Форум

Інформаційний ресурс

Хто повинен подавати позов?

Номер повідомлення:#1


Повідомлення igor » 19 лютого 2007, 15:39

Підприємства А уклало договір оренди вантажного автомобіля з підприємством В. Під час оренди автомобіль знаходився на підприємстві С і під час розгружання з вини працівників підприємства С не витримують страховочні троси, автомобіль зривається з підйомника і руйнується.Допоможіть будь ласка. 1. Хто повинен подавати позов?2.Як встановити вину працівників підприємства С.
igor
 
Повідомлення: 6231
З нами з: 01 вересня 2006, 12:00
Дякував (ла): 983 раз.
Подякували: 3089 раз.

Номер повідомлення:#2


Повідомлення ksilex » 20 лютого 2007, 14:12

"ст.ст 317, 323, ч.2 ст 349, 386, 779, 802, !!!803!!! ЦК України.1. Позов подає особа яка бажає захистити свої порушені або оспорювані права і охоронювані законом інтереси. Теоретично, оскільки наймач на закононній правовій підставі був наділений правомочностями власника (володіння і користування) , то, вважаю, він має може позиватись, але , видається, більш ""доречним"" є подання позову наймодавцем. 2. Щодо вини працівників підприємства С, то із наведено дущо є незрозумілі обставини! Чому автомобіль знаходився на під-ві С? (що, воно здійснювало його ""погрузку"" за якимось договором, чи які там обставини...) Вину встановити можна в загальнмоу порядку...Якщо це були якісь договірні обставини, то п-во С невиконало своїх обов'язків щодо погрузки вашого автомобіля (презумпція винності і т.д.). Якщо випадково було завдано шкоди вашому автомобілю устаткуванням під-ва С (яке є джерелом підвищеної небезпеки) - вважаю і так зрозуміло.... Наведіть більше детально обставини !"
ksilex
 

Номер повідомлення:#3


Повідомлення ksilex » 20 лютого 2007, 14:37

а взагалі чому таке питання виникло? Якщо в договорі було обумовлено що ризик випадковог знищення орендованого майна несе наймач, тоді зрозуміло ж. він відшкодовує наймодавцеві збитки, а сам позивається до під-ва, з вини якого цей автомобіль був знищений. Якщо ні, то згідно вже згаданої мною вище статті ЦК цей ризик несе власник, а згідно ч.2 ст.291 ГК України договір оренди припиняється внаслідок загибелі (знищення) об'єкта орнеди! Той наймачу треба буде довести що майно було знищене не з його вини і нехай наймодавець сам цим займається (моя думка)
ksilex
 

Номер повідомлення:#4


Повідомлення igor » 20 лютого 2007, 14:53

Між підприємством В та С був укладений договір складського зберігання зерна , згідно якого, для перевезення зерна використовувався автомобіль. пiд час розвантажування автомобіля стався зсув автомобіля з підйомника.В ході проведення розслідування пошкоджений автомобіль знаходився на території під-ва С, але адміністрація не допускала робити дослідження та експартизи. Позов подали наймодавці. Як на вашу думку які документи необхідно для доказу встановлення вини під-ва С
igor
 
Повідомлення: 6231
З нами з: 01 вересня 2006, 12:00
Дякував (ла): 983 раз.
Подякували: 3089 раз.

Номер повідомлення:#5


Повідомлення ksilex » 20 лютого 2007, 15:26

"ну що тут сказати, те що може бутьи подано в якості доказів зазначено в розділі V ГПК. Звісно, в першу чергу це ваш договір з під-м С. і ваші письмові пояснення це те, що у вас є. Далі, Ви говорите що під-во С, з вини якого це сталося недопустило робити експертизу та обстеження (дослідження). Напевно, Ви ж якось зрегагували, є якесь листування де ці факти вказані, і що п-во С. ігнорує це. То ж і їх дадайте. Можливо ще можна зробити експертизу ""зилшків"" автомобіля і місця ""пригоди""?! щоб якось ""прив'язати"" все це... "
ksilex
 


Повернутись в Обговорення судової практики

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів