Сторінка 1 з 1

ПовідомленняДодано: 05 вересня 2006, 14:28
miriv
Чи можна посвідчити довіреність від імені кількох осіб?І чи залежить можливість/неможливість такого посвідчення від складу осіб, що видають довіреність (подружжя, вказані у правовстановлюючому документі співласники та ін.)?

ПовідомленняДодано: 05 вересня 2006, 14:29
miriv
0

ПовідомленняДодано: 05 вересня 2006, 14:39
*Женская Логика*
"я не выдаю....гдето читала написано ""для представництва одніє особи перед іншими""...указано же одного перед другими.....всё...от каждого по доверенности делаю...."

ПовідомленняДодано: 05 вересня 2006, 15:01
Lina
"п. 146 Інструкції (хоч в ст. 58 ЗУ ""Про нотаріат "" зазначено дещо інше). Однак я також посвідчую окрему довіреність від кожної особи, ще й роз""яснюю переваги - будь-коли довіритель може відмінити свою довіреність, а коли вона від кількох осіб - з цим процесом виникають труднощі "

ПовідомленняДодано: 05 вересня 2006, 17:25
miriv
"ОК, тоді ситуація: трапляються Свідоцтва про реєстрацію ТЗ (картонні, старого зразка), де крім ""першого власника"" як співвласників вписують ще одну-дві особи (вони разом прийняли спадщину на т/з і отримали одне свідоцтво). Як бути при посвідчені ген. довіреності?"

ПовідомленняДодано: 06 вересня 2006, 00:06
*Женская Логика*
miriv от каждого поотдельности...тока писать не власником якого я є.....а співласником якого я є (і оргомными буквами)....ябы в скобочках ещё перечислила остальных совладельцев......и дописала что только при согласии остальных совладельцев .....вообщем я сама таких не делала доверенностей но и в панику не стала бы в падать....ведь на часть квартиры мы же выдаём доверенности....на распоряжение акциями тоже....чем машина хуже....главное подходить творчески к этому вопросу....самой смешно до ужаса, но куда деваца закон есть закон...написано от одного значит от одного и точка!

ПовідомленняДодано: 06 вересня 2006, 15:45
КОС
"А я досі не знаю, яке тлумачення все-таки вірне - ""від однієї особи"" малося на увазі як чисельник, чи як прикметник (якщо я правильно памятаю укр.мову)Я потавила це питання перед доповідачами (див. теми від 01.09.2006. про семінар нотаріусів) і ще одне подібне питання. Чекаю відповіді. Хоча усно в упр.юстиції також сказали, що це питання, які дійсно по-різному тлумачаться. "

ПовідомленняДодано: 06 вересня 2006, 16:40
nota
"Почитайте ст. 64 старого ГК и сравниете ее с . 3 ст. 244 нового ГК. Ничего не поменялось. А возможность выданвать доверенность от имени нескольких лиц или на имя нескольких лиц закрепляется в Законе ""О нотариате"" (ст. 58). Что же Вы, уважаемые нотариусы, забываете о нормах ""нашего закона"", не хорошо. А что касается трудностей, так это решать доверителям, а не нам. В данном вопросе ничего кроме интереса нотариуса (или одну доверенность сделать или две-две лучше, потому что стоят больше) не усматриваю, думаю, что наши клиенты тоже. Если выдается доверенность на продажу квартиры, которая находится в общей совместной собственности сособственниками на одно лицо, то делать несколько доверенностей просто НЕТ СМЫСЛА."

ПовідомленняДодано: 06 вересня 2006, 17:08
Passer
"На 100% поддеоживаю, ""Ирина Васильевну"". но честно говоря УЖЕ не делаю от нескольких. Сначала воевал с нашим управлением и пытался вразумить коллег, а потом подумал ""Чего я упираюсь ?"". Истинна конечно дорога, но личное спокойствие + дополнительный доход (вместо одной - 2 и более доверки) - дороже "

ПовідомленняДодано: 06 вересня 2006, 19:00
*Женская Логика*
Ирина Васильевна06.09.2006 в отношении доверенности уместна ст. 244..там чёрным по белому написанно всё....особенно в пункте 3....

ПовідомленняДодано: 06 вересня 2006, 19:21
*Женская Логика*
"Вы написали....что в отношении доверенности надо было нам всем посмотреть ст. Ст.202 ч.3 ""Односторонім правочином є дія однієї сторони, яка може бути представлена однією або кількома особами"". Довіреність - односторонній правочин? Следовательно доверенность может быть удостоверена как от одного лица так и от нескольких.....не поленилась почитала.....понимаю что доверенность есть односторонним правочином.....при этом Стаття 244. Представництво за довіреністю3. Довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Довіреність на вчинення правочину представником може бути надана особою, яку представляють (довірителем), безпосередньо третій особі. помоему тут всё чётко написано...и какая разница что было в старом кодексе...."

ПовідомленняДодано: 06 вересня 2006, 19:39
nota
Разица в том, что ст. 64 старого ГК звучала так же как и ч. 3 ст 244 нового. Но тогда, почему то у Вас не возникало даже мысли о том, что доверенность может видать только одно лицо. А ч. 3 ст. 202 ГК в данном случае очень даже уместна, хотя это следует и из разумной логики.

ПовідомленняДодано: 06 вересня 2006, 20:41
*Женская Логика*
Вы хотите позаботиться о чьих клиентах... с чего такие хлопотные вопросы ....???одна из тех тем в которой каждый останется при своём мнении.......пока сверху не поступит указание логически думать иначе....

ПовідомленняДодано: 06 вересня 2006, 21:21
V
Без сомнения можно, особенно от сособственников. Только бы в юстиции меньше умничали. И без этого пишут все, что видят и управы на них нет.

ПовідомленняДодано: 06 вересня 2006, 23:15
Natalya_G
"Повністю підтримую позицію Ірини Василівни. В Інструкції 1994 року чітко писало, що нотаріуси можуть посвідчувати доручення, складені від імені однієї або кількох осіб, на ім'я однієї або кількох осіб. А от з прийняттям нової Інструкції і виникли підстави для таких дискусій. Особисто моя думка така, що це просто результат неправильного тлумачення норм нового Цивільного кодексу тими, хто писав Інструкцію. Адже формулювання статті 244 ЦК допускає можливість посвідчення довіреності від імені як однієї, так і декількох осіб. Ні в кого ж не виникає питання, чи можуть дві особи бути продавцем майна лише тому, що ЦК у визначенні поняття договору купівлі-продажу пише про ""сторону"" в однині. Окрім того позицію, що довіреність може бути посвідчена від імені декількох осіб, можна обгрунтувати, посилаючись на норми ЦК і закону про нотаріат. Протилежну ж підтверджує лише норма Інструкції (яка все-таки є підзаконним нормативним актом) і думка працівників управлінь юстиції. "

ПовідомленняДодано: 07 вересня 2006, 15:16
Доктор ZAZ
Господа и дамы! Есть ст. 64 старого ГК и ст. 244 нового ГК в одинаковой редакции. И есть новая Инструкция, где повторяется 244 ГК. Но есть Закон «О нотариате» ст.58 – нотариусы удостоверяют доверенности от одного или НЕСКОЛЬКИХ лиц на одно или НЕСКОЛЬКО лиц! Считаю, что пока ст.58 Закона «О нотариате» в такой редакции, спорить бесполезно. У какого судьи хватит ума признать недействительной доверенность от 3-х совладельцев квартиры (машины, участников одного ООО и т.д.) мотивируя решение суда ст. 244 при наличии ст. 58 спец Закона «О нотариате». И по той же причине можно аргументировано спорить с юстицией.Дебатировать, что главнее ГК или Закон «О нотариате» или Инструкция (которая, кстати, в первую очередь во исполнение того же Закона «О нотариате» делается и ему же на данный момент противоречит!) думаю бесполезно.На практике делаю от нескольких лиц, если это совладельцы (о совлад. указываю в доверенности).Кстати, в каком то журналов Нотариат для Вас кажется было разъяснение (как бы не Павловой) о том что так можно (от совл. – нескольких лиц одну доверенность) кому не лень поройтесь.

ПовідомленняДодано: 08 вересня 2006, 19:11
КОС
"То давайте всі, хто читає ""Форум"" (і передайте тим колегам, які не читають або мають іншу думку) домовимося - ""не умничать"" і приймати довіреності від кількох осіб. В Інакшому випадку якщо до мене прийдуть зі скандалом, я можу прямо сказати і аргументувати, що Я ПРАВА, А НЕ ТОЙ НОТАРІУС, ЯКИЙ НЕ ПРИЙНЯв дор. Якщо нотаріус відмовляє у прийнятті такої довіреності, то нехай напише постанову. Оскільки дійсно є випадки, коли через кілька сотень км. повертають людей, які іноді ""на грани срыва"". Я не читала їх ЦК, але скоріше всього таке тлумачення перебрали від Росії. До мене прийшли люди, яким я посвідчувала довір. від 2х і які переробляли її на дві різні (але я думаю що або в Росії теж читати ЦК не вміють, або там норма така викладена по-іншому)"