Форум

Інформаційний ресурс

Спадок від татуся разом з кредитом?

Номер повідомлення:#1


Повідомлення tifani86 » 02 жовтня 2009, 14:35

Добридень шановні юристи! Звертаюсь до ВАС за допомогою. У 2006 році батько вирішив купити квартиру, для чого в банку взяв іпотечний кредит строком на 15 років. Кредит сплачував завжди своєчасно. Минулого місяця батько помер, а мені у спадок залишив квартиру та кредит. Отже питання: чи можу я прийняти спадок так, щоб сплачувати тіло кредиту, а відсотки не платити? Чи можливо якось домовитись з банком? Дякую.
tifani86
 

Номер повідомлення:#2


Повідомлення Patrick » 04 жовтня 2009, 17:50

Перш за все переірте терміново договір страхування життя. При іпотечному кредитуванні він завжди укладається з Позичальником. Можливо сума страхової виплати повністю закриє заборгованість по кредиту. Але це потрібно зробити терміново, оскільки там строки для повідомлення СК.Далі. Відповідно до вимог Цивільного кодексу спадкоємець відповідає по боргах спадкодавця тільки в межах отриманого спадкового майна. Навряд ві домовитесь з банком про зупиненя нарахування відсотків, але на всяк випадок уважно ознайомтесь з кредитним договором на предмет наявності обставин, коли зупиняєтся нарахування процентів. Крім того, після отримання свідоцтва на спадщину, Ви яка спадкоємець (в разі неможливості зупинити нарахування відсотків, можете звернутись в суд до Банку про розірвання кредитного договору у звязку зі смертю позичальника. Але тоді Ви повинні будту відразу погасити всю суму заборгованості, а в разу неможливості стягнення всієї суми заборгованості пройде за рахунок заставленого майна...Однак, з таких важливих питань радж Вам звертатися до адвокатів особисто, а не знаходити питання на форумах від незнайомих Вам людей, які не відповідаюсь за свої поради :)))
Patrick
 

Номер повідомлення:#3


Повідомлення tifani86 » 05 жовтня 2009, 13:34

Дуже дякую - я скористаюсь Вашою порадою!
tifani86
 

Номер повідомлення:#4


Повідомлення Sashulj » 19 жовтня 2009, 13:30

Шановні колеги, підкажіть вихід із ситуації: за життя один власник майна виділив свою частку судом, після смерті була прийнята спадщина, але не зареєстрована в БТІ. Для продажу цього майна другий власник взяв довідку БТІ, у якій вказано, що він являється власником 1/1. Після продажу може другий власник претендувати на свою частину, яка не зареєстрована в БТІ? І якщо да, то який вихід із ситуації?
Sashulj
 
Повідомлення: 20
З нами з: 16 липня 2009, 18:19
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 0 раз.


Повернутись в Обговорення юридичної практики

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів