08
Passer
"НотаС точки зрения здравого смысла, с вами согласятся все, НО, мне кажется что все давно уже знаем, что здравій чмысл и закон - далеко не всегда имеют между собой знак равенства. А ваше мнение основывается на здравом смысле и если б в этот злополучный пункт звучал в стиле: ""Як що нотаріус вважае що може бути порушено право дітині ...... "" Но к сожалению он имеет другую редакцию: «Для здійснення будь-яких правочинів стосовно нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким мають діти, потрібна попередня згода органів опіки та піклування"" И, мне сдаётся, мы уже говорили, что идеальная часть помещения не может рассматриваться как тодельное недвижимое имущество Так чт,о ни каким здравым смыслом этого не перешибешь, пока наши ""избранники"" не обратят на это внимание"
Додано:
05 вересня 2006, 18:17
REPM
Аналогичый вопрос выясняла в свовём отделе нотариата УЮ, мне ответили, что не надо.
Додано:
05 вересня 2006, 19:45
Passer
REPMА письменно они єто подтвердили?
Додано:
05 вересня 2006, 23:51
*Женская Логика*
"ну по поводу суда я бы поспорила...это уже у кого денег больше тому и вынесут необходимое решение....давайте смотреть реально на наши суды....кто сталкивался тот знает....хочется что бы некоторые вещи отвечали здравому смыслу...в законе прописано решают органы опеки...вот пусть они и решают а не мы....с нас итак потом спросят.....а по поводу дарения самому ребёнку.....""для здійснення будь-яких правочинів стосовно нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким мають діти, потрібна попередня згода органів опіки та піклування"".....это уже надо рассматривать документы имеет он к этой недвижимости отношение непосредсвенное или нет.... если он там проживает с родителями ...то как это не странно я бы отправила их всё равно в органы опеки- исполнять предписание закона....как не крути всё же будет отчуждение пусть даже и самому ребёнку...."
Додано:
06 вересня 2006, 15:39
КОС
Шановні колеги! Я вже давно вирішила це питання легким шляхом: надаю запит в органи опіки та піклування із проханням перевірити дотримання батьками АА житлових прав і охоронюваних законом інтересів їх дітей РРР і надати мені відповідь про здійснення цього контролю (при необхідності - рішення про дозвіл на відчуження)Як вони не впиралися, але ст.12 (здається) таки ЇХ уповноважує це робити, а не мене. І не я, а вони приймають рішення, що давати. а варіантів два: 1. надати Дозвіл , 2. лист голови РДА (з печаткою), що перевіркою ... встановлено, що житлові прав дітей не порушуються ... і контороль за дотриманням їх прав здійснено.
Додано:
06 вересня 2006, 16:46
nota
"Но дети то пользуются этой квартирой, это факт (в Вашем случае). Закон говорит, что в этом случае должен быть ""Дозвіл органу опіки та піклування"". Результатом ""Дозвілу"" будет решение, в описательной части которого напишут, что поскольку права ребенка не нарушаются, то дается согласие на эту сделку. А Ваши мнения или ""листи"" законом не предусмотрены. Я полностью согласна с Passer, в данном случае необходимо решение или подтверждение того, что дети не имеют права пользования квартирой."
Додано:
06 вересня 2006, 21:31
VB
Згодна nota, Нота. Дозвіл ОПП необхідний для будь-яких правочинів щодо майна , право власності на яке або право користування яким мають діти
Додано:
08 вересня 2006, 19:24
КОС
Так я ж не сказала, що коли діти прописані чи прож. у відчужуваній житл. площі, то мені достатньо відповіді адміністрації у вигляді листа. Лист-відповідь надається тоді, коли діти є в складі сімї відчуж-ча, але пропис. за іншою адресою. А якщо вони прописані тут, то звичайно РДА надає дозвіл у вигляді розпорядження.А хіба у Вас надають рішення чи розпорядження, якщо вони прописані за іншою адресою, напевне, що не дають.