Форум

Інформаційний ресурс

Аттестация бухгалтера на присвоение 2 категории после декретного отпуска.

Аттестация бухгалтера на присвоение 2 категории после декретного отпуска.

Номер повідомлення:#1


Повідомлення Pautina » 25 квітня 2012, 19:46

Привет всем. Давно не заходил к Вам и вот настало время обратится за помощью. Все кто помнят меня не злым добрым словом - прошу помощи.
Интересует такой вопрос:
Женщина была 3 года в декретном отпуске, вернулась в декабре прошлого года. Стаж работы бухгалтером 8 лет. Что говорит закон по этому поводу, сколько должно пройти времени для аттестации, влияет ли стаж или может еще есть какие-то нюансы. Розталкуйте подробно, пожалуйста.
Аватар користувача
Pautina
Администратор
 
Повідомлення: 234
З нами з: 17 лютого 2011, 23:48
Дякував (ла): 13 раз.
Подякували: 134 раз.

Re: Аттестация бухгалтера на присвоение 2 категории после декретного отпуска.

Номер повідомлення:#2


Повідомлення VITAminka » 25 квітня 2012, 21:02

За эти три года декрета у нее шел полноценный стаж по специальности - все равно, что она все это время работала - это по трудовому кодексу (КЗоТ).
А вот по поводу аттестации - мало информации, сейчас посмотрю что-нить интересное.
Вот здесь аттестация обсуждается: http://pro1c.org.ua/index.php?showtopic=2998
Я живу, как положено, а положено у меня на всё!!!
Аватар користувача
VITAminka
 
Повідомлення: 7034
З нами з: 21 травня 2009, 18:38
Дякував (ла): 811 раз.
Подякували: 2560 раз.

Re: Аттестация бухгалтера на присвоение 2 категории после декретного отпуска.

Номер повідомлення:#3


Повідомлення Pautina » 26 квітня 2012, 10:17

Информация ценная, спасибо, но все-таки, как быть аттестацией, как подтвердить аттестацию, кому давать заявку?
Аватар користувача
Pautina
Администратор
 
Повідомлення: 234
З нами з: 17 лютого 2011, 23:48
Дякував (ла): 13 раз.
Подякували: 134 раз.

Re: Аттестация бухгалтера на присвоение 2 категории после декретного отпуска.

Номер повідомлення:#4


Повідомлення VITAminka » 26 квітня 2012, 12:18

Pautina написав:Информация ценная, спасибо, но все-таки, как быть аттестацией, как подтвердить аттестацию, кому давать заявку?

о том как и кому - есть в ссылке. привожу текст:
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
04.08.2010 N 713/13/84-10

Депутату Жовтневої
районної у м. Харкові
ради п'ятого скликання
Летюку О.І.
вул. Полтавський шлях, 11
м. Харків, 61012
Про атестацію бухгалтерів
У Департаменті з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці розглянуто Ваш лист щодо атестації бухгалтерів і в межах компетенції повідомляється.
Основними нормативними актами, якими встановлено порядок проведення атестації, є постанова Ради Міністрів СРСР від 26.07.73 N 531 "Про проведення атестації керівних, інженерно-технічних працівників та інших фахівців підприємств і організацій промисловості, будівництва, сільського господарства, транспорту і зв'язку" та Положення про порядок проведення атестації керівних, інженерно-технічних працівників та інших фахівців підприємств і організацій промисловості, будівництва, сільського господарства, транспорту і зв'язку, затверджене постановою Державного комітету Ради Міністрів СРСР з науки і техніки та Державного комітету Ради Міністрів СРСР з питань праці та заробітної плати від 05.10.73 N 470/267 (зі змінами, затвердженими постановою Державного комітету з науки і техніки та Державного комітету з питань праці та заробітної плати СРСР від 22.10.79 N 528/445 та від 14.11.86 N 486/489) .
Типовий перелік посад керівних, інженерно-технічних працівників та інших фахівців промисловості, будівництва, сільського господарства, транспорту і зв'язку та інших галузей народного господарства, що підлягають атестації відповідно до постанови Ради Міністрів СРСР від 26 липня 1973 р., затверджений постановою Держкомітету СРСР з науки і техніки та Держкомпраці СРСР від 22 жовтня 1979 р.
Зазначені нормативні акти колишнього Радянського Союзу діють відповідно до Постанови Верховної Ради "Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства СРСР".
Основним завданням атестації є оцінка професійної кваліфікації і ділових якостей працівника на основі об'єктивних, обґрунтованих критеріїв, виходячи з результатів його роботи, з метою визначення можливостей професійного і посадового росту.
Рішення про проведення атестації вправі приймати міністерство, інший центральний орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, інший власник.
Для проведення атестації керівник підприємства, організації наказом призначає атестаційну комісію (голову, секретаря і членів комісії з числа керівних працівників і висококваліфікованих фахівців). До складу комісії включаються також представники профспілкової організації.
Атестація проводиться один раз в три - п'ять років. Конкретні строки, а також графік проведення атестації визначаються керівником підприємства (організації) за погодженням з профспілковим органом і доводяться до відома працівників, що атестуються. При цьому до чергової атестації не включаються особи, що працювали на посаді, яку займають, менше одного року; молоді спеціалісти в період строку обов'язкової роботи після закінчення навчального закладу, вагітні жінки, та жінки, що мають дітей до одного року.
Детально порядок проведення атестації може регламентуватися локальним нормативним актом, що може бути прийнятий на підприємстві як додаток до колективного договору чи затверджений власником за погодженням з профспілковим органом.
Атестаційна комісія на підставі поданих даних, за наявності не менше 2/3 її членів таємним або відкритим голосуванням дає одну з таких оцінок професійної кваліфікації і ділових якостей працівника: відповідає займаній посаді; відповідає займаній посаді за умови виконання рекомендацій комісії з повторною атестацією через рік; не відповідає займаній посаді.
Оцінка діяльності працівників, що пройшли атестацію, і прийняті щодо них рекомендації атестаційної комісії заносяться до атестаційного листа встановленої форми. Атестаційний лист підписується головою, секретарем і членами атестаційної комісії, що брали участь у голосуванні. Атестаційний лист і відгук (характеристика) зберігаються в особистій справі працівника.
Результати атестації повідомляються працівнику безпосередньо після голосування. Матеріали атестації передаються керівнику підприємства, організації для прийняття рішення.
При проведенні атестації бухгалтерів необхідно керуватися чинним законодавством та Випуском 1 "Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності" Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.2004 N 336.
Атестаційна комісія може вносити рекомендації керівництву щодо заохочення окремих працівників за досягнуті успіхи в роботі, включення до кадрового резерву, направлення на підвищення кваліфікації або перепідготовку тощо.
Враховуючи вищезазначене, на підприємстві, установі чи організації атестація проводиться з метою встановлення професійної кваліфікації і ділових якостей працівника для визначення можливостей професійного та посадового росту.
Рішення атестаційної комісії може бути оскаржене в комісії по трудових спорах, а у разі її відсутності в установі - безпосередньо в судовому порядку.
Відповідно до пунктів 10, 11 Загальних положень розділу 1 "Професії керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців" зазначеного Довідника кваліфікаційні категорії підвищуються насамперед тим працівникам, які успішно виконують посадові завдання та обов'язки, творчо і сумлінно ставляться до службових доручень і вимог посадових інструкцій. Присвоєння і підвищення кваліфікаційних категорій працівникам здійснюють комісії з проведення кваліфікаційної атестації.
Особи, які не мають відповідної освіти або стажу роботи, встановлених кваліфікаційними вимогами, але мають достатній практичний досвід та успішно виконують у повному обсязі покладені на них завдання та обов'язки, можуть бути, як виняток, залишені на займаній посаді або призначені на відповідні посади за рекомендацією атестаційної комісії.
Відповідно до зазначеного Випуску для професійної назви роботи "бухгалтер I категорії" передбачені такі кваліфікаційні вимоги: "базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст), стаж роботи за професією бухгалтера II категорії - не менше 1 року", для бухгалтера II категорії: "базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст), стаж роботи за професією бухгалтера - не менше 1 року", для бухгалтера: "базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст); для бакалавра - без вимог до стажу роботи, молодшого спеціаліста - стаж роботи на посаді технічного службовця у галузях фінансової діяльності, роботи з базами даних, статистики, бухгалтерського обліку - не менше 1 року".
Отже, у разі відсутності відповідної освіти працівник підприємства, як виняток, може займати посаду бухгалтера II категорії при стажі роботи на посаді бухгалтера не менше 1 року, та наявності рішення атестаційної комісії із рекомендацією про присвоєння чергової кваліфікаційної категорії, якщо відповідна вакантна посада є в штатному розписі підприємства.
Директор Департаменту О.Товстенко
Я живу, как положено, а положено у меня на всё!!!
Аватар користувача
VITAminka
 
Повідомлення: 7034
З нами з: 21 травня 2009, 18:38
Дякував (ла): 811 раз.
Подякували: 2560 раз.

Re: Аттестация бухгалтера на присвоение 2 категории после декретного отпуска.

Номер повідомлення:#5


Повідомлення Pautina » 28 квітня 2012, 11:12

Немного уточнил вопрос, теперь задаю Вам. Имеет ли значение время после декретного отпуска на присвоение бухгалтера второй категории. В законе сказано, что человек должен находится на должности не менее года. Прошу дать четко выраженный ответ, возможно цитату с закона. Я так понимаю, что стажа должно быть не менее года, и не должно влиять сколько времени прошло после декретного отпуска, но люди которые там сидят-боятся подавать заявку. Нужно точное подтверждение законом.
Заранее спасибо.
Аватар користувача
Pautina
Администратор
 
Повідомлення: 234
З нами з: 17 лютого 2011, 23:48
Дякував (ла): 13 раз.
Подякували: 134 раз.

Re: Аттестация бухгалтера на присвоение 2 категории после декретного отпуска.

Номер повідомлення:#6


Повідомлення igor » 03 травня 2012, 14:05

По перше вам надали НПА потрібно прочитати на кого вони розповсюджуються.
По друге потрібно знати на особа працює
По третє для чого це взагалі потрібно
Основними нормативними актами, якими встановлено порядок проведення атестації, є постанова Ради Міністрів СРСР від 26 липня 1973 р. N 531 "Про проведення атестації керівних, інженерно-технічних працівників та інших спеціалістів підприємств і організацій промисловості, будівництва, сільського господарства, транспорту і зв'язку" та Положення про проведення атестації керівних, інженерно-технічних працівників та інших спеціалістів підприємств і організацій промисловості, будівництва, сільського господарства, транспорту і зв'язку, затверджене постановою Державного комітету Ради Міністрів СРСР з науки і техніки та Державного комітету Ради Міністрів СРСР з питань праці та заробітної плати від 5 жовтня 1973 р. N 420/267 (зі змінами, затвердженими постановою Державного комітету з науки і техніки та Державного комітету з питань праці та заробітної плати СРСР від 22 жовтня 1979 р. N 528/445 та від 14 листопада 1986 р. N 486/489).

Типовий перелік посад керівних, інженерно-технічних працівників та інших спеціалістів промисловості, будівництва, сільського господарства, транспорту і зв'язку та інших галузей народного господарства, що підлягають атестації відповідно до постанови Ради Міністрів СРСР від 26 липня 1973 р., затверджений постановою Держкомітету СРСР з науки і техніки та Держкомпраці СРСР від 22 жовтня 1979 р. № 528/445, за погодженням з ВЦРПС. (Зазначені нормативні акти діють відповідно до Постанови Верховної Ради "Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства СРСР" від 12 вересня 1991 р. № 1545).
Порядок проведення атестації деяких категорій працівників визначений також іншими чинними нормативно-правовими актами:

- постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення
про атестацію наукових працівників» від 13.08.1999 № 1475;
- постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення атестації працівників керівного складу державних підприємств» від 27.08.1999 року № 1571;
- постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про проведення атестації державних службовців» від 28.12.2000 № 1922 (із змінами);
- наказ Міністерства освіти України «Про затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників України» від 20.08.1993 № 310 (із змінами);
- наказ Міністерства транспорту України «Про затвердження положення про порядок проведення атестації керівних, інженерно-технічних працівників та інших спеціалістів підприємств і організацій залізничного транспорту України» від 16.04.1996 № 127;
- наказ Міністерства культури і туризму України «Про затвердження Положення про проведення атестації працівників підприємств, установ, організацій та закладів галузі культури» від 16.07.2007 № 44 (із змінами);
• - наказ Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту «Про затвердження Порядку атестації працівників центрів соціально-психологічної допомоги, центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями, соціальних гуртожитків для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, соціальних центрів матері та дитини, центрів для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді» від 22.04.2008 № 1695;

- постанова правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України «Про запровадження атестації працівників виконавчої дирекції Фонду та її робочих органів» від 12.07.2007 № 44 тощо.
igor
 
Повідомлення: 6231
З нами з: 01 вересня 2006, 12:00
Дякував (ла): 983 раз.
Подякували: 3089 раз.

Re: Аттестация бухгалтера на присвоение 2 категории после декретного отпуска.

Номер повідомлення:#7


Повідомлення VITAminka » 03 травня 2012, 16:50

Pautina написав:Немного уточнил вопрос, теперь задаю Вам. Имеет ли значение время после декретного отпуска на присвоение бухгалтера второй категории. В законе сказано, что человек должен находится на должности не менее года. Прошу дать четко выраженный ответ, возможно цитату с закона. Я так понимаю, что стажа должно быть не менее года, и не должно влиять сколько времени прошло после декретного отпуска, но люди которые там сидят-боятся подавать заявку. Нужно точное подтверждение законом.
Заранее спасибо.

не совсем поняла вопрос: какое время после декретного отпуска?
для начала нужно определиться: что Вы подразумеваете под декретным отпуском?
женщина была официально оформлена (с записью в трудовой) и не увольняясь вышла в отпуск по уходу за ребенком до 3 лет (это правильное название "декретного" отпуска)? а потом снова вышла на работу - официально, с оформлением соот. приказов?
Кодекс законов о труде:
Стаття 179. Відпустки у зв'язку з вагітністю, пологами і для догляду за дитиною

За бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з виплатою за ці періоди допомоги відповідно до законодавства.

Стаття 181. Порядок надання відпустки для догляду за дитиною і зарахування її до стажу роботи

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереження заробітної плати (частини третя та шоста статті 179 цього Кодексу) надаються за заявою жінки або осіб, зазначених у частині сьомій статті 179 цього Кодексу, повністю або частково в межах установленого періоду та оформляються наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереження заробітної плати (частини третя та шоста статті 179 цього Кодексу) зараховуються як до загального, так і до безперервного стажу роботи і до стажу роботи за спеціальністю. Час відпусток, зазначених у цій статті, до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку, не зараховується.

если женщина официально трудоустроена (оформлена), она имеет право взять "декретный" отпуск (отпуск до уходу за ребенком до 3 лет). за время отпуска (до достижения 3 лет ребенком) за женщиной сохраняется место работы, идет трудовой стаж, стаж по специальности и выплаичвается пособие в размере стредней зар.платы.

когда ребенку исполнилось 3 года женщина должна выйти на работу и работать как обычно (полноценная трудовая деятельность с зарплатой, стажем и всем остальным). возможно, что для аттестации не будет учитываться стаж, который шел у женщины за время нахождения ею в декретном отпуске (хотя из норм должен).
Я живу, как положено, а положено у меня на всё!!!
Аватар користувача
VITAminka
 
Повідомлення: 7034
З нами з: 21 травня 2009, 18:38
Дякував (ла): 811 раз.
Подякували: 2560 раз.

Re: Аттестация бухгалтера на присвоение 2 категории после декретного отпуска.

Номер повідомлення:#8


Повідомлення Pautina » 14 травня 2012, 21:56

Нашел пару статей, которые более точно рассказывают о проведении аттестационной комиссии:
І. Підстави проведення атестації працівників юридичних служб
Відповідно до вимог чинного законодавства всі працівники повинні підвищувати професійну кваліфікацію. Кваліфікаційні категорії підвищуються насамперед тим працівникам, які успішно виконують посадові завдання та обов'язки, творчо і сумлінно ставляться до службових доручень і вимог посадових інструкцій. Присвоєння і підвищення кваліфікаційних категорій працівникам здійснюють комісії з проведення кваліфікаційної атестації (п.п. 9-10 Загальних положень Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.2004 № 336).
Для юрисконсультів встановлені такі кваліфікаційні категорії та кваліфікаційні вимоги:
• - провідний юрисконсульт: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за професією юрисконсульта I категорії - не менше 2 років.
• - юрисконсульт I категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст); для магістра - без вимог до стажу роботи, спеціаліста - стаж роботи за професією юрисконсульта II категорії - не менше 2 років.
• - юрисконсульт II категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст). Стаж роботи за професією юрисконсульта - не менше 1 року.
• - юрисконсульт: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст) без вимог до стажу роботи (Кваліфікаційні характеристики: Професіонали: Юрисконсульт, Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників).
Проведення атестації працівників, в тому числі і юрисконсультів, повинно грунтуватись на законних підставах. На жаль, чинним законодавством не передбачено чіткого загального порядку проведення атестації працівників. Є нормативно-правові акти, які визначають порядок проведення атестації працівників окремих галузей або окремих категорій (культури, транспорту, наукових та педагогічних працівників).
Основними нормативними актами, якими встановлено порядок проведення атестації, є постанова Ради Міністрів СРСР від 26 липня 1973 р. N 531 "Про проведення атестації керівних, інженерно-технічних працівників та інших спеціалістів підприємств і організацій промисловості, будівництва, сільського господарства, транспорту і зв'язку" та Положення про проведення атестації керівних, інженерно-технічних працівників та інших спеціалістів підприємств і організацій промисловості, будівництва, сільського господарства, транспорту і зв'язку, затверджене постановою Державного комітету Ради Міністрів СРСР з науки і техніки та Державного комітету Ради Міністрів СРСР з питань праці та заробітної плати від 5 жовтня 1973 р. N 420/267 (зі змінами, затвердженими постановою Державного комітету з науки і техніки та Державного комітету з питань праці та заробітної плати СРСР від 22 жовтня 1979 р. N 528/445 та від 14 листопада 1986 р. N 486/489).
Типовий перелік посад керівних, інженерно-технічних працівників та інших спеціалістів промисловості, будівництва, сільського господарства, транспорту і зв'язку та інших галузей народного господарства, що підлягають атестації відповідно до постанови Ради Міністрів СРСР від 26 липня 1973 р., затверджений постановою Держкомітету СРСР з науки і техніки та Держкомпраці СРСР від 22 жовтня 1979 р. № 528/445, за погодженням з ВЦРПС. (Зазначені нормативні акти діють відповідно до Постанови Верховної Ради "Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства СРСР" від 12 вересня 1991 р. № 1545).
Порядок проведення атестації деяких категорій працівників визначений також іншими чинними нормативно-правовими актами:
• - постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення
про атестацію наукових працівників» від 13.08.1999 № 1475;
• - постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення атестації працівників керівного складу державних підприємств» від 27.08.1999 року № 1571;
• - постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про проведення атестації державних службовців» від 28.12.2000 № 1922 (із змінами);
• - наказ Міністерства освіти України «Про затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників України» від 20.08.1993 № 310 (із змінами);
• - наказ Міністерства транспорту України «Про затвердження положення про порядок проведення атестації керівних, інженерно-технічних працівників та інших спеціалістів підприємств і організацій залізничного транспорту України» від 16.04.1996 № 127;
• - наказ Міністерства культури і туризму України «Про затвердження Положення про проведення атестації працівників підприємств, установ, організацій та закладів галузі культури» від 16.07.2007 № 44 (із змінами);
• - наказ Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту «Про затвердження Порядку атестації працівників центрів соціально-психологічної допомоги, центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями, соціальних гуртожитків для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, соціальних центрів матері та дитини, центрів для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді» від 22.04.2008 № 1695;
• - постанова правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України «Про запровадження атестації працівників виконавчої дирекції Фонду та її робочих органів» від 12.07.2007 № 44 тощо.
Окремі із названих нормативно-правових актів поширюються лише на спеціалістів певної категорії (педагогічні, наукові працівники) і визначають порядок їх атестації. Інші акти, поряд з визначенням порядку проведення атестації працівників певної спеціальності, передбачають обов'язковість даного порядку і для посад (професій), загальних для всіх закладів (напр., щодо підприємств і організацій залізничного транспорту, закладів культури) або є загальними для всіх працівників (за винятком тих посад, які відносяться до державної служби) (щодо соціальних працівників, працівників виконавчої дирекції Фонду).
Виходячи із основного завдання юридичної служби - організація правової роботи, спрямованої на правильне застосування, неухильне дотримання та запобігання невиконанню вимог законодавства, інших нормативних актів органом виконавчої влади, підприємством, їх керівниками та працівниками під час виконання покладених на них завдань і функціональних обов'язків, а також представлення інтересів органу виконавчої влади, підприємства в судах, визначеного Загальним положенням про юридичну службу міністерства, іншого органу виконавчої влади, державного підприємства, установи, організації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.11.2008 № 1040 (далі - Загальне положення), та невизначеності в чинному законодавстві, питання присвоєння і підвищення кваліфікаційних категорій працівникам юридичних служб вимагає детального вивчення.
На основі аналізу вищенаведених актів законодавства можна зробити висновки про те, що всі вони базуються та розроблені відповідно до вказаних вище актів радянського періоду. Основні положення проведення атестації (вид атестації; періодичність проведення; перелік осіб, які підлягають атестації; перелік осіб, які не підлягають атестації; підстави проведення атестації; склад та повноваженгя атестаційної комісії; організація та проведення атестації; виконання рішень атестаційної комісії тощо) є майже ідентичними з врахуванням специфіки роботи в тій чи іншій галузі.
ІІ. Основні положення проведення атестації працівників
Оцінювання ділових якостей працівника здійснюється переважно у формі атестації. Атестація працівників - найважливіша складова системи роботи з кадрами, з допомогою якої керівник має змогу вдосконалювати кадровий склад підприємства, установи чи організації.
Атестація - процедура визначення рівня, кваліфікації знань, практичних навиків, ділових якостей працівників і встановлення їх відповідності (не відповідності) робочим місцям, посадам, які вони займають, виявлення їх потенціальних можливостей. Мета атестації - раціональне розміщення працівників, ефективне використання їх знань, навичок, умінь, об'єктивна оцінка професійної кваліфікації і ділових якостей працівників, на основі обґрунтованих критеріїв, виходячи з результатів їх роботи, для визначення можливостей їх професійного і посадового росту.
Організаційно проведення атестації оформлюється відповідним наказом. Цим атестації надається офіційний статус. Її результати використовуються для прийняття організаційних рішень відносно конкретного працівника. Отже, атестація - це документально оформлений результат оцінювання працівника.
Як правило, атестації підлягають працівники, які пропрацювали більше одного року. Атестація керівних працівників, призначення і звільнення яких з посади здійснюється вищестоящими органами, проводиться в атестаційних комісіях при цих органах управління. Атестація працівників нечисленних підприємств, установ, організацій здійснюється при вищому за підпорядкованістю органові управління.
Атестації не підлягають:
- працівники, які працюють на займаній посаді, що підлягає
атестації, менше ніж один рік;
- працівники, які працюють на посаді менше одного року після
підвищення кваліфікації;
- молоді спеціалісти в період строку обов'язкової роботи за
розподілом після закінчення навчальних закладів;
- працівники, які працюють за сумісництвом;
Працівники, які працюють на умовах строкового трудового договору, та вагітні жінки проходять атестацію за власним бажанням.
Жінки, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, а також інші особи, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною, проходять атестацію не раніше ніж через рік після виходу на роботу.
Атестація повинна проводитися планово (раз в 3-5 років). Вона охоплює такі етапи:
• - підготовчий;
• - саму атестацію;
• - використання результатів атестації.
На підготовчому етапі вирішується питання щодо проведення атестації, строків її проведення, складаються списки працівників, які підлягають атестації, визначається кількісний склад атестаційної комісії (5-6 осіб). Усі ці документи оформлюються наказом по підприємству.
Атестація працівників поділяється на чергову та позачергову.
Чергова атестація проводиться один раз на три-п'ять років.
Позачергова атестація проводиться не раніше як через рік з дня попередньої атестації для працівників, які: повинні пройти повторну атестацію після прийняття рішення попередньою атестаційною комісією про відповідність займаній посаді за умови виконання рекомендацій щодо підвищення кваліфікації певного фахового напряму.
Строки, графік проведення атестації, перелік орієнтовних питань, що виносяться на атестацію, затверджуються керівником підприємства та узгоджується з відповідним профспілковим органом і доводяться до відома працівників, які підлягають атестації, не пізніше ніж за місяць до її початку.
Атестація працівників проводиться атестаційною комісією, що створюється при підприємстві, установі, організації. Кількісний та персональний склад атестаційної комісії затверджується наказом керівника за погодженням з профспілковим комітетом (якщо такий є).
Атестаційна комісія складається з голови, секретаря, членів комісії (керівні працівники, провідні спеціалісти різних структурних підрозділів, представники профспілок). Головою атестаційної комісії, як правило, призначається керівник або один із заступників керівника відповідного підприємства.
Склад комісії повинен забезпечувати об'єктивний розгляд та професіональну оцінку роботи, професійних та організаційних якостей працівника, який атестується, принциповий підхід у підготовці рекомендацій щодо подальшого використання його досвіду і знань на займаній посаді.
Атестація працівників, які входять до складу атестаційної комісії, передує атестації інших працівників або вони проходять атестацію в цій комісії на загальних підставах (в цьому випадку вони не беруть участі у голосуванні).
Матеріали в атестаційну комісію для проведення атестації подаються за два тижні до атестації. Це найчастіше атестаційний лист і відзив-характеристика.
Атестаційний лист готує кадрова служба. Він містить об'єктивну інформацію про працівника: освіта, стаж роботи за спеціальністю, на підприємстві, на посаді тощо.
У відзиві-характеристиці узагальнені результати оцінювання діяльності працівника, оцінювання його безпосереднім керівником, дається всебічна й об'єктивна оцінка результатів його праці з урахуванням функціональних обов'язків, досвіду роботи, професійної компетентності, а також висловлюються необхідні рекомендації щодо підвищення ефективності його роботи. Характеристика підписується керівником структурного підрозділу або керівником підприємства, установи, організації.
Працівник, який атестується, повинен бути ознайомлений зі своєю характеристикою (під підпис) не пізніше ніж за два тижні до початку атестації, при цьому він може висловити згоду чи незгоду зі змістом характеристики.
Працівник може подати до атестаційної комісії документи, що засвідчують зростання його фахового і кваліфікаційного рівня.
На засідання комісії запрошуються працівник, який атестується, та його безпосередній керівник. У разі відсутності працівника на засіданні атестаційної комісії без поважних причин комісія вправі провести атестацію без нього.
Атестаційна комісія на засіданні розглядає подані їй матеріали і заслуховує повідомлення керівника структурного підрозділу, а за відсутності структурного підрозділу - керівника підприємства, установи, організації про роботу працівника, який атестується, а також заслуховує самого працівника.
В обов'язковому порядку щодо кожного працівника, який атестується, ведеться протокол засідання атестаційної комісії.
Атестаційна комісія на підставі всіх даних, за наявності не менше 2/3 її членів, таємним або відкритим голосуванням (за визначенням комісії перед початком роботи) дає одну з таких оцінок професійної кваліфікації і ділових якостей працівника:
- відповідає займаній посаді;
- відповідає займаній посаді за умови поліпшення роботи і виконання рекомендацій комісії з повторною атестацією через рік;
- не відповідає займаній посаді.
Крім того, атестаційна комісія може рекомендувати керівництву підприємства здійснити заохочення окремих працівників за досягнуті успіхи в роботі, включення до кадрового резерву, на заняття більш високої посади, направлення на підвищення кваліфікації або перепідготовку тощо.
В разі прийняття рішення про невідповідність працівника займаній посаді комісія вносить пропозиції щодо переведення його на іншу посаду, яка відповідає рівню його кваліфікації, або звільнення з роботи.
Результати голосування визначаються за більшістю голосів членів атестаційної комісії. При рівності голосів в оцінці професійної кваліфікації і ділових якостей працівника він визнається атестованим (тобто відповідає займаній посаді).
Результати голосування заносяться до атестаційного листа. Атестаційний лист підписується головою, секретарем та членами комісії, які брали участь у засіданні.
Рішення атестаційної комісії доводиться до відома працівника, який атестується, безпосередньо після підбиття підсумків голосування (працівник розписується в атестаційному листі).
Атестаційний лист і характеристика працівника, який пройшов атестацію, зберігаються в його особовій справі.
Матеріали атестації передаються керівнику для прийняття рішення. За результатами атестації видається наказ у строк не пізніше двох місяців з дня її проведення. Період тимчасової непрацездатності працівника, а також перебування його у відпустці не зараховуються у двомісячний строк.
За цей період керівник вирішує питання про заохочення працівників, які успішно пройшли атестацію, а в окремих випадках (при оцінці працівника як "не відповідає займаній посаді") про переведення на іншу роботу за згодою працівника або звільнення його з роботи.
Після закінчення вказаного строку переведення працівника на іншу роботу чи звільнення його за результатами атестації не допускається.
Трудові спори, пов'язані з результатами атестації працівників, розглядаються згідно з чинним законодавством України про порядок розгляду індивідуальних трудових спорів.
Вищевказані положення щодо порядку проведення атестації працівників є типовими, як правило, однаковими для проведення атестації працівників різних галузей, та наведені на підставі аналізу існуючих чинних нормативно-правових актів з питань проведення атестації.
ІІІ. Особливості проведення атестації працівників юридичних служб
Під час проведення атестації працівників юридичних служб виникає проблема щодо залучення висококваліфікованих спеціалістів до складу атестаційної комісії, оскільки на невеликих підприємствах, в установах, організаціях, найчастіше введена одна посада юрисконсульта відповідної категорії. П. 23 Загального положення передбачає залучення представника Міністерства юстиції України лише для проведення атестації керівників юридичних служб міністерств, інших центральних органів виконавчої влади. Щодо атестації працівників юридичних служб територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, урядового органу в системі міністерства, підприємств, установ, організацій, то такої вимоги немає. Виходячи з того, що відповідно до Положення про про Головне управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головні управління юстиції в областях, м.м. Києві та Севастополі та Положення про районні, районні у містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні управління юстиції, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 14.02.2007р. №47/5 (із змінами), працівники управлінь юстиції здійснюють перевірки стану правової роботи, проводять підвищення кваліфікації працівників юридичних служб місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій, то керівник підприємства, установи, організації, вважаючи за необхідне, залучає представника територіального управління юстиції до складу атестаційної комісії, за згодою останнього. Крім того, оскільки керівники юридичних служб територіальних (місцевих, регіональних) органів міністерства, іншого органу виконавчої влади, урядового органу та його територіальних органів призначаються на посаду за погодженням з керівниками юридичних служб відповідних міністерств, інших органів виконавчої влади (ч. 2 п. 22 Загального положення), то керівники юридичних служб відповідних міністерств, інших органів виконавчої влади також можуть входити до складу атестаційної комісії.
Перелік орієнтовних питань, що виносяться на атестацію юрисконсультів, може бути розроблений на підставі положень випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.2004 № 336, де визначено завдання та обов'язки, вимоги до знань юрисконсульта, а також Загального положення, яким врегульовано питання діяльності юридичної служби.

И есть второй документ (лист), можно ли на основании этого письма, представить его как доказательство, провести аттестацию бухгалтера и если можно, то как правильно составить заявку:
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
N 18-91 від 14.02.2002
Щодо кваліфікаційних вимог для бухгалтера
Управління політики оплати праці Міністерства праці та соціальної політики України розглянуло <...> лист <...> і повідомляє.
Відповідно до кваліфікаційних характеристик працівників бухгалтерського обліку, затверджених 28.12.2001 р. Мінпраці за погодженням 28.11.2001 р. з Мінфіном, для зайняття посади бухгалтера висуваються наступні кваліфікаційні вимоги: базова вища освіта відповідного напряму підготовки (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта і стаж роботи з за професіями технічного службовця у галузях фінансової діяльності, роботи з базами даних, статистики, бухгалтерського обліку не менше 1 року. Зазначені типові кваліфікаційні характеристики посад головного бухгалтера, бухгалтера (з дипломом спеціаліста), бухгалтера, касира (на підприємстві, в установі, організації), обліковця надруковані в газеті "Праця і зарплата" N 4 (296), січень 2002 року.
Відповідно до загальних положень Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (випуск 1), затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 16 лютого 1998 року N 24, особи, які не мають професійної освіти або стажу роботи, що встановлені кваліфікаційними вимогами, але мають достатній практичний досвід і якісно та в повному обсязі виконують доручені роботи, у виняткових випадках можуть бути зараховані (призначені) на відповідні роботи (посади). Присвоєння і підвищення кваліфікаційних розрядів (категорій) працівникам здійснюють комісії з проведення кваліфікаційної атестації. У разі виявленої невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації роботодавець може розірвати з працівником трудовий договір.
Заступник начальника Управління
політики оплати праці, начальник відділу В.Сова
"Податки та бухгалтерський облік",
N 27, 04.04.2002

Или может есть еще-какие-то документы разрешающие подать заявку на аттестацию. Комиссия будет создана на днях, для аттестации одного бухгалтера, хочется и этого человек включить в список, для прохождения аттестации. Бухгалтер устроен официально, все документально оформлено все в порядке, только возникли трудности с прохождением аттестации после декретного отпуска.
Аватар користувача
Pautina
Администратор
 
Повідомлення: 234
З нами з: 17 лютого 2011, 23:48
Дякував (ла): 13 раз.
Подякували: 134 раз.


Повернутись в Загальний Форум

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Yandex [Bot]