Сторінка 1 з 1
Додано:
27 січня 2010, 21:12
Scarlett
Добрый вечер, коллеги. к концу дня уже плохо соображаю, подскажите.такой вопрос человек хочет подарить 33/100 частей 2 домов. в витяге БТИ в описе указано: самовольно построены литеры А1, В3 - принадлежат другим собственникам. я склоняюсь к мысли, что удостоверять нельзя, какое ваше мнение.
Додано:
27 січня 2010, 22:02
OLNIK
[QUOTE]самовольно построены литеры А1, В3 - принадлежат другим собственникам[/QUOTE]Вот этого в вытяге быть не должно.Это никому не принадлежит- ст.331 ГК ч.2.Кто у нас сегодня осуществляет эту госрегистрацию- БТИ, то если БТИ выдает вытяг и пишет, что [qoute][B]принадлежит[/B] другим собственникам- пусть этих собственников внесет в РПВН, а графа в которой оно (БТИ) это пишет, должна быть чистой.НЕ бывает такого по закону- самовольно ...и [B]принадлежит[/B].Если принадлежит- то узаконено, если самовольно- то не принадлежит.Вы правильно думаете- нельзя. Пусть идут в БТИ и там спрашивают, почему написано принадлежит- и не в характеристике обьекта , а в графе-самовольно. И за что у них деньги взяли, кроме как за техника.БТИ -либо регистрирует право собственности, либо- не пишет, что самовольное принадлежит.Или же разьясняет человеку, что с этим делать ( а не как они умеют - ищите нотариуса, который сделает договор). Оно (БТИ) сегодня не только меряет, но и [qoute]временно[qoute] государственную функцию осуществляет по регистрации, значит, -ответственно не менее чем другие.
Додано:
28 січня 2010, 11:58
Scarlett
OLNIK, спасибо. вы успокоили мою совесть. а то отказала хорошим знакомым.
Додано:
28 січня 2010, 13:08
nemo
OLNIK Вы правы на 100%. В подобных ситуациях в постановлении об отказе пишу: [qoute]Відповідно до п. 63 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 03.03.2004 року за № 20/5, якщо з поданих документів видно, що власник житлового будинку здійснив його перебудову чи прибудову, або звів чи зводить господарські, побутові будівлі та споруди без установленого дозволу або без належно затвердженого проекту нотаріус вимагає подання рішення органу місцевого самоврядування про дозвіл здійснити перебудову, прибудову, перепланування чи звести господарські, побутові будівлі та споруди. При відсутності такого рішення нотаріус відмовляє в посвідченні договору відчуження житлового будинку, власником якого здійснено таку перебудову, прибудову, переобладнання чи зведено господарські побутові будівлі та споруди. Тобто цим пунктом Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України встановлено правило щодо заборони посвідчувати договори відчуження нерухомого майна, до складу якого входять збудовані без належного дозволу будівлі та споруди. При цьому це правило поширюється і на випадки відчуження частки в праві спільної часткової власності на майно, один з співвласників якого здійснив самовільне будівництво, оскільки відповідно до статей 355 та 356 Цивільного кодексу України учасникам спільної часткової власності належить не конкретна частина майна, а частка у праві власності на спільне майно в цілому, так звана «ідеальна частка», а відтак співвласник [B]здійснює відчуження не конкретної частини майна [/B](тобто, наприклад, конкретно визначеного приміщення будинку, споруди, будівлі), [B]а частки в праві спільної власності на майно в цілому[/B][qoute].