Сторінка 1 з 10
Додано:
20 січня 2010, 16:26
RUTA
Нужно ли разрешение опекунского совета для оформления доверенности от имени малолетнего ребенка (оформление прав на наследство).
Додано:
20 січня 2010, 16:29
=Ирчёнок=NOT
Обов’язково, в Управлінні сказали на всі дії, які вчиняюються від імені малолітнього або від неповнолітнього, обов’язково розпорядження органу опіку та піклування.
Додано:
20 січня 2010, 16:31
Іrеnа
А на кого будет выдана такая доверенность и вообще зачем она нужна для оформления наследства ?
Додано:
20 січня 2010, 16:33
Marysia.
знаю точно что надо оповестить опекунский о том,что такое свидетельство выдано, но вот брать их разрешение на выдачу? думаю безглуздо, тем более если есть родители.
Додано:
20 січня 2010, 16:35
ukrnot
батьки діяють за малолітню дитину, як законні представники (див. п. 40 Інструкції). яка взагалі може бути довіреність від малолітнього????
Додано:
20 січня 2010, 16:37
RUTA
доверенность будет выдана от мамы от имени малолетнего ребенка на третье лицо. Нужна для того, чтобы мама не ходила по всем инстанциям.
Додано:
20 січня 2010, 16:38
Іrеnа
Согласна с № 3 , Если есть родители, опекуны то они и без доверенности оформляют наследство на имя малолетнего, а нотариус уже после выдачи свидетельства извещает органы опеки о выдаче наследства.
Додано:
20 січня 2010, 17:24
ОляМ
О какой доверенности идет речь? от имени малолетнего могут выступать ТОЛЬКО их законные представители - родители или опекуны и передоручать это право нельзя.
Додано:
20 січня 2010, 17:29
nota
ОляМ, я б не была такой котегоричной. Есть и другое мнение на этот счет, причем обоснованное.
Додано:
20 січня 2010, 17:31
Ex lege
Согласна с ОляМ: законное представительство НЕ МОЖЕТ ПЕРЕДОРУЧАТЬСЯ
Додано:
20 січня 2010, 17:36
Marysia.
40. У разі укладення правочинів, які підлягають нотаріальномупосвідченню та (або) державній реєстрації, у тому числі договорівщодо поділу, обміну житлового будинку, квартири за участю осіб,над якими встановлено опіку або піклування, нотаріус перевіряєнаявність дозволу органу опіки та піклування на укладення такихдоговорів (ст.71 Цивільного кодексу України ( 435-15 ). Правочини за малолітніх, які не досягли 14 років, а також відімені фізичних осіб, визнаних у судовому порядку недієздатними,вчиняють батьки (усиновлювачі) або опікуни. Правочини щодо майна малолітньої дитини можуть бути вчиненіодним з батьків, з яким постійно проживає дитина, за наявностізгоди другого з батьків, підпис якого має бути засвідченийнотаріально. На вчинення неповнолітньою особою правочину щодо транспортнихзасобів або нерухомого майна має бути згода обох батьків(усиновлювачів) або піклувальника. У разі неможливості отримання згоди другого з батьків (батькодитини записаний зі слів матері у разі смерті другого з батьків,що підтверджується свідоцтвом про смерть чи довідкою органуреєстрації цивільного стану у разі визнання другого з батьківбезвісно відсутнім чи померлим) правочини щодо майна малолітньоїдитини вчиняються тим з батьків, з ким дитина проживає. У разі якщо другий з батьків заперечує проти укладенняправочину щодо майна малолітньої дитини, спір може бути вирішенийорганом опіки та піклування або судом. Нотаріус не приймає для посвідчення правочин, що укладаєтьсявід імені малолітньої дитини представником батьків (усиновлювачів)або одного з них.
Додано:
20 січня 2010, 17:40
ukrnot
Відділ нотаріату Головного управління юстиції в Одеській областіЗапитували - відповідаємо Які документи необхідні для посвідчення довіреності від неповнолітньої чи малолітньої дитини? Відповідь:У статті 242 Цивільного кодексу України зазначено, що батьки (усиновлювачі) є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей. Малолітні діти (до 14 років) мають лише часткову дієздатність і вправі вчиняти самостійно лише дрібні побутові правочини (ст. 31 ЦК України). Всі інші правочини від їх імені вчиняють батьки (усиновлювачі). Отже, видавати довіреності від імені малолітніх дітей неможливо, бо законне представництво не передоручається. Можливий такий варіант вирішення проблеми: при наявності згоди батьків, опікунською радою може бути призначений представник дитини на час оформлення окремого правочину. Ці права припиняються у такого представника одразу після укладення відповідного договору.Згідно зі ст.32 ЦК України, неповнолітні діти віком від 14 до 18 років також мають право самостійно вчиняти дії та правочини, передбачені ч.1 ст.32 ЦК України, тобто батьки вже не мають права вчиняти правочини від імені своїх неповнолітніх дітей. Представницькі повноваження батьків полягають в тому, давати чи не давати свою згоду на вчинення правочинів дітьми віком від 14 до 18 років. Отже, неповнолітні діти можуть видавати довіреність за згодою батьків та за згодою органів опіки та піклування.
Додано:
22 січня 2010, 13:29
Vanda
ОляМ, а какой нормой закона Вы руководствуетесь, когда утверждаете, что доверенность родители выдать не могут? Где она эта запрещающая норма?
Додано:
22 січня 2010, 13:39
Доктор ZAZ
СКСтаття 14. Здійснення сімейних прав 1. Сімейні права є такими, що тісно пов'язані з особою, а тому не можуть бути передані іншій особі. 2. Якщо дитина або особа, дієздатність якої обмежена, не може самостійно здійснювати свої права, ці права здійснюють батьки, опікун або самі ці особи за допомогою батьків чи піклувальника. Стаття 15. Виконання сімейних обов'язків 1. Сімейні обов'язки є такими, що тісно пов'язані з особою, а тому не можуть бути перекладені на іншу особу. ....
Додано:
22 січня 2010, 14:15
Vanda
777, ну и к чему Вы это написали, № 15? Что такое [qoute]сімейні права[qoute] и [qoute]сімейні обов'язки[qoute]? Если мать малетнего ребенка выдает доверенность на представителя на оформление наследства на имя своего малолетнего ребенка, то что сдесь относится к тому, о чем Вы написали?
Додано:
22 січня 2010, 14:30
Lusi
Думаю, что доверенность в данной ситуации возможна, только что она даст представителю. Ведь по ней он (представитель) будет вправе представлять интересы родителей (родителя) только лишь как физ. лицо. Т.е. заявления, как законных представителей детей, они не вправе будут представлять. Только лишь дать или взять.
Додано:
22 січня 2010, 15:05
ВІК
Згідно ст. 242 ЦК батьки (усиновлювачі) є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей. Малолітні діти мають часткову дієздатність і вправі вчиняти самостійно лише дрібні побутові правочини (ст. 31 ЦК), всі інші правочини від їх імені вчиняють батьки (усиновлювачі). [B]Отже, видавати довіреності від імені малолітніх дітей неможливо, бо законне представництво не передоручається[/B] (про це доречі йдеться і в нашій Інструкції, тобто „[U]Нотаріус не посвідчує правочин, що укладається від імені малолітньої дитини представником батьків (усиновлювачів) або одного з них[/U]”).
Додано:
22 січня 2010, 15:18
Доктор ZAZ
Vanda, к чему процитировал СК помимо приведенных норм ЦКУ и Инструкции (написали СК наши нардепы)? Сам не знаю. Очевидно к тому, что считаю, что свои обязанности как законного представителя малолетнего сына/дочери родители вправе осуществлять только лично. Насчёт семейных прав и обязанностей прямых определений нет, но что это такое становится понятно после прочтения всей гл. 2 СК.
Додано:
22 січня 2010, 16:32
Весна :)
неодноразово поставало це питання, зробивши аналіз та порівняння ЦК, СК та інструкції прийшла до висновку:1.довіреність від малолітніх робити можна, АЛЕ представник не зможе по такій довіреності представляти інтереси дитини при посвідчені правочину[QUOTE]„Нотаріус не посвідчує правочин, що укладається від імені малолітньої дитини представником батьків (усиновлювачів) або одного з них”).[/QUOTE]2. довіреності що пов'язанні з нерухомістю чи ТЗ тільки за згодою опікунської ради( це для діток взагалі).Звідси, довіреність так, право чин по ній ні.Свідоцтво на спадщину... не є правочином.Для себе вирішила ще в 2004році, що довіреність від малолітніх робити не буду.
Додано:
22 січня 2010, 17:02
Vanda
ВІК, Весна *, а чи звернули Ви увагу на те, що з нашої Інструкції вже виключено [qoute]Нотаріус не посвідчує правочин, що укладається від імені малолітньої дитини представником батьків (усиновлювачів) або одного з них”? Не зрозуміло чому [qoute]воно[qoute] там було раніше. А тепер немає. Немае. 777, на Ваше , № 19, - [qoute]считаю, что свои обязанности как законного представителя малолетнего сына/дочери родители вправе осуществлять только лично[qoute] - и Вы действитлельно считаете, что выдача доверенности - это обязанность родителей?
Додано:
22 січня 2010, 17:21
Весна :)
звісно батьки не можуть передоручити третім особам свої батьківські повноваження, але все таки не є правильним, і не буде законним позбавляти їх права скористатись таким правом як право передати частину своїх повноважень, що не повязані з вихованням чи утриманням дітей, а навпаки спрямовані на їх захист. Якщо йде мова про продаж, придбання, чи оформлення спадщини, а батьки не мають фізично змоги представляти інтереси дитини...думаю, що законотворці кодексів не мали та не ставили собі за мету, заборонити посвідчувати довіреності від малолітніх, просто не чітко прописали цю норму, а ми в свою чергу, дуже вже вчитуємося в статті вириваючи з них окремі фрази, що не зовсім правильно.одним словом шуганули вже нас з тими дітками.
Додано:
22 січня 2010, 18:09
Доктор ZAZ
Vanda, Повторюсь: считаю, что свои обязанности как законного представителя малолетнего сына/дочери родители вправе осуществлять только лично. Т.е. каких либо доверенностей от имени своего малолетнего ребёнка родители выдавать не могут. Напомню то, что писали в сделках до 2004 года - Вася Лоховец, который действует от имени малолетнего Миши Лопухана, 01.01.2010 года рождения, на основании доверенности, удостоверенной нотариусом ..., продал, а Петя Долбодятел купил и т.д. Ну и как это под нынеший ЦКУ, СК возможно? И не вижу разницы между доверенностью на наследство, суд или распоряжение имуществом. Суть одна. Родительские обязанности (представительство по закону своих малолетних детей) не могут передаватся по доверенности третьим лицам
Додано:
22 січня 2010, 18:20
Vanda
777, и все-таки не убедили. Мало аргументации, кроме [qoute]я считаю[qoute]. Оговорюсь, 777, дискуссируя с Вами, я пытаюсь понять - какие же могут быть реальные аргументы против таких доверенностей. А пока как-то мы все очень [qoute]расплывчато и размазано[qoute] объясняем не возможность удостоверить такую доверенность. [qoute]Доставучему[qoute] родителю тяжело будет [qoute]так[qoute] отказать.
Додано:
22 січня 2010, 18:32
Доктор ZAZ
Vanda, расплывчато и размазано благодаря аффторам СК. Думаю, что так же как и Вам, мне хочется открыть кодекс и прочитать черным по белому - можно или нельзя. Но увы...Ещё. Отказ это отдельня тема. Отказать в нотдействиях можно всегда и даже особо не обижая посланного
Додано:
22 січня 2010, 18:39
Vanda
777, так хочется же отказать при этом, что бы и к себе уважение осталось...
Додано:
22 січня 2010, 18:47
Доктор ZAZ
Ну тогда перефразируюОтказать в нотдействиях можно всегда с чуством глубочайшего к себе уважения и даже особо не обижая посланного
Додано:
22 січня 2010, 18:50
Vanda
Ну тогда перефразирую - Мне с професиональной точки зрения неприятно отказывать вообще только потому, что я аргументированно не могу объяснить - почему этого нельзя сделать!
Додано:
22 січня 2010, 18:57
наивная дура
[QUOTE]2. довіреності що пов'язанні з нерухомістю чи ТЗ тільки за згодою опікунської ради( [B]це для діток взагалі).[/B][/QUOTE]4. Згода на вчинення неповнолітньою особою [B]правочину[/B] має бути одержана від батьків (усиновлювачів) або піклувальника та органу опіки та піклування. Таким образом на выдачу от имени НЕСОВЕРШЕННОЛЕТНЕГО любой доверенности (которая есть правочин) нужно решение опекунского.В отношении малолетних - согласна с 777.
Додано:
22 січня 2010, 18:57
Доктор ZAZ
Мне тоже неприятно, только посмотрите на [qoute]акты[qoute] принимаемые в последние несколько лет. Туда всё вопросы
Додано:
22 січня 2010, 20:25
наивная дура
[QUOTE]Где она эта запрещающая норма?[/QUOTE]Перефразирую: А где разрешающая?