Сторінка 1 з 1

ПовідомленняДодано: 23 вересня 2008, 21:39
Lisya09
ПОДСКАЖИТЕ ПОЖАЛУЙСТА,ЧТО ДЕЛАТЬ В СЛЕД.СИТУАЦИИ.Есть жена и муж-у них зарегистрированный брак с 1990 г.С 2000 ГОДА они не живут вместе.В 2001 году жена, на деньги подаренные ее мамой,купила и оформила на себя квартиру.Теперь муж требует развестись, признать квартиру совместной собственностью и заграбастать ее 1/2. Как можно защититься жене? И ОТСТОЯТЬ СВОЮ КВАРТИРУ.

ПовідомленняДодано: 24 вересня 2008, 12:50
ksilex
Lisya09, в 2001 році був чинний Кодекс про шлюб та сім'ю 1969 р., (хоча нины чинний Сымейний кодекс в п.2 ч.1 ст.57 закрыплюэ те саме правило), згідно ч.1 ст.24 якого майно, яке належало кожному з подружжя до одруження, а також [U]одержане ним під час шлюбу в дар [/U]або в порядку успадкування, [U]є власністю кожного з них[/U]. В ч.3 цієї статті сказано, що кожний з подружжя самостійно володіє, користується і розпоряджається належним йому майном.Тобто суду потрібно надати докази (в т.ч. і залучити відповідних осіб в якості свідків) і довести, що квартира куплена на гроші, отримані дружиною в дар (за договором дарування), тобто ці гроші, отримані дружиною від мами, були роздільним майном, належали лише і виключно дружині одній, і відтак вона цілком правовірно ними розпорядилася самостійно, придбала на них квартиру яка теж є її особистою власністю.Як доводити це? Ну Вам там як кажуть на місці краще видно? Маму обов'язково в суд щоб дала пояснення (навряд чи договір дарування складали передаючи гроші дочці), але ще потрібно якісь інші докази, інші свідки, які як кажуть в курсі справи цієї, договір купівлі-продажу квартири надати, там де стороною лише дружина, звісно для переконливості в суді треба довести що, вони окремо проживали вже , для цього сусідів залучити які дадуть відповідні ояснення і так далі....

ПовідомленняДодано: 24 вересня 2008, 13:18
Charisma
а якщо заходити з іншого боку? Ч.2 ст. 28 Кодексу про шлюб та сім'ю 1969 р: Суд може визнати майно, нажите кожним із подружжя під час їх роздільного проживання при фактичному припиненні шлюбу, власністю кожного з них. Якщо вони рік не проживали разом, про це мають бути переконливі фактичні дані!

ПовідомленняДодано: 24 вересня 2008, 13:57
ksilex
...суд може все, але в ця норма що Ви Charisma написали, [qoute]розрахована[qoute] на іншу ситуацію: за гальним правилом кодексу 1969 р.майно нажите за час шлюбу (неважливо проживали вони спільно чи ні, головне шлюб укладений і не припинений юридично) вважається їх спільною сумісною власністю, але з точки зору справедливості і гуманізму, якщо виникає така ситуація як Ви написали (шлюб де-юре, а де-факто вже ні), то і майно можна визнати роздільним майном а не спільним!

ПовідомленняДодано: 24 вересня 2008, 15:08
Charisma
Згодна з вами. Суд дійсно може все. Тому й пропуную доводити не тільки факт [qoute]дару[qoute], а й окреме проживання і припинення шлюбних відносин.

ПовідомленняДодано: 24 вересня 2008, 18:46
Lisya09
Спасибо большое за помощь!!!!!!!!