Сторінка 1 з 1
Додано:
19 листопада 2008, 01:25
know
Здравствуйте уважаемые.Есть такая проблема.В браке приобретены 2-е квартиры-1комн.и 4 комн.В 2005 году под 1-кв.(оформлена на мужа)взят кредит в 33 000$.Поручителем выступает жена.Женой взят кредит на 46 000$ под залог 4-кв.(оформлена на жену.Поручителем выступает муж. В 2006 г. брак рассторгнут.Решением суда в 2008 г.за бывшими супругами признано право собственности по 1/2 на обе квартиры.С момента рассторжения брака(9.2006г.)кредиты выплачивает на обе квартиры только жена.Муж подал иск о выделе в натуре 1/2.Банки подали иск о взыскании тела,%, пени,штрафа за 2-а проссроченных месяца в солидарном порядке.Как и о чем подать иск к бывшему мужу.Запутался в подсчетах,прошу,подскажите,как выйти из данной ситуации.Каким образом можно обязать бывшего супруга.
Додано:
19 листопада 2008, 04:27
ksilex
А що саме Ви хочете зобов'язати бувшого супруга ???Щоб він виконав своє зобов'язання перед банками ???... а розрахунки тут прості: бувша дружина просить суд стягнути з бувшого чоловіка, все те, що з неї судом стягнуто (буде стягнуто тоді і подаватиме позов) як з солідарного боржника., або відповідно просити суд стягнути ту суму коштів, яку дружина сплатила по кредитах і за бувшого чоловіка як солідарний боржник в добровільному порядку. Стаття 543. Солідарний обов'язок боржників 1. У разі солідарного обов'язку боржників (солідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов'язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь-кого з них окремо. 2. Кредитор, який одержав виконання обов'язку не в повному обсязі від одного із солідарних боржників, має право вимагати недоодержане від решти солідарних боржників. Солідарні боржники залишаються зобов'язаними доти, доки їхній обов'язок не буде виконаний у повному обсязі. 3. Солідарний боржник не має права висувати проти вимоги кредитора заперечення, що грунтуються на таких відносинах решти солідарних боржників з кредитором, у яких цей боржник не бере участі. 4. Виконання солідарного обов'язку у повному обсязі одним із боржників припиняє обов'язок решти солідарних боржників перед кредитором. Стаття 544. Право боржника, який виконав солідарний обов'язок, на зворотну вимогу 1. Боржник, який виконав солідарний обов'язок, має право на зворотну вимогу (регрес) до кожного з решти солідарних боржників у рівній частці, якщо інше не встановлено договором або законом, за вирахуванням частки, яка припадає на нього. 2. Якщо один із солідарних боржників не сплатив частку, належну солідарному боржникові, який у повному обсязі виконав солідарний обов'язок, несплачене припадає на кожного з решти солідарних боржників у рівній частці.
Додано:
19 листопада 2008, 23:40
know
А возможно ли его обязать,что-бы исполнял свои обязательства,ведь кредит брался в браке? Какие обязанности здесь жены,согласно СК и какие как поручителя? Муж взял кредит хоть и в браке, но деньги потратил на себя,приобретя после брака себе жилье на подставное лицо.Заберут или не заберут кредиторы спорные квартиры-ему не важно.Мне необходимо сохранить за женой ее права на 1/2 в обеих квартирах,но она проплату кредитов уже не тянет физически. Какие последствия могут быть? Пока банки не желают предьявлять взыскание на квартиры, а подали иск к ней и мужу (как поручителю)о взыскании за два месяца +штрафы и пеню.Где-то в в суд.решениях ВС мне встречалось подобное дело, но никак не могу отыскать
Додано:
29 листопада 2008, 17:40
Золотая Рыбка
http://www.yurradnik.com.ua/yurforum/index.php?action=topicid=11340