Сторінка 1 з 1

ПовідомленняДодано: 05 лютого 2010, 00:09
ЗдраСЬте
Допоможіть, якщо хтось мав наступну практику. Звернулися три спадкоємці на земельну ділянку. Державний акт один. Видаю три свідоцтва про право на спадщину.... ПИТАННЯ - Кому з них повертаю держакт, якщо на домовленість поміж собою вони не йдуть??? Або ВІДПРАВИТИ до суду??? Дякую!!!

ПовідомленняДодано: 05 лютого 2010, 00:23
Bil
було таке, але в мене полюбовно

ПовідомленняДодано: 05 лютого 2010, 00:40
natali007
Моя думка, що в даному випадку ми Держакт не повертаємо!

ПовідомленняДодано: 05 лютого 2010, 00:45
ЗдраСЬте
А з яких підстав ми не повернемо держакт???

ПовідомленняДодано: 05 лютого 2010, 00:51
natali007
Завтра гляну Земельний кодекс і відпишусь

ПовідомленняДодано: 05 лютого 2010, 01:22
ЗдраСЬте
добре, але якщо один з тих двох пише скаргу про те, що [qoute]нотаріус ВІДДАВ АКТ НЕ МЕНІ[qoute] на що я ссилатимусь у поясненні???

ПовідомленняДодано: 05 лютого 2010, 01:23
ЗдраСЬте
Може все ж таки в суд???

ПовідомленняДодано: 05 лютого 2010, 01:31
notar_od
у нас практика сложилась такая,что если более одного наследника,то гос.акт остается в деле,а уже наследники топают в земресурсы со свидетельствами о наследстве. если же наследник один-отдаем ему и он уже по своему усмотрению и желанию заказывает новый гос.акт.

ПовідомленняДодано: 05 лютого 2010, 01:38
Per se
Опытные коллеги предложили весьма заманчивый вариант – кладете (можно лОжите) на край стола гос акт ( после проставления на нем соответствующей отметки) и …. засекая секундомер… командуете наследникам - на старт, внимание, марш …. Кто не успел… тот опоздал ))) а кто успел, тот расписывается у вас (на (в) служебной отметке) что гос. акт находиться у него))) Ну .. а что делать))) выживает сильнейший …. Мы же не виноваты, что у нас законы п о д е б и л ь н о м у написаны….

ПовідомленняДодано: 05 лютого 2010, 03:28
MG
[QUOTE]а в суд с чем[/QUOTE]-як це з чим ? раз гризуться за акт - то якраз їм і туди..(вони ще до видачі акту кардібалєт устроють))

ПовідомленняДодано: 05 лютого 2010, 12:21
Лелека
На семинаре в Крыму сказали, что акт при выдаче свидетельств о праве на наследство нескольким наследникам по одному и тому же акту , не возвращается , так как в соответствиии с Постановлением КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИвід 6 травня 2009 р. N 439 Київ Про деякі питання посвідчення права власності на земельну ділянку П. 3[qoute] Нотаріус у разі посвідчення цивільно-правового договору про відчуження земельної ділянки, видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку, а також вилучення державного акта у передбачених законом випадках із своїх справ за наявності витягу з державного реєстру земель проставляє на державному акті відмітку про перехід права власності на земельну ділянку такого змісту...[qoute], ПРИ ВЫДАЧИ СВИДЕТЕЛЬСТВА ( в единственном числе), А НЕ СВИДЕТЕЛЬСТВ.Затронутый вопрос отменили как проблемный, так же как и возврат гос. актов нотариусами архивов.Обещали инициировать соответствующие изменения.

ПовідомленняДодано: 05 лютого 2010, 13:59
Ірунчик
Я також вважаю що акт потрібно залишити в спадковій справі, спадкоємцям видати свідоцтва про право на спадщину і нехай виготовляє кожен державний акт на свою частку. Тим більше що по ціні реєстрація і виготовлення державного акта майже однакова.

ПовідомленняДодано: 05 лютого 2010, 14:17
Ірунчик
На семінарі 12.06.2009 року по землі представник Держкомзему рекомендувала нотаріусам залишати у себе в таких випадках Державний акт, спадкоємцям видавати свідоцтва кожному і спадкоємці повинні виготовити Державний акт на їхні частки.

ПовідомленняДодано: 05 лютого 2010, 14:26
MG
trew, до мене прийде три Іванова..і видачу я їм призначу одночасну..якщо з якихось причин прийде таки один, і з актом, то я йому і поверну акт.інші відзмуть у першого акт, і прийдуть за оформленням своєї частки.Я взагалі не бачу проблеми.. Якщо між собою документ не ділять, як правило, пишуть заяву нотаріусу про те, що не можуть надати док-т і т.д... короче ділять в суді... походять туди, до адвокатів, а потім погодяться Вам і акт лишити, аби тільки нотаріус оформив з/д на трьох.На практиці все проще..

ПовідомленняДодано: 05 лютого 2010, 17:09
КОНРАД АДЕНАУЕР
Отдайте акт тому наследнику кто принес, два других наследника пишут Вам заявление, что согласны с тем, что бы акт получил тот из наследников что принес акт. Они получают акты тоже, но для этого нужно потратить им время и деньги.

ПовідомленняДодано: 05 лютого 2010, 17:13
Vanda
А якщо за аналогією поступити? Наприклад - у нас 5 спадкоємців, а правовстановлювальний на будинок один. І всі 5 будуть приходити в різний час до нотаріуса? Чи будемо ми повертати першому спадкоємцю правостановлювальний? Будемо, з відміткою про те, що на 1/5 частку видано свідоцтво. Чи будемо ми вимагати оригінал цього правовставстановлювального при наступній видпчі свідоцтва? Будемо. А якщо перший спадкоємець не віддає його, то - або отримати необхідно дублікат, або в суд, чи не так?

ПовідомленняДодано: 05 лютого 2010, 17:28
tam
Якщо більше одного спадкоємця - акт залишаємо в себе, а всім іншим видаємо завірені копії.Все одно кожному спадкоємцю буде видаватися державний акт на частку його земельної ділянки, набутої в порядку спадкування.

ПовідомленняДодано: 05 лютого 2010, 17:39
Vanda
tam, на частку державний акт не видається. Видається один державний акт на одну земельну ділянку, в якому вказані частки в праві власності на цю земельну ділянку всих співвласників.

ПовідомленняДодано: 05 лютого 2010, 18:54
tam
Vanda, ви мабуть не зовсім зрозуміли мою відповідь.Новий Державний акт в даному випадку видається кожному співвласнику, і у кожному виданому акті вказуються співвласники з відміткою на зворотньому боці акта (з цілого колишнього державного акта).

ПовідомленняДодано: 05 лютого 2010, 18:54
tam
0

ПовідомленняДодано: 05 лютого 2010, 19:01
Marysia.
[QUOTEІрунчик 05.02.2010, 11:17 №17 Повідомлень: 15З нами: 26.01.2010 На семінарі 12.06.2009 року по землі представник Держкомзему рекомендувала нотаріусам залишати у себе в таких випадках Державний акт, спадкоємцям видавати свідоцтва кожному і спадкоємці повинні виготовити Державний акт на їхні частки [QUOTE][/QUOTE]][/QUOTE][QUOTE]Vanda, ви мабуть не зовсім зрозуміли мою відповідь.Новий Державний акт в даному випадку видається кожному співвласнику, і у кожному виданому акті вказуються співвласники з відміткою на зворотньому боці акта (з цілого колишнього державного акта).[/QUOTE]ребята , какие три акта на один участок? там кадастровый один? Не может быть на один участок три ДА. А для того чтою выдать на частки их надо вызначить и сделать раздел с присовением отдельного кадастрового . тут еще та заморочка для народа. Я например считаю что в проблемной ситуации надо каждому выдать заверенную копию акта а оригинал оставить у себя. А в зем.ресурсах пусть сами решают 1 ДА на троих или три на одного.

ПовідомленняДодано: 05 лютого 2010, 22:01
tam
Marysia це моя выдповыдь:Все одно кожному спадкоємцю буде видаватися державний акт на частку його земельної ділянки, набутої в порядку спадкування.Новий Державний акт в даному випадку видається кожному співвласнику, і у кожному виданому акті вказуються співвласники з відміткою на зворотньому боці акта (з цілого колишнього державного акта). Якщо більше одного спадкоємця - акт залишаємо в себе, а всім іншим видаємо завірені копії.Marysia теперь сравните мой ответ с Вашим:ребята , какие три акта на один участок? там кадастровый один? Не может быть на один участок три ДА. А для того чтою выдать на частки их надо вызначить и сделать раздел с присовением отдельного кадастрового . тут еще та заморочка для народа. Я например считаю что в проблемной ситуации надо каждому выдать заверенную копию акта а оригинал оставить у себя. А в зем.ресурсах пусть сами решают 1 ДА на троих или три на одного.

ПовідомленняДодано: 07 лютого 2010, 18:03
ЗдраСЬте
Спасибо ВСЕМ, кто остался неравнодушным !!!!Наследникам выдала заверенные копии.... сказали будут ВСЕ ВТРОЕМ жаловаться на произвол нотариуса!!!

ПовідомленняДодано: 07 лютого 2010, 20:33
FINA.
Я думаю віддавати акт першому. хто з ним прийшов з відміткою про видачу першого свідоцтва. Другому спадкоємцю, прийшовшому бе акта відмовляти по причині відсутності акту, не дає перший спадкоємець акту, не говорять між собою і т. д - пояснюю - не моя проблема, звертайтесь в суд з позовом на першого спадкоємця. Принесете акт, буду видавати.

ПовідомленняДодано: 18 лютого 2010, 01:13
DON
[QUOTE]Опытные коллеги предложили весьма заманчивый вариант – кладете (можно лОжите) на край стола гос акт ( после проставления на нем соответствующей отметки) и …. засекая секундомер… командуете наследникам - на старт, внимание, марш …. Кто не успел… тот опоздал ))) а кто успел, тот расписывается у вас (на (в) служебной отметке) что гос. акт находиться у него))) Ну .. а что делать))) выживает сильнейший …. Мы же не виноваты, что у нас законы п о д е б и л ь н о м у написаны….[/QUOTE]мені особисто цей варіант найбільше сподобався :-) :-) :-)