Сторінка 1 з 1

ПовідомленняДодано: 15 лютого 2010, 13:54
Русалка
Почтою надійшла заява від сина про прийняття спадщини, справжність підпису засвідчена посадовою особою сільської ради. Заява прийшла до спливу 6 місячного строку. В заяві вказано тільки, що помер батько, і син приймає спадщину. В заяві не зазначено наявність або відсутність інших спадкоємців. Я запросила спадкоємця для уточнення деяких питань по іншим спадкоємцям та написання відповідної заяви, але він у лікарні і зможе прийти в контору тільки через місяць, а 6 місячний строк спливає через 2 дні. Згідно нашій інструкції на підставі заяви, що надійшла поштою, ми заводимо спадкову справу. Чи потрібно, щоб спадкоємиць написав нову заяву про прийняття спадщини з уточненням про інших спадкоємців, чи достатньо першої заяви?

ПовідомленняДодано: 15 лютого 2010, 14:39
MG
-Заводимо с/с.Питання по інших спадкоємцям, в тому числі за ст.1268 - поки що відкриті.Будете урегульовувати (якщо інші спадкоємці є) їхнами заявами після 6 міс., коли матимете всі документи і інформацію.Дай Божечки здоров[qoute]я секретарям сільрад ! Скл

ПовідомленняДодано: 15 лютого 2010, 14:42
Киця
Я рахую, що в заяві про прийняття спадщини основне,що особа приймає спадщину, а зазначати про коло спадкоємців, майно і таке інше треба в заяві про видачу свідоцтва. Нову заяву про прийняття спадшини не подрібно

ПовідомленняДодано: 15 лютого 2010, 14:51
Оленка Справедлива
Я теж не бачу необхідності змушувати людей писати інших спадкоємців в заяві про прийняття спадщини.

ПовідомленняДодано: 15 лютого 2010, 15:32
Русалка
Дякую за відповіді.

ПовідомленняДодано: 15 лютого 2010, 16:16
Орбіта
спадкоємець може й не знати про інших спадкоємців! тому головне - це прийняття у строк.

ПовідомленняДодано: 15 лютого 2010, 16:36
MG
Орбіта, от тільки не з Луни вони падають ![B]Там, де спадщина[/B], вкрай рідко щоб не знали нічого про інших спадкоємців, хіба що точну адресу чи рік народження, а так все прекрасно [I]вони[/I] знають. Не вірте розказням недобросовісних спадкоємців.

ПовідомленняДодано: 15 лютого 2010, 17:06
Орбіта
MG, на моїй практиці роботи в ДНК були випадки, коли новиною була поява позашлюбних дітей. Спадкоємець не завжди знає про інших, не кажучи уже про імена. буває що десь щось чув, коли батько жив чи був на заробітках там-то, але ж він не зобов,язаний знати сестру чи брата. У кожного свої [qoute]скелети в шафі[qoute] і не всі перед смертю розказують про них рідним.

ПовідомленняДодано: 15 лютого 2010, 17:20
OLNIK
В ситуации описанной ничего не остается делать, как заводить дело и ждать появления наследника.Когда уже придеться выдавать, то в заявлении именно наследник должен назвать всех других или заявить, что никого больше нет.Нотариусу все же придется долю определить, или все одному выдать.[B]MG[/B] права.Вопросы открыты, и если окажется, что есть еще наследники именно из заявления претендента, то придеться писать им ставить в известность, с целью не упустить ни одного.Ни нотариусу, ни наследнику-претенденту (процедура выдачи откладывается)- от этого не легче.Согласна, что может на писать в заявлении всего лишь [qoute]наследство принимаю[qoute], но сможет ли получить свидетельство, промолчав по умолчанию о других наследниках или их отсутствии.Нотариусу в любом случае, это потом придется решать- выдать ли одному, отложить ли выдачу на срок установленный им в сообщении наследникам. Лучше уж сразу отразить в заявлении от первого лица.И не дай Бог, нотариус в заявлении ничего не отразит о других, или не поинтересуется.

ПовідомленняДодано: 15 лютого 2010, 17:52
Gehilfe
Справді, спадкоємець не може і не повинен знати про всіх осіб, які мають право спадкувати. Заява про [U]прийняття спадщини[/U] стосується лише реалізації його [U]особистого права[/U]. А що заважає нотаріусу, для захисту інтересів спадкоємців, кредиторів тощо, розмістити оголошення в пресі про відкриття спадщини? (ст. 1283 ЦКУ, п. 188 Інструкції).

ПовідомленняДодано: 15 лютого 2010, 19:49
Олена
[QUOTE]А що заважає нотаріусу, для захисту інтересів спадкоємців, кредиторів тощо, розмістити оголошення в пресі про відкриття спадщини? [/QUOTE] А хто буде оплачувати?

ПовідомленняДодано: 15 лютого 2010, 20:01
OLNIK
На пов.11А хто буде оплачуваити...- а автор повідомлення №10.З усього видно, що він вже має практику таких оплат.А нотаріусу взагалі нічого не потрібно, та й не повинен він цього робити. Я маю на увазі нотаріуса в Україні, а не в Европі чи Америці... Розшук- повідомлення в пресі, без прохання спадкоємця,- це посередницька діяльність ( та ж Інструкція п.12, якщо не помиляюся)А посередницька діяльність- це ст. 3 нашого Закону і як наслідок- ст.12 нашого ж Закону.Йде мова про поділ часток у спадщині чужого спадкодавця, нотаріус собі таку частку не виділяє, нотаріус вірить [qoute]добросовісному[qoute] набувачу- видає йому свідоцтво на спадщину [qoute] в цілому[qoute].Якщо спадкоємець не повинен знати - то нотаріусу це для чого)))

ПовідомленняДодано: 16 лютого 2010, 21:23
Summer
Поиск наследников, не в обязаностях нотариуса )А не хотите подождать 6 мес, все наследники сами явятся, и справочки о прописке!)