Сторінка 1 з 1

ПовідомленняДодано: 17 січня 2010, 14:32
Клубничка
Роз‘яснення щодо зняття заборони на відчуження нерухомого майна (майнових прав на нерухоме майно) і транспортних засобів, що підлягають державній реєстрації від 02.06.2009 № 31-32/189 Нотаріус знімає заборону щодо відчуження нерухомого майна (майнових прав на нерухоме майно) і транспортних засобів, що підлягають державній реєстрації, за заявою: * установи банку, іншої юридичної особи про погашення позики (кредиту) * заставодавця (іпотекодавця) та заставодержателя (іпотекодержателя) про припинення договору застави (іпотеки) або лише заставодавця (іпотекодавця) у разі подання ним безспірних доказів виконання зобов’язання * заставодавця (іпотекодавця) у разі визнання рішенням суду договору застави (іпотеки) недійсним * заставодержателя (іпотекодержателя) у зв’язку з відкриттям виконавчого провадження про звернення стягнення на предмет застави (іпотеки) на підставі виконавчого напису нотаріуса * набувача у разі смерті відчужувача за договором довічного утримання (догляду), спадковим договором * відчужувача за спадковим договором у разі смерті набувача * набувача або відчужувача на підставі рішення суду про розірвання договору довічного утримання (догляду) або спадкового договору чи визнання їх недійсними * фізичної особи, щодо якої скасовано рішення суду про оголошення її померлою, або за заявою спадкоємців по закінченню п’ятирічного строку з часу відкриття спадщини після особи, оголошеної померлою * спадкоємця про смерть другого з подружжя, що склали спільний заповітДо заяви додаються примірники правочинів, свідоцтв, що містять запис про накладені заборони щодо відчуження. ....У разі зняття заборони щодо відчуження за заявою однієї із сторін договору застави (іпотеки), нотаріус надсилає повідомлення про зняття заборони щодо відчуження іншій стороні правочину.....Знаю, що не раз піднімалось це питання, але поділіться досвідом: хто бере спільну заяву іпотекодавця і іпотекодержателя? В реєстрі записуєте і юр. особу і фіз. особу? Допоможіть ще раз розлутмачити це роз'яснення, а то вкрадаються якісь сумніви!

ПовідомленняДодано: 18 січня 2010, 03:24
нгх
Якщо беру дві заяви (а не спільні), то прописую в реєстрі дві заяви (засвідчую підписи), а потім роблю нотаріальну дію - зняття заборони. Але дуже не люблю дві сторони, тому, що як звичайно у банка немає примірників договорів іпотеки та кредитного, складно прийти до нотаріуса керівнику , статутні документи як завжди в центральному офісу та побачити їх не можливо і т.д , і т.п...Тому звичайний варіант-це лист банка на ім[qoute]я нотаріуса про зняття заборони ,та заява іпотекодавця.Я роблю так.

ПовідомленняДодано: 18 січня 2010, 12:27
Клубничка
НГХ, якщо Вам не важко приблизний зміст Вашої заяви іпотекодавця?А з Банку все одно ж крім листа, ще й заяву про вилучення обтяження об'єкта нерухомого майна та повідомлення про виключення іпотеки повинні надати!!!!

ПовідомленняДодано: 18 січня 2010, 12:30
Весна :)
[QUOTE]то прописую в реєстрі дві заяви (засвідчую підписи),[/QUOTE]чому через реєстр? На мою думку достатньо на такій заяві встановити особу, потім вхідна, а далі зняття заборони через реєстр.

ПовідомленняДодано: 18 січня 2010, 15:22
Alex
До сьогоднішнього дня приймав спільну заяву від двох сторін, підписи не засвідчував, знімаючи заборону записував дві сторони в реєстр.

ПовідомленняДодано: 18 січня 2010, 15:32
Stonehenge
Принимаем [qoute]совместное[qoute] заявление (заяву составляем сами, указываем, что к заяве прилагаются повідомлення банка вых. № ... от ... р. и два оригинала договора ипотеки). Подлинность подписи заявителей нотариально не заверяю, заявление регистрируем только во входящие. Запись в реестре такая же, как если бы регистрировали удостоверение договора ипотеки.

ПовідомленняДодано: 18 січня 2010, 15:37
Клубничка
Дякую за відповіді!!!

ПовідомленняДодано: 18 січня 2010, 21:05
ctep100
класс!т.е. ипотекодержатель-физлицо не может снять запрет без должникада?

ПовідомленняДодано: 19 січня 2010, 00:00
irsipa
І зверніть увагу, що не передбачено зняття заборони на відчуження по заяві набувача або(і) відчужувача у разі розірвання договору довічного утримання за згодою сторін. А наша інструкція дозволяє розривати договор довічного утримання за згодою сторін, а статею 755 ЦКУ це не передбачено. І багато нотаріусів і держконтор розривають такі договора( мабуть керуючись статею 214 ЦКУ)-тоді вони в порушення нашої інструкціі знімають заборону.