Сторінка 1 з 1

ПовідомленняДодано: 04 листопада 2009, 16:57
VB
Фізична особа отримала кредит. Забезпечення - договір іпотеки з майновим поручителем (юр.особа) Боржник помер. Чи припинився договір іпотеки? Вважаю, що спадкоємці боржника,звісно, якщо прийняли спадщину, мають сплатити банку суму боргу на день його смерті. Основне зобов'язання припинилося. Відповідно до ст. 559, 593 ЦК порука, застава припиняються з припиненням основного зобов'язання.Чи має право банк звернути стягнення на заставлене майно? Може у когось в практиці виникала подібна ситуація?

ПовідомленняДодано: 04 листопада 2009, 18:20
Олена
[QUOTE]Чи припинився договір іпотеки? [/QUOTE]А з чого б це ? [QUOTE]Основне зобов'язання припинилося.[/QUOTE] З чого Ви це взяли? Повернення кредиту що нерозривно пов'язане з особою померлого?[QUOTE]Чи має право банк звернути стягнення на заставлене майно? [/QUOTE] якщо спадкоємці, які прийняли спадщину відмовляться виконати зобов'язання банк може розпочати стягнення

ПовідомленняДодано: 04 листопада 2009, 19:13
Олюко
Щоб не втратити своє майно-платити кредит

ПовідомленняДодано: 04 листопада 2009, 19:32
VB
[QUOTE]якщо спадкоємці, які прийняли спадщину відмовляться виконати зобов'язання банк може розпочати стягнення [/QUOTE]Стягнення з майна поручителя? Чи зі спадкового майна? Якщо спадкоємцям вистачить майна (ст.1231 ЦК)За кредитним договором боржник був зобов'язаний повертати гроші, відсотки Щодо спадкоємців - вважаю, що вони зобов'язані повернути тільки борг. Не може мертва людина сплачувати відсотки, бо вона не користується грошима. Неналежного виконання теж немає - немає людини. А ось іпотекодатель поручився своїм майном тільки за зобов`язанням конкретної фіз.особи, а не її спадкоємців.

ПовідомленняДодано: 04 листопада 2009, 19:34
VB
Олюко! Проблема в тім, що у боржника не вистачить майна. Невже майновий поручитель буде віддавати своє майно. А він з кого відшкодує свої збитки?

ПовідомленняДодано: 04 листопада 2009, 19:44
Marysia.
будет платить имущественный поручитель, если т олько наследники не подадут заяву о принятии наследства, тогда они принимают и имущество и долги и по ним отвечают. Но банк- дело тонкое и тут могут быть варианты.

ПовідомленняДодано: 04 листопада 2009, 20:45
Олена
[QUOTE]будет платить имущественный поручитель, если т олько наследники не подадут заяву о принятии наследства, тогда они принимают и имущество и долги и по ним отвечают. [/QUOTE]майновий поручитель буде відповідати або в повній сумі зобов'язання (якщо немає спадкоємців) або в розмірі суми, якої не вистачить від суми продажу спадкового майна (бо спадкоємці спадкують борг лише в розмірі майна, яке отримали).[QUOTE]Неналежного виконання теж немає - немає людини. [/QUOTE] Зобов'язання забезпечується іпотекою не лише на випадок неналежного виконання, а на випадок НЕВИКОНАННЯ (незалежно від обставин)[QUOTE]Невже майновий поручитель буде віддавати своє майно. А він з кого відшкодує свої збитки?[/QUOTE] нема йому з кого відшкодовувати свої збитки. На жаль. Коли заставляєш своє майно треба думати про наслідки, а зараз уже пізно. :-(((

ПовідомленняДодано: 05 листопада 2009, 13:23
annwell
VB, банки в таких випадках себе підстраховують, зобов язуючи іпотекодавця укладати договір страхування від нещасного випадку позичальника банку. Очевидно, у Вашому випадку його не було????????

ПовідомленняДодано: 07 лютого 2011, 18:55
Dali
А якщо помер майновий поручитель? Чи будуть його спадкоємці тоже відповідати цим майном?