Сторінка 1 з 1

ПовідомленняДодано: 30 листопада 2009, 19:18
ВІК
Шановні колеги! Прошу висловитися стосовно податку з доходу при посвідченні купівлі-продажу землі, я маю на увазі нарахування податку виходячи з експертної чи нормативної вартості. Моя точка зору – держмито 1% від продажу, але не нижче експертної грошової, податок з доходу 5% - -- але не нижче нормативної грошової оцінки Держкомзема.Згідно п.11.2.3 п. 11.2 ст.11 Закону „Про податок..”, дохід визначається виходячи з ціни договору, але не менш оціночної вартості майна, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку.Згідно ст.23 З-ну „Про плату за землю” грошова оцінка земельної ділянки проводиться Державним комітетом України по земельних ресурсах. Згідно роз”яснень №3200/7/17-0116 від 19.02.07 ДПА, податок з доходу у випадку продажу землі розраховується з ціни договору, але не менш оціночної вартості майна, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку і зазначається, що цей орган Держкомзем.

ПовідомленняДодано: 30 листопада 2009, 20:40
vitaliy85
нормативна грошова оцінка не передбачена при укладанні купівлі-продажу, з чого ж тоді вираховувати?

ПовідомленняДодано: 30 листопада 2009, 21:02
Добрая фея с топором
ВІК висловлюю свою особисту думку з цього питання:Керуючись Законом України [qoute]Про оцінку земель[qoute] -Грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення може бути нормативною і експертною. При цьому, [U]нормативна грошова оцінка[/U] земельних ділянок проводиться у разі: - визначення розміру земельного податку - визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності - [U][I][B]визначення розміру державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом[/B][/I][/U] - визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва - розробки показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель. експертна грошова оцінка земельних ділянок - результат визначення вартості земельної ділянки та пов'язаних з нею прав оцінювачем (експертом з питань оцінки земельної ділянки) із застосуванням сукупності підходів, методів та оціночних процедур, що забезпечують збір та аналіз даних, проведення розрахунків і оформлення результатів у вигляді звіту[U]Експертна грошова оцінка[/U] земельних ділянок використовується при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок та прав на них.[B][I][U]Моя точка зору – держмито 1% від суми договору, але не нижче експертної грошової, податок з доходу 5% - від суми договору, але не нижче експертної грошової.[/U][/I][/B]Тому що під [qoute]органом, уповноваженим здійснювати оцінку[qoute] я розумію Оцінювача з експертної грошової оцінки земельних ділянок та розробники технічної документації з оцінки земель, які мають відповідні кваліфікаційні свідоцтва та постійно підвищують свій рівень.

ПовідомленняДодано: 30 листопада 2009, 21:45
ВІК
Ув. Фея! Вопрос возник после беседы с налоговиком (нач.отдела налогообл. доходов физ лиц ДПА области), т.е. не просто работник отдела, а лицо, которое иногда принимает участие в семинарах, отвечая на вопросы и т.д. Так вот у работника ГНА мнение - налог с дохода 5% от грошової, розрахованої [B]органом, уповноваженим здійснювати [/B]таку оцінку і зазначає, що цей орган лише Держкомзем, т.щ. експерт - не є органом, а є фізичною особою.Спасибо, что высказали свое мнение, хотелось происто узнать практику по регионам.

ПовідомленняДодано: 04 лютого 2010, 23:40
ДАНИ
Я так понимаю, что мнения разделились и у всех разная практика

ПовідомленняДодано: 14 квітня 2010, 14:30
irynka
держмито 1% від суми договору, але не нижче експертної грошової, податок з доходу 5% - від суми договору, але не нижче експертної грошової треба мати на увазі ще і цільове призначення земель, якщо землі с/г призначення бути отримані в процесі приватизації за нормами Зем кодексу, тоді податок з доходу від продажу таких земель немає.

ПовідомленняДодано: 14 квітня 2010, 14:44
Греми
[QUOTE]Так вот у работника ГНА мнение - налог с дохода 5% от грошової, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку і зазначає, що цей орган лише Держкомзем, т.щ. експерт - не є органом, а є фізичною особою[/QUOTE] - вот так вот, и плевали они на законы там всякие...! Вот интересно, что они запоют, увидев, что экспертная выше нормативной!? Да и еще, чаще всего выдает высновок об экспертной оценке юр. лицо, в котором оценщик работает, оно, конечно, не орган, но и не физ. лицо, однозначно!!!

ПовідомленняДодано: 16 квітня 2010, 15:51
dannywka
вообще то еще и Госкомзем дает свой высновок по экспертной оценке а это уже уповноваженый орган

ПовідомленняДодано: 21 квітня 2010, 14:52
DRUG
Хто сплачує податок при К-П , ящо всі витрати за договором несе покупець, який діє по довіреності????????????

ПовідомленняДодано: 21 квітня 2010, 14:55
VITAminka
а лучше всего по этому вопросу (№1) пусть покупатели-продавцы обращаются с ПИСЬМЕННЫМ обращение в наложку. а они им ПИСЬМЕННО в течение месяца отвечают. а вы себе копию ответа оставьте.не надо самостоятельно считать налоги, это не обязанность нотариуса.

ПовідомленняДодано: 21 квітня 2010, 14:58
VITAminka
на №9 - налог С ДОХОДА оплачивает то,кто получает доход. а кто у нас получает дозод при купле продаже:покупатель или продавец? - ответ:тот.кто получает деньги. вот его ФАМИЛИЕ должно быть указанов квитанции об уплате налога. а кто даст деньги и пойдет в банк их относить - это уже ИМ решать.