Сторінка 1 з 1

ПовідомленняДодано: 12 березня 2009, 14:45
Сашенька
Чи можна подарувати картиру яка перебуває в іпотеці та є заборона на її відчуження за згодою банка? Квартира є спільною сумісною власністю подружжя (прававстановлюючі документи видані на чоловіка) і чоловік дарує її дружині.

ПовідомленняДодано: 12 березня 2009, 15:49
Nonna
дарите,Сашенька, дарите....

ПовідомленняДодано: 12 березня 2009, 16:06
Юрий Винедиктович
про частку дружини у спільній сумісній не забудьте!Шоб він її собі вдруге не подарував!

ПовідомленняДодано: 12 березня 2009, 19:56
slip
Цікаво, А заборона на відчуження?

ПовідомленняДодано: 13 вересня 2010, 21:52
risa
Доброго вечора! Яка Ваша думка:Власник квартири, яка є предметом іпотеки, є майновим поручителем в забезпечення зобов’язань третіх осіб. Бажає подарувати цю квартиру своїй матері. Матері відомо, що дана квартира перебуває під забороною. Банк дає згоду на відчуження квартири без зняття заборони, керуючись ст. 23 Закону України «Про іпотеку». Ст. 55 Закону України «Про нотаріат» передбачає що в разі наяності заборони, правочин про відчуження майна, обтяженого боргом, посвідчується у разі згоди кредитора і набувача на переведення боргу на набувача.В даному випадку набувач так і залишається майновим поручителем за зобов’язаннями третьої особи.Як в даному випадку перевести борг та укласти договір відчуження предмета іпотеки, оскільки законодавством це питання не урегульовано, чи я помиляюсь?Чи обов’язково в даному випадку переводити борг, чи керуватись виключно ст. 23 ЗУ «Про іпотеку»?

ПовідомленняДодано: 13 вересня 2010, 21:57
Кот
ждите пока третьи лица не выполнят обязательства по кредитному договору

ПовідомленняДодано: 13 вересня 2010, 22:17
Кот
Если сильно хочеться:- расторжение ипотечного договора с заявкою банка по форме на снятие запрета с рестра и протокол кредитного комитета внимательно прочитать вместе с доверенностью на директора о его полномочиях и пункте о снятии запрета - сразу договор дарения с мгновенной регистрацией в БТИ- тут же подпись нового владельца на кредитном, где она поручитель и новая ипотека, а соответсвенно запрет на имущество где власник обдаровувана

ПовідомленняДодано: 14 вересня 2010, 00:14
Stonehenge
[QUOTE]Ст. 55 Закону України «Про нотаріат» передбачає що в разі наяності заборони, правочин про відчуження майна, обтяженого боргом, посвідчується у разі згоди кредитора і набувача на переведення боргу на набувача.В даному випадку набувач так і залишається майновим поручителем за зобов’язаннями третьої особи.Як в даному випадку перевести борг та укласти договір відчуження предмета іпотеки, оскільки законодавством це питання не урегульовано, чи я помиляюсь?Чи обов’язково в даному випадку переводити борг, чи керуватись виключно ст. 23 ЗУ «Про іпотеку»?[/QUOTE]Полагаю, согласно ст. 55 Закону України «Про нотаріат» применительно к данному случаю речь пойдёт о переводе долга не по кредитному договору, а только по договору ипотеки, т.е. борг набувача - это обязанность отвечать по долгам 3-го лица в пределах стоимости предмета ипотеки, которую одариваемая получит вместе с правом собственности на предмет ипотеки.

ПовідомленняДодано: 14 вересня 2010, 12:33
risa
Дуже вдячна за консультацію!