Сторінка 1 з 1
Додано:
15 січня 2010, 15:16
DRUNJA
Звертається вже друга людина, приносить документи на відчуження житлового будинку та земельної ділянки, на якій він нібито розташований. Цільове призначення земельної ділянки - ОСГ, адреса земельної ділянки на ДА зазначена лише до вулиці (включно) без номера (співпадає з адресою на правовстановлюючому на будинок). Стверджують, що законом дозволено будівництво на землях ОСГ. Як бути в такій ситуації???
Додано:
15 січня 2010, 16:03
Сашенька
[QUOTE]Стверджують, що законом дозволено будівництво на землях ОСГ[/QUOTE]дуже цікаво яким законом? 64. Якщо з поданих нотаріусу документів випливає, що житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно збудоване (або будується) на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, нотаріус відмовляє в посвідченні договору відчуження житлового будинку та іншого нерухомого майна.
Додано:
15 січня 2010, 16:06
Сашенька
Стаття 22 ЗК. Визначення земель сільськогосподарського призначення та порядок їх використання 1. Землями сільськогосподарського призначення визнаються землі, надані для виробництва сільськогосподарської продукції, здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності, розміщення відповідної виробничої інфраструктури або призначені для цих цілей. Ну якщо будинок - це культурна рослина, то МОНА
Додано:
15 січня 2010, 17:50
СКІФ
Сашенька, а якщо зареэстровано фермерське ?
Додано:
15 січня 2010, 17:51
СКІФ
Сашенька, а якщо зареэстровано фермерське ?
Додано:
15 січня 2010, 17:56
DRUNJA
Вихід в даній ситуації - зміна цільового призначення земельної ділянки?!
Додано:
15 січня 2010, 18:37
Passer
DRUNJAДумаю что єто просто попытка сограждан уйти от налога. Дело в том что частенько к земле дома придается и земля ОСГ, при этом обе земли по одному адресу. (А порой и одним актом.) В Вашем случае, видимо, оценка ЗД для строительства и обслуживания дома - меньше чем земли ОСГ (по этому же адресу) Вот люди и решили что с домом продадут ОСГ (с минимальным налогом или вообще без него) а землю под домом - отдельно (уже с налогом).
Додано:
15 січня 2010, 19:21
notDen
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ІЗ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ Л И С Т 02.06.2009 N 6385/17/12-09 Прокуратурі Києво-Святошинського району Київської області вул. Янтарна, 5-а м. Київ Державним комітетом України із земельних ресурсів розглянутоВашого листа від 25.05.2009 N 2606 5745 вих. щодо роз'ясненнядеяких питань земельного законодавства. Відповідно до частини першої статті 1 Закону України [qoute]Проособисте селянське господарство[qoute] ( 742-15 ) особисте селянськегосподарство - це господарська діяльність, яка проводиться безстворення юридичної особи фізичною особою індивідуально абоособами, які перебувають у сімейних чи родинних відносинах іспільно проживають, з метою задоволення особистих потреб шляхомвиробництва, переробки і споживання сільськогосподарськоїпродукції, реалізації її надлишків та надання послуг звикористанням майна особистого селянського господарства, у томучислі й у сфері сільського зеленого туризму. Відповідно до пункту [qoute]а[qoute] частини першої статті 91 Земельногокодексу України ( 2768-14 ) власники земельних ділянок зобов'язанізабезпечувати використання їх за цільовим призначенням зурахуванням норм Закону України [qoute]Про особисте селянськегосподарство[qoute] ( 742-15 ). Відповідно до частини першої статті 38 Земельного кодексуУкраїни ( 2768-14 ) до земель житлової та громадської забудовиналежать земельні ділянки в межах населених пунктів, яківикористовуються для розміщення житлової забудови, громадськихбудівель і споруд, інших об'єктів загального користування. Згідно із статтю 39 Земельного кодексу України ( 2768-14 )використання земель житлової та громадської забудови здійснюєтьсявідповідно до генерального плану населеного пункту, іншоїмістобудівної документації, плану земельно-господарського устрою здотриманням державних стандартів і норм, регіональних та місцевихправил забудови. Враховуючи викладене будівництво житлових будинків наземельних ділянках з видом використання для ведення особистогоселянського господарства не допускається. Голова О.М.Кулініч
Додано:
15 січня 2010, 19:28
notDen
а ще є і таке:ЗУ Про ОСГ Стаття 1. Поняття особистого селянського господарства Особисте селянське господарство - це господарська діяльність,яка проводиться без створення юридичної особи фізичною особоюіндивідуально або особами, які перебувають у сімейних чи родиннихвідносинах і спільно проживають, з метою задоволення особистихпотреб шляхом виробництва, переробки і споживаннясільськогосподарської продукції, реалізації її надлишків та надання послуг з використанням майна особистого селянськогогосподарства, у тому числі й у сфері сільського зеленого туризму. Стаття 6. Майно, яке використовується для ведення особистого селянського господарства До майна, яке використовується для ведення особистогоселянського господарства, належать жилі будинки,господарськібудівлі та споруди, сільськогосподарська техніка, інвентар таобладнання, транспортні засоби, сільськогосподарські та свійськітварини і птиця, бджолосім'ї, багаторічні насадження, виробленасільськогосподарська продукція, продукти її переробки та іншемайно, набуте у власність членами господарства в установленомузаконодавством порядку.
Додано:
15 січня 2010, 21:13
Katafeyka
а есть еще коллеги, которые убеждают, причем с принебрежением, что при продаже земель осг не надо брать справку об отсутствии строений!!я всегда была уверена, что наш народ думает- есть земля-надо строиться, а что за земля-уже другой вопрос!.....мы всегда должны это проверять!!