Сторінка 1 з 1
Додано:
21 липня 2008, 18:07
Лука
«Друзьям защиту – остальным закон»Старинная латинская поговорка
Додано:
21 липня 2008, 18:08
Лука
Продолжение темы – «Большой секрет для маленькой компании»http://www.yurradnik.com.ua/forum.php?action=topicid=7407http://www.yurradnik.com.ua/forum.php?action=topicid=8232http://luka-notaras.narod.ru/
Додано:
21 липня 2008, 18:08
Лука
Отказ в предоставлении информации о деятельности ДП «ИЦ» МЮ был обжалован Министру юстиции Вашему вниманию письменный ответ на жалобу –
Додано:
21 липня 2008, 18:10
Лука
"МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ Україна, 01001, м.Київ, вул.Городецького, 13, Тел./факс (38-044) 278-37-23 04.07.2008р. №5096-0-33-08-48На №01/05-30 від 15.05.08р.«Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питаньрегуляторної політики» Літвінову О.В.----------------------------------------------49102, м.Дніпропетровськ, вул.Зелена, 1/110Щодо розгляду скаргиРозглянувши Вашу скаргу на бездіяльність Заступника Міністра юстиції Цоклана В.І. від 15.05.2008 № 01/05-30, Міністерство юстиції України повідомляє.Листом від 25.03.2008 № 92-0-33-08-48 Міністерством юстиції України на Вашу адресу було надано вичерпну відповідь на порушені у запиті питання із посиланням на конкретні норми законодавства.Стосовно права юридичних осіб звертатись до державних органів щодо доступу до офіційних документів, зазначаємо наступне.Офіційним є документ, що складається і видається службовими особами від імені органів державної влади, підприємств, установ, організацій будь-якої форми власності, які посвідчують конкретні факти і події, що мають юридичне значення, складений належним чином за формою і має необхідні реквізити.Стаття 32 Закону України [qoute]Про інформацію[qoute] (далі за текстом - Закон) розмежовує поняття інформаційного запиту щодо доступу до офіційних документів і запиту щодо надання письмової або усної інформації.Так, під інформаційним запитом щодо доступу до офіційних документів у Законі розуміється звернення з вимогою про надання можливості ознайомлення з офіційними документами. Запит може бути індивідуальним або колективним. Він подається у письмовій формі. Громадянин має право звернутися до державних органів і вимагати надання будь-якого офіційного документа, незалежно від того, стосується цей документ його особисто чи ні, крім випадків обмеження доступу, передбачених цим Законом.Таким чином, в контексті цього закону, право на звернення за наданням офіційних документів в порядку статті 32 Закону встановлено для фізичних осіб.Натомість, частина 4 статті 32 згаданого Закону надає право як громадянам України, так і державним органам, організаціям і об'єднанням громадян подавати запити щодо надання письмової або усної інформації.Таке право, також передбачено статтею 20 Закону України „Про об'єднання громадян[qoute], згідно якої зареєстровані об'єднання громадян мають право одержувати від органів державної влади і управління та органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для реалізації своїх цілей і завдань.Міністр М. ОніщукВик: Герасимчук О.А. Тел: 206-71-50"
Додано:
21 липня 2008, 18:12
Лука
0
Додано:
21 липня 2008, 18:12
Лука
0
Додано:
21 липня 2008, 18:16
Лука
Содержание ответа просто прелесть – тут, пожалуй, дельце «не на одну неделю» для Конституционного суда Украины:) Как Вы заметили, ответ базируется не на прямой норме Закона, а на толковании - «в контексті цього Закону» (абз.7 стр.1 письма). Но, по-моему, Автор делает вывод исходя из «контекста» только статьи 32 Закона Украины «Об информации».
Додано:
21 липня 2008, 18:17
Лука
Статья 32 Закона Украины «Об информации» (с разбивкой по частям)Стаття 32. Інформаційний запит щодо доступу до офіційних документів і запит щодо надання письмової або усної інформації Під інформаційним запитом (надалі - запитом) щодо доступу до офіційних документів у цьому Законі розуміється звернення з вимогою про надання можливості ознайомлення з офіційними документами. Запит може бути індивідуальним або колективним. Він подається у письмовій формі. Громадянин має право звернутися до державних органів і вимагати надання будь-якого офіційного документа, незалежно від того, стосується цей документ його особисто чи ні, крім випадків обмеження доступу, передбачених цим Законом. Під запитом щодо надання письмової або усної інформації у цьому Законі розуміється звернення з вимогою надати письмову або усну інформацію про діяльність органів законодавчої, виконавчої та судової влади України, їх посадових осіб з окремих питань. Громадяни України, державні органи, організації і об'єднання громадян (надалі - запитувачі) подають запит відповідному органу законодавчої, виконавчої та судової влади, його посадовим особам. У запиті повинно бути зазначено прізвище, ім'я та по батькові запитувача, документ, письмова або усна інформація, що його цікавить, та адреса, за якою він бажає одержати відповідь. Органи законодавчої, виконавчої та судової влади України, їх посадові особи зобов'язані надавати інформацію, що стосується їх діяльності, письмово, усно, по телефону чи використовуючи публічні виступи своїх посадових осіб.
Додано:
21 липня 2008, 18:18
Лука
Кроме того, приходится сожалеть, что анализ «в контексте» среди прочего не затронул содержание Раздела 1 «Общие положения» Закона Украины «Об информации» (например, ст.9 Закона).
Додано:
21 липня 2008, 18:19
Лука
Есть еще один нюансик – Заявитель-жалобщик не просто юридическое лицо, а общественная организация – объединение граждан. Логика трактовки Закона - «физ.лицам» - давать, а «юр.лицам» - не давать – на практике приводит к полнейшему абсурду. Группа «неорганизованных» граждан имеет право получить доступ к официальным документам(коллективный запрос), а граждане, объединившиеся на основании Закона в общественную организацию – юридическое лицо, уже не могут.
Додано:
21 липня 2008, 18:20
Лука
Пожалуй, к анализу «в контексте» можно было бы присовокупить -1. ч.1 ст.36 Конституции Украины – «Громадяни України мають право на свободу об’єднання у політичні партії та громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних і інших інтересів….»2. ч.2 ст.34 Конституции Украины – «Кожен має право збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір».
Додано:
21 липня 2008, 18:22
Лука
Хотел что-то добавить про «верховенство закона» и «верховенство права», да забыл к чему …